Co powoduje autyzm? Nowe odkrycie

| Aktualizacja:
X

Liczba dzieci, u których diagnozuje się autyzm, rośnie lawinowo. Naukowcy szukają przyczyny tego stanu. Amerykańskim naukowcom udało się zaobserwować nowy czynnik mogący mieć wpływ na wystąpienie autyzmu.

Wyniki tych badań są dość ciekawe. Naukowcy z Kalifornii odkryli bowiem zależność między miejscem zamieszkania a zachorowaniem na autyzm. Okazuje się, że częściej na autyzm cierpią osoby mieszkające na terenach zanieczyszczonych, np. w okolicy ruchliwych ulic.

Ryzyko zachorowania na autyzm u dzieci z wielkich miast jest aż trzy razy większe niż u dzieci z czystych pozamiejskich terenów - informują naukowcy na łamach "Archives of General Psychiatry". W ich badaniu wzięło udział ponad 500 dzieci: 279 z autyzmem i 245 bez autyzmu.

Według uczonych zanieczyszczenie środowiska może mieć długotrwałe skutki neurologiczne, zwłaszcza gdy dziecko jest na te zanieczyszczenia narażone już w łonie matki.

Czytaj także: Szczęśliwe dzieciństwo gwarantuje sukces w dorosłości >>>

Jednakże wyniki amerykańskich naukowców nie przemawiają do wszystkich ekspertów. Niektórzy kwestionują zależność, jakoby zanieczyszczenie środowiska mogło zmienić mózg dziecka i prowadzić do autyzmu.

Udostępnij na Facebooku
 • ~Czesław
  2012-11-28 19:33
  Szczepionki które tak na prawde testowane są na niemowlakach i dzieciach!!! Nie można wiarygodnie przetestować szczepionki na zwierzętach i wnioskować o wpływie na ludzki organizm!!!
 • ~POparzony
  2012-11-28 22:53
  Byle nie mówic o szczepieniach niemowlaków.
  Objawy pojawiają się właśnie po szczepieniach.
  Ilośc chorych na autyzm jest powiązana ze wzrostem ilości szczepien dzieci.
 • ~to prawda
  2012-11-28 15:51
  szczepienia plus toksyczne chmury rozpylane przez samoloty.
AutorUwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.