Co druga Polka w ciąży i podczas karmienia pije za mało wody

| Aktualizacja:

Odpowiednie nawodnienie w czasie ciąży i karmienia jest kluczowe zarówno dla zdrowia matki, jak i rozwoju dziecka. Jak wynika z najnowszych badań, wiedza kobiet w ciąży i matek karmiących piersią na temat nawodnienia jest niepokojąco niska. Ponad 60% kobiet nie jest świadomych tego, jak ważne jest odpowiednie nawodnienie w tym szczególnym okresie. Aż połowa z nich popełnia prosty błąd – wypija za mało wody. Ponieważ świadomość dotycząca nawodnienia wśród kobiet ciężarnych i karmiących jest wciąż niska, potrzebne jest prowadzenie szerokiej edukacji w tym zakresie.

wróć do artykułu
 • ~KJ
  (2017-07-21 01:09)
  To jest reklama tzw. wód mineralnych! Może ktoś z redakcji przy okazji tej kryptoreklamy wody bezkitu zechciałby napisać, o szkodliwych substancjach wydzielających się z plastykowych butelek i jak szkodzą one kobietom w ciąży i ich nienarodzonym dzieciom.
 • ~klara
  (2017-07-21 16:56)
  Jeszcze nie urodziłam, ale staram się pić więcej cisowianki, żeby wyrobić w sobie nawyk jak będę karmiła moje maleństwo, bo wtedy wiadomo, że zapotrzebowanie na wodę jest największe. Wiadomo, że kobieta w ciąży, a potem karmiąca powinna bardziej o siebie dbać, to chyba oczywiste
 • ~juliamaj
  (2017-07-25 12:51)
  U nas cała rodzina pije dużo wody oczyszczonej w aktywnym kubku harmonyh2o. Uczę córkę od małego, że najlepsza jest właśnie czysta woda, a nie tam jakieś słodzone ********* Z resztą jak jeszcze byłam w ciąży lekarz mnie przestrzegł, że odwodnienie może się źle skończyć.
 • ~woda
  (2017-11-19 21:55)
  Żeby woda nawodniła, to musi być w niej cokolwiek np. odrobina soku z cytryny. Inaczej zaraz pójdzie w nery i odwodni, zamiast nawodnić. Wiedza podstawowa, a zatajana.

Może zainteresować Cię też: