Chłopiec czy dziewczynka? Moda na zamawianie płci dziecka

2012-10-09 22:20 | Aktualizacja: 22:20
Moda na wybieranie płci dziecka

Moda na wybieranie płci dziecka / Shutterstock)

To nie tylko kontrowersyjna, ale i groźna moda wśród przeszłych rodziców. Na selekcję płci dziecka decyduje się coraz więcej osób, płacąc za to duże pieniądze.

reklama


Coraz więcej przyszłych rodziców chce decydować o tym, jaką płeć będzie miało ich dziecko. Umożliwia to Sex-SelectionTherapy - kontrowersyjna metoda, na którą - mimo wielu przeciwwskazań - decyduje się coraz więcej osób.

Nowy trend ma dwie nazwy. Jedni mówią o tym Gender Selection, inni Sex Selection. Chodzi jednak o to samo.

Jak podał amerykański magazyn "Slate", firmy, które pomagają rodzicom w przyjściu na świat dziecka w określonej płci notują rekordowe zyski. Rocznie zgłasza się do nich 4-6 tys. osób.

Wpływ na wybór płci dziecka daje korzystanie ze znanej już od dość dawna metody polegającej na laserowym skanowaniu chromosomu i w ten sposób rozpoznawaniu m.in. również płci dziecka. Jeśli nie jest taka, jaką sobie życzą rodzice, dochodzi do interwencji. Laser zmienia postać chromosomu, co powoduje, że płód z dziewczynki staje się chłopcem lub odwrotnie.

Do kliniki zgłaszają się jednak nie tylko obywatele USA. Żeby podać się terapii, coraz częściej rodzice przylatują specjalnie do USA głównie z Wielkiej Brytanii. "Daily Mail" napisała nawet ostatnio o nowym rodzaju turystyki, tzw. "Gender Tourism"

Naukowcy ostrzegają jednak przyszłych rodziców, że zabiegi nie są bezinwazyjne i nie wiadomo jeszcze jaki będą miały dokładnie wpływ na rozwój dziecka. Nie wiadomo bowiem jak zachowywać będzie się dziewczynka, która tak naprawdę miała być chłopcem.

Zdrowie dziennik.pl na Facebooku: polub i bądź na bieżąco >>>

Quiz

Co wiesz o badaniach prenatalnych?

Wady rozwojowe i choroby genetyczne dziecka można wykryć na długo przed jego narodzinami. Tę szansę daje diagnostyka prenatalna. Co wiesz o wykrywaniu zaburzeń płodu?

Rozpocznij Quiz

zobacz pozostałe quizy »reklama
Źródło: PAP Life
Wypowiedzi: 1
  • ~helga33332012-10-10 00:11

    Straszne :( Do czego ten świat doszedł. Przecież takie dzieci mogą być transseksualistami potem. Trzeba nie mieć sumienia, żeby dziecko skazywać na męczenie się w nieswoim ciele tylko dla swojej egoistycznej zachcianki.


reklama

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.
Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!
Prognoza pogody i program TV