• ~ewa koby
    (2013-11-15 05:21)
    dziecko nie ma co szukac u den tysty dziecko ma czyscic zeby dowcip polega na tym ze wszystkie pasty do zebow sa slodkie czyli psuja zeby
  • ~Awodaslu
    (2013-12-09 14:38)
    A szczoteczki miękkie, takie nie myją porządnie...
  • ~kania
    (2014-01-07 14:23)
    cięzko jest znaleźć dobrego dentystę, z odpowiednim podejściem, który zminimalizuje strach dziecka. Oczywiście rodzice tez maja w tym swój udział i powinni przyzwyczajac dziecko od małego.
  • ~Ania
    (2014-01-08 10:13)
    a jak Wy oswajaliście swoje dziecko z dentystą i w jakim okresie wieku ?
  • ~Karolin
    (2014-01-08 13:01)
    Ja swojego synka zaprowadziłam do gabinetu, jak miał 3 lata, żeby zobaczyl jak dbać o żeby, dlaczego trzeba chodzić regularnie do stomatologa itd. Moim zdaniem im wczesniej tym lepiej. Mieszkamy w Katowicach gdzie jest bardzo fajna klinika dla dzieci, Centrum stomatologii dziecięcej, nowoczesny sprzęt i cudowna pani dentystka Iza Walawender. Dziecko po wizycie dostaje zabawke, więc nie ma opcji, żeby gabinet kojarzył mu się źle :D w trakcie zabiegu może tez oglądać bajkę na telewizorze, który jest naprzeciwko fotela. Jest kącik zabaw w poczekalni, więc dziecko się nie nudzi w trakcie czekania na wizyte. Moim zdaniem to dobry pomysł, żeby pokazać dziecku, jak miłe mogą być takie odwiedziny w klinice i że naprawdę nie ma się czego bac. Żałuję, że takich miejscn ie było, kiedy ja byłam mała, bo nie wspominam wizyt u dentysty dobrze.
  • ~Aga
    (2014-02-12 15:16)
    Moje dziecko kiedys chodzilo chetnie lakowac zeby,a po poltorarocznej przerwie cos sie zmienilo i nie chce nawet wejsc do gabinetu...niczym sie nie zrazila...i co???
  • ~MamaMii
    (2016-07-11 15:51)
    Ważne są dobre nawyki od małego, czyścić dziecku zęby, ograniczać słodkości. Mieszkam w UK, gdzie dzieciaki nie mają super zadbanych zębów. Polskie mamy bardziej dbają o regularne wizyty, aparaty ortodontyczne itp.. Trzeba dziecko oswoić z gabinetem, z fotelem, wybrać dobrego stomatologa z podejściem do maluchów. Ja miałam szczęście trafić do super stomatologa dr. Katarzyna Sabuda i z dzieckiem nie było kłopotu, stresu i lęków przed gabinetem. Ważna jest pierwsza wizyta.
  • ~Dominika
    (2016-08-09 10:19)
    Bardzo dużą rolę w tym żeby dziecko się nie bało odgrywamy my rodzice. Trzeba z nim bardzo dużo na ten temat rozmawiać ale nie tylko w poważnym tonie tylko też z humorem. Teraz na rynku jest chociażby sporo różnych wirtualnych instruktaży które w zabawny ale cały czas edukacyjny sposób zachęcają dziecko. No i oczywiście żeby to wszystko nie poszło na marne musi być bardzo dobry dentysta. Taki który ma podejście dzieci i jest delikatny. No i taki który potrafi się obchodzić z tymi wyjątkowo bojaźliwymi. Ja mam takiego u siebie w Chełmie w przychodni Eko Med którego córka polubiła i który użył sedacji wziewnej. Ona jest i bezpieczna i nieszkodliwa a bardzo pomaga w trudniejszych przypadkach. Dobrze też żeby zwrócić uwagę w przedszkolu czy szkole żeby zajęto się tym tematem.