• Kobieta leży w łóżku
  5
  W ostatnim tygodniu wzrosła liczba zachorowań na grypę i infekcje tego typu. W ciągu ostatnich 7 dni odnotowano ponad 210 tysięcy chorych i 14 zgonów z tego powodu. Jest to o 60 tysięcy chorych więcej niż przed tygodniem, a liczba zgonów podwoiła się.
 • Grypa
  1
  Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - PZH apeluje o szczepienia na grypę i rozwagę osób chorych. W ostatnim tygodniu wzrosła liczba zachorowań na grypę i infekcje tego typu. W ciągu ostatnich 7 dni zarejestrowano ponad 210 tysięcy chorych i 14 zgonów z tego powodu. Jest to o 60 tysięcy chorych więcej niż przed tygodniem a liczba zgonów podwoiła się.
 • Noworodek
  Eksperci namawiają, żeby kobiety w ciąży rozważyły szczepienie na grypę. Zdarza się, że noworodki chorują na grypę. Profesor Lidia Brydak z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - PZH mówi, że choroba jest potwierdzana w nadesłanych materiałach pobranych u dzieci zaraz po urodzeniu.
 • Cytryna, miód, czosnek na przeziębienie
  8
  276
  Na Białorusi nie ma epidemii grypy i prawdopodobnie już tej zimy nie będzie. Poinformowało o tym tamtejsze ministerstwo zdrowia. Lekarze są przekonani, że to zasługa masowych szczepień ochronnych.
 • Termometr
  2
  Trwa sezon zwiększonej zachorowalności na grypę oraz infekcje grypopochodne.
 • Chory mężczyzna
  1
  Tak zwana ,,świńska grypa" dotarła do powiatu siedleckiego. Elżbieta Stańczuk, kierownik Sekcji Epidemiologii w sanepidzie w Siedlcach powiedziała Radiu Podlasie, że od początku lutego grypa w odmianie AH1N1 stała się przyczyną hospitalizacji sześciu osób.
 • Szczepienie
  5
  Rośnie liczba zachorowań na grypę i zakażeń wirusami grypopodobnymi. Według ekspertów, szczyt zachorowań jeszcze przed nami, dlatego jeszcze warto rozważyć zaszczepienie się. W tym sezonie od 1 października zanotowano prawie milion sześćset infekcji tego typu.
 • Kobieta w maseczce
  2
  2
  Na Ukrainie kolejne śmiertelne ofiary grypy. W ciągu ostatniej doby zanotowano ponad 20 takich przypadków.
 • Termometr wskazuje gorączkę
  2
  2
  Grypę diagnozuje lekarz na podstawie objawów i badania pacjenta. Pomocne w określeniu czy to grypa czy infekcja bakteryjna są szybkie testy. Wymagają one pobrania wymazu z nosa, albo próbki krwi do badań na obecność przeciwciał. Wynik jest znany w ciągu kilku minut, ale nie jest dokładny.
 • Pielęgniarka przygotowuje szczepienie
  Rośnie liczba zachorowań na grypę i infekcje tego typu. W tym sezonie od 1 października zanotowano prawie milion sześćset zachorowań oraz 7 zgonów z powodu tzw. powikłań pogrypowych. Według specjalistów, liczba infekcji jeszcze wzrośnie, dlatego warto rozważyć zaszczepienie się.
 • Według danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego od 1 do 7 lutego odnotowano w Polsce ponad 150 tysięcy przypadków zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę. 7 osób z tego powodu zmarło.
 • Kobieta leży w szpitalu
  3
  Od jesieni z powodu grypy na Ukrainie zmarło 220 osób. W przeważającej części był to wynik zakażenia świńską grypą. Większość chorych zbyt późno zgłosiła się do lekarza.