• Napój z sokiem cytrynowym
  5
  13
  Na infekcje wirusowe, w tym grypę, nie bierze się antybiotyków. Chorobę trzeba pokonać w inny sposób, np. korzystając ze starych babcinych receptur. Oto przepis na jedną z nich.
 • NAJWAŻNIEJSZE PYTANIA NA TEMAT GRYPY
  2
  Choć to bardzo groźna choroba, często ją bagatelizujemy. Unikamy szczepień, nie reagujemy na pierwsze objawy i dlatego ryzykujemy powikłaniami zagrażającymi życiu. Zobacz, co trzeba wiedzieć o grypie.
 • Kto powinien się zaszczepić?
  24
  Sezon na grypę trwa. Aby się przed nią uchronić, warto się zaszczepić. Zobacz, komu szczególnie potrzebne jest szczepienie według ekspertów ze Światowej Organizacja Zdrowia.
 • Szczepienie
  4
  10
  Blisko 90 proc. Polaków nie szczepi się przeciw grypie – wynika z danych Centrum Badań Opinii Społecznej. Tymczasem, zdaniem lekarzy, to najskuteczniejsza metoda zapobiegania tej chorobie. U progu sezonu grypowego poznaj fakty i mity na temat szczepień.
 • Szczepionka
  2
  Groźne wirusy, które zamiast uodpornić, wpędzą w chorobę? Trująca rtęć, która po wstrzyknięciu gromadzi się w organizmie i niszczy zdrowie? Co tak naprawdę kryje się w popularnych szczepionkach na grypę? Najwyższy czas odkłamać chętnie powtarzane półprawdy i mity.
 • Szczepionka
  1
  1
  Bezpłatne szczepienia seniorów przeciwko grypie rozpoczęły się w poniedziałek w Radomiu. Szczepionki dla ponad 3 tys. osób sfinansowało miasto. Taka akcja jest organizowana w Radomiu od kilkunastu lat. Miasto kilkakrotnie nagradzano za działania prozdrowotne.
 • Szczepienie
  1
  Szczepienia są najskuteczniejszą metodą ochrony przeciw grypie; zapobiegają też jej powikłaniom. Większy odsetek zaszczepionych byłby korzystny dla zdrowia Polaków i przyniósł korzyści budżetowi – mówili eksperci poświęconego grypie: "Flu Forum".
 • Szczepionka
  7
  1
  Łódzki magistrat przygotował dla seniorów 6,2 tysiąca szczepionek, które będą dostępne w 37 placówkach medycznych. Każdy łodzianin, który ukończył 65 lat, będzie mógł we wrześniu bezpłatnie zaszczepić się przeciwko grypie.
 • Szczepienie. Pielęgniarka szczepi starszego mężczyznę
  3
  Ok. 3 tys. seniorów będzie mogło skorzystać w Białymstoku z darmowych szczepionek przeciwko grypie. Od piątku chętni mogą się zgłaszać do siedmiu wybranych placówek. Decyduje kolejność zgłoszeń. Miasto Białystok przeznaczyło na to 150 tys. zł.
 • Szczepienie
  4
  43
  Do szczepienia się przeciw grypie powinni zachęcać lekarze – apeluje prof. Adam Antczak z okazji rozpoczynającej się kampanii edukacyjnej "Lekarze przeciw grypie" Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy.
 • Termometr wskazuje gorączkę
  1
  Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofał z obrotu trzy serie leku Tabcin Trend, stosowanego w przeziębieniu i grypie; decyzja została podjęta w środę z powodu wady jakościowej.
 • Szczepionka
  2
  1
  Wprowadzenie w tym roku nowej szczepionki czterowalentnej o szerszym zakresie działania przeciwko wirusom grupy zaproponowali eksperci Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy podczas konferencji „Flu Meeting 2017”.