Co powoduje autyzm? Nowe odkrycie

2012-11-28 07:01 | Aktualizacja: 00:11
Dzieci z miasta bardziej zagrożone autyzmem?

Dzieci z miasta bardziej zagrożone autyzmem? / Shutterstock)

Liczba dzieci, u których diagnozuje się autyzm, rośnie lawinowo. Naukowcy szukają przyczyny tego stanu. Amerykańskim naukowcom udało się zaobserwować nowy czynnik mogący mieć wpływ na wystąpienie autyzmu.




Wyniki tych badań są dość ciekawe. Naukowcy z Kalifornii odkryli bowiem zależność między miejscem zamieszkania a zachorowaniem na autyzm. Okazuje się, że częściej na autyzm cierpią osoby mieszkające na terenach zanieczyszczonych, np. w okolicy ruchliwych ulic.

Ryzyko zachorowania na autyzm u dzieci z wielkich miast jest aż trzy razy większe niż u dzieci z czystych pozamiejskich terenów - informują naukowcy na łamach "Archives of General Psychiatry". W ich badaniu wzięło udział ponad 500 dzieci: 279 z autyzmem i 245 bez autyzmu.

Według uczonych zanieczyszczenie środowiska może mieć długotrwałe skutki neurologiczne, zwłaszcza gdy dziecko jest na te zanieczyszczenia narażone już w łonie matki.

Czytaj także: Szczęśliwe dzieciństwo gwarantuje sukces w dorosłości >>>

Jednakże wyniki amerykańskich naukowców nie przemawiają do wszystkich ekspertów. Niektórzy kwestionują zależność, jakoby zanieczyszczenie środowiska mogło zmienić mózg dziecka i prowadzić do autyzmu.

Quiz

Co wiesz o autyzmie?

Szacuje się, że w Polsce żyje około 30 tysięcy osób z autyzmem, w tym 20 tysięcy dzieci. Co wiesz o tych zaburzeniu?

Rozpocznij Quiz

zobacz pozostałe quizy »






Źródło: BBC
Podziel się:
Znajdź Dziennik.pl na:FBgoogle plusetwitter
Wypowiedzi: 13
  • ~Mama2013-05-07 11:30

    nie tylko szczepienia, ale też zanieczyszczenia środowiska (ogromna liczba samochodów!) promieniowanie wszelakich urządzeń (telefony tablety laptopy)a te nieszczęsne mamuśki kupują wózki za 2000 i paradują po ulicy, po galeriach handlowych z telefonem przy uchu,
    Spaliny z samochodów unoszą się na wysokość ok 1,20m a teraz zmierzcie wysokość wózka!
    W ciąży pracowałam jako PH - ciągle w trasie, wiecznie z telkefonem przy uchu, laptop na kolanach. Autyzm mojego dziecka to choroba zawodowa a po macierzyńskim dostałam na dzień dobry wypowiedzenie.
    Mam zamiar pozwać mojego pracowadcę tylko jak udowodniś że autyzm to wynik promieniowania tych urządzeń?

  • ~eve2013-03-22 00:20

    20 lat temu dzieciaki nie dostawały szczepionek z rtęcią i innymi syfami i zanieczyszczeniami w takich ilościach jak teraz. Za szybko się szczepu niemowlęta

  • ~tom2013-01-26 21:51

    do zdr żebys zdechł w męczarni a psy szczały na twój grób ******** pociocie, jak nie znasz tematu to trzymaj się z daleka

  • ~aleksandra2012-12-03 03:40

    Ja tesz mysle ze szczepionki jak bym teraz miala dzieci nie pozwolilabym zeby byly szczepione

  • ~voiceinthedesert2012-12-01 23:47

    Amerykanie są na dobrej drodze, ale jeszcze nie dochodzą do całej prawdy. Od ładnych kilku lat piszę o autyźmie w forach amerykańskich i w Irish Health. Na forum polonijnym moja hipoteza, że to zanieczyszczenie młodych, dziewiczych mózgow jest bezpośrednią przyczyną autyzmu wywołała furor. Otóż, w przeciwieństwie do tych ekspertów, ja mówiłem o innym rodzaju zanieczyszczenia, o zanieczyszczeniu sygnałami epoki komputerowej, wobec których młode mózgi po prostu "zamykają się"! (they shut down!) Młode mózgi nie mogą przetworzyć ilości danych, którą są bombardowane! (they shut down!) Dlatego zainteresował mnie niniejszy artykuł, który zdaje się popierać moje stanowisko, że w środowisku leśnym i wiejskim, zdala od modernizacji, dzieci rosną bardziej naturalnie, w normalnym tempie, bez nadmiaru presji na ich dopracowane przez Boga i Naturę, przez lat tysiące, mózgi!

  • ~I loVe PO2012-11-29 17:00

    szczepienia, zanieczyszczenia, zatrucie, GMO...
    Nowy Wspaniały Świat, chemtrailsy, ... PO..

  • ~zdr2012-11-28 23:57

    Nie wiem kto wymyślił takie słowo jak autyzm. W moim pokoleniu takich dzieci nie było, a wszyscy byli obowiązkowo szczepieni. Były dzieci normalne lub niedorozwinięte i umysłowo chore. Teraz poza normalnymi dziećmi są dzieci z dysleksja, dysgrafią, dyskalkulią, autyzmem i innymi ułomnościami nazwanymi w udziwniony sposób. Pozostałe dzieci z tymi dys- dys- dys- tzw. lenie i nygusy patentowane, to były leczone przy pomocy paska, który wybijał im z głowy te dys- dys- dys- i nabierały one chęci do nauki i nikt nie narzekał. Dziecko ma pełne prawo być nieśmiałe i wycofane i nie jest to żadna jednostka chorobowa, bo nie każdy musi być wyszczekany, ekspansywny, narzucający się i napastliwy, bo to też nie est norma.

  • ~bez rteciowy2012-11-28 23:10

    Cos wyglada ze pisza te komentarze szczepieni szczepionkami z rtecia.

  • ~POparzony2012-11-28 22:53

    Byle nie mówic o szczepieniach niemowlaków.
    Objawy pojawiają się właśnie po szczepieniach.
    Ilośc chorych na autyzm jest powiązana ze wzrostem ilości szczepien dzieci.

  • ~Czesław2012-11-28 19:33

    Szczepionki które tak na prawde testowane są na niemowlakach i dzieciach!!! Nie można wiarygodnie przetestować szczepionki na zwierzętach i wnioskować o wpływie na ludzki organizm!!!