Kiedy stres blokuje płodność... Czym jest niepłodność psychosomatyczna

| Aktualizacja:

Niepłodność psychosomatyczna to coraz częstszy problem wielu Polek. Ciągły stres, napięcie i niepewność sprawiają, że szanse na zajście w ciążę ulegają "zablokowaniu". W ten sposób organizm sygnalizuje, że nie jest to dobry moment na dziecko. Jak sobie poradzić z taką sytuacją?

wróć do artykułu
 • ~Aga
  (2017-03-24 23:27)
  Nam pomogła naprotechnologia, używałam komputera cyklu - cyclotestu. Poznałam doskonale swój cykl i za miesiąc zostaniemy rodzicami :) cale szczęście nie musiałam porzucać pracy, choć jest bardzo stresująca.
 • ~lilia
  (2017-03-15 15:03)
  Również miałam problemy z niedoborem magnezu. Po wielu próbach uregulowania go odezwałam się do specjalistki i dobrałyśmy mi odpowiednie suplementy diety :)
 • ~Kamila
  (2017-03-13 15:40)
  stres jest duzą blokadą.. sama znam taki przypadek. wystarczyło, że się życie koleżance lepiej poukładalo, lepsza praca i "odpuszczenie" tematu. Ja żeby się pozbyć tego "napięcia" brałam żelazo, magnez, no i folik, wiadomo;)
 • ~Vanilla
  (2017-03-13 14:54)
  O dobrze wiedzieć, ja się przygotowuję do ciąży, kwas foliowy juz od 2 miesięcy łykam, a tu jeszcze proszę rośliny pomagają, póki co mam też Biovital z żelazem i głogiem.

Może zainteresować Cię też: