• Chory mężczyzna
  2
  1
  W mijającym sezonie 2015/2016 zarejestrowano rekordową w ostatnich latach liczbę zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę, przekraczającą 3 mln przypadków – poinformowali w eksperci podczas corocznego spotkania Flu Meeting 2016 w Warszawie.
 • Kobieta w maseczce
  3
  Przeziębienie, grypa, zapalenie płuc - zazwyczaj nikt nie myśli o tym, że nieleczona choroba może skończyć się wizytą w szpitalu, pobytem na oddziale, a w ostateczności nawet śmiercią.
 • Grypa może zatrzymać cię w łóżku
  5
  1
  Polska znajduje się w okresie szczytu zachorowań na grypę – ocenia Główny Inspektor Sanitarny. Szczepmy się, przestrzegajmy zasad higieny, unikajmy skupisk ludzi, wietrzmy pomieszczenia - radzi. W ostatnim półroczu w kraju odnotowano śmierć 65 osób, u których stwierdzono grypę.
 • Świńska grypa
  Wirus AH1N1 dotarł do Radomska. W czwartkowe popołudnie świńską grypę potwierdzono u dwójki dzieci przebywających w szpitalu powiatowym w Radomsku.
 • Kiszona kapusta
  1
  Odpowiednia dieta może nas uchronić przed zachorowaniem na grypę - przekonują eksperci i zachęcają, by zwłaszcza teraz, w okresie wzmożonej aktywności wirusów zwracać większą uwagę na to, co jemy.
 • Dziewczyna kicha
  1
  Według najnowszych danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, od 16 do 22 lutego odnotowano w Polsce ponad 212 tysięcy przypadków zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę. 20 osób zmarło. W porównaniu w poprzednim tygodniem, nastąpił nieznaczny wzrost liczby chorych.
 • Kobieta z maseczką na twarzy
  Na Ukrainie zakończyła się epidemia grypy. Służby medyczne ogłosiły, że liczba zachorowań spadła w całym kraju poniżej progu epidemiologicznego. W tym sezonie wirus zaatakował wyjątkowo dużą część społeczeństwa. Kilkaset osób zmarło.
 • Kobieta leży w łóżku
  6
  W ostatnim tygodniu wzrosła liczba zachorowań na grypę i infekcje tego typu. W ciągu ostatnich 7 dni odnotowano ponad 210 tysięcy chorych i 14 zgonów z tego powodu. Jest to o 60 tysięcy chorych więcej niż przed tygodniem, a liczba zgonów podwoiła się.
 • Grypa
  1
  Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - PZH apeluje o szczepienia na grypę i rozwagę osób chorych. W ostatnim tygodniu wzrosła liczba zachorowań na grypę i infekcje tego typu. W ciągu ostatnich 7 dni zarejestrowano ponad 210 tysięcy chorych i 14 zgonów z tego powodu. Jest to o 60 tysięcy chorych więcej niż przed tygodniem a liczba zgonów podwoiła się.
 • Noworodek
  Eksperci namawiają, żeby kobiety w ciąży rozważyły szczepienie na grypę. Zdarza się, że noworodki chorują na grypę. Profesor Lidia Brydak z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - PZH mówi, że choroba jest potwierdzana w nadesłanych materiałach pobranych u dzieci zaraz po urodzeniu.
 • Cytryna, miód, czosnek na przeziębienie
  11
  276
  Na Białorusi nie ma epidemii grypy i prawdopodobnie już tej zimy nie będzie. Poinformowało o tym tamtejsze ministerstwo zdrowia. Lekarze są przekonani, że to zasługa masowych szczepień ochronnych.
 • Termometr
  2
  Trwa sezon zwiększonej zachorowalności na grypę oraz infekcje grypopochodne.