Co powoduje autyzm? Nowe odkrycie

| Aktualizacja:
X

Liczba dzieci, u których diagnozuje się autyzm, rośnie lawinowo. Naukowcy szukają przyczyny tego stanu. Amerykańskim naukowcom udało się zaobserwować nowy czynnik mogący mieć wpływ na wystąpienie autyzmu.

Wyniki tych badań są dość ciekawe. Naukowcy z Kalifornii odkryli bowiem zależność między miejscem zamieszkania a zachorowaniem na autyzm. Okazuje się, że częściej na autyzm cierpią osoby mieszkające na terenach zanieczyszczonych, np. w okolicy ruchliwych ulic.

Ryzyko zachorowania na autyzm u dzieci z wielkich miast jest aż trzy razy większe niż u dzieci z czystych pozamiejskich terenów - informują naukowcy na łamach "Archives of General Psychiatry". W ich badaniu wzięło udział ponad 500 dzieci: 279 z autyzmem i 245 bez autyzmu.

Według uczonych zanieczyszczenie środowiska może mieć długotrwałe skutki neurologiczne, zwłaszcza gdy dziecko jest na te zanieczyszczenia narażone już w łonie matki.

Czytaj także: Szczęśliwe dzieciństwo gwarantuje sukces w dorosłości >>>

Jednakże wyniki amerykańskich naukowców nie przemawiają do wszystkich ekspertów. Niektórzy kwestionują zależność, jakoby zanieczyszczenie środowiska mogło zmienić mózg dziecka i prowadzić do autyzmu.

Udostępnij na Facebooku
    Powered by ContentStream
    • ~Czesław
      2012-11-28 19:33
      Szczepionki które tak na prawde testowane są na niemowlakach i dzieciach!!! Nie można wiarygodnie przetestować szczepionki na zwierzętach i wnioskować o wpływie na ludzki organizm!!!
    • ~POparzony
      2012-11-28 22:53
      Byle nie mówic o szczepieniach niemowlaków.
      Objawy pojawiają się właśnie po szczepieniach.
      Ilośc chorych na autyzm jest powiązana ze wzrostem ilości szczepien dzieci.
    • ~to prawda
      2012-11-28 15:51
      szczepienia plus toksyczne chmury rozpylane przez samoloty.
    • ~wiadomo
      2012-11-28 13:00
      Szczepionki...
    • ~uw
      2012-11-28 11:17
      szczepienia 0-2 lata!!! ponad 20 nakłuć rtęcią!!! to wiedzą od lat lekarze i nie dają szczepić swoich dzieci!!!
    • ~bez rteciowy
      2012-11-28 23:10
      Cos wyglada ze pisza te komentarze szczepieni szczepionkami z rtecia.
    • ~zdr
      2012-11-28 23:57
      Nie wiem kto wymyślił takie słowo jak autyzm. W moim pokoleniu takich dzieci nie było, a wszyscy byli obowiązkowo szczepieni. Były dzieci normalne lub niedorozwinięte i umysłowo chore. Teraz poza normalnymi dziećmi są dzieci z dysleksja, dysgrafią, dyskalkulią, autyzmem i innymi ułomnościami nazwanymi w udziwniony sposób. Pozostałe dzieci z tymi dys- dys- dys- tzw. lenie i nygusy patentowane, to były leczone przy pomocy paska, który wybijał im z głowy te dys- dys- dys- i nabierały one chęci do nauki i nikt nie narzekał. Dziecko ma pełne prawo być nieśmiałe i wycofane i nie jest to żadna jednostka chorobowa, bo nie każdy musi być wyszczekany, ekspansywny, narzucający się i napastliwy, bo to też nie est norma.
    • ~tom
      2013-01-26 21:51
      do zdr żebys zdechł w męczarni a psy szczały na twój grób ******** pociocie, jak nie znasz tematu to trzymaj się z daleka
    • ~eve