• Lekcja WF, ćwiczenia gimnastyczne, dziecko stoi na głowie
  1
  Jak przygotować zajęcia tak, aby uczniowie byli na nich bezpieczni?
 • In vitro
  2
  15
  27.04.2018, 21:10

  In vitro krok po kroku

  Kiedy okazało się, że Joanna ma niedrożne jajowody i nie ma szans na naturalną ciążę, nie poddała się. Razem z mężem postanowili poszukać innego sposobu na to, by stać się rodzicami. Radzili się specjalistów i próbowali wielu metod. Bezskutecznie. Zostało ostatnie rozwiązanie – in vitro.
 • Kobieta w ciąży przyjmuje leki
  5
  Analizujemy, jakie będą koszty wprowadzenia bezpłatnych leków dla kobiet w ciąży; na pewno nie będzie to dotyczyło suplementów diety - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski. Dodał, że program będzie zaimplementowany w tym roku.
 • Dziecko w szpitalu, pobyt rodzica
  1
  Czy rodzice mają w szpitalu warunki komfortowe? Czy muszą płacić za pobyt przy dziecku?
 • Kobieta w ciąży trzyma leki
  2
  10
  Ciąża to szczególny czas, w którym należy zwracać baczną uwagę na leki, także te bez recepty, a nawet suplementy diety. Wiele farmaceutyków jest przyszłym mamom odradzana, zwłaszcza w pierwszym trymestrze ciąży, bo mogą mieć negatywny wpływ na płód.
 • Kobieta w ciąży nakłada krem na brzuch
  Brzuch w ciąży potrafi być sprawdzianem, jeżeli chodzi o sprężystość skóry. Już na samym początku ciąży osłabia się produkcja kolagenu. Dlaczego tak się dzieje? Jakich kosmetyków używać i od kiedy?
 • Komórka jajowa i plemniki
  13
  Po ilu miesiącach od pierwszej próby zajścia w ciążę należy szukać pomocy u lekarza?
 • Dentysta leczy zęby dziecku
  1
  Przyczyny wady zgryzu to najczęściej mieszanka czynników środowiskowych i genetycznych. Ortodontka Kamila Wasiluk z warszawskiego Centrum Medycyny Nowoczesnej Triclinium, autorka bloga Mama Ortodonta, omawia pierwszą ze wspomnianych grup. Żeby każdy rodzic wiedział, na co zwracać uwagę i czego unikać, aby jego dzieci w przyszłości miały prawidłowy zgryz.
 • Dziecko zakrywa uszy
  3
  Badania przesiewowe wykazały, że nawet co 5-6 dziecko w szkole podstawowej może mieć problemy ze słuchem, które mogą utrudniać rozwój i stanowić przyczynę kłopotów z nauką – powiedział konsultant krajowy w dziedzinie otolaryngologii prof. Henryk Skarżyński.
 • Nastolatek ma problem, depresję
  3
  5
  Liczba dzieci cierpiących na depresję rośnie w zastraszającym tempie. Sytuacja w psychiatrii dziecięcej wymaga reform. Jakich?
 • Dziecko w szpitalu
  1
  127
  W Ministerstwie Zdrowia trwają prace nad zmianą przepisów dotyczących pobierania przez szpitale opłat za pobyt rodziców przy hospitalizowanych dzieciach – powiedział minister Łukasz Szumowski. Odpłatność za sam pobyt nie może być pobierana – zaznaczył.
 • Kobieta z noworodkiem
  Nowe organizacyjne standardy opieki okołoporodowej to kodeks praw pacjentki, tak by kobieta wiedziała, co jej przysługuje i co ją czeka w trakcie porodu i później - powiedział w środę minister zdrowia Łukasz Szumowski. Zakładają one m.in. obowiązkowe szkolenia pracowników szpitala.