• depresja
  2
   Co sprzyja rozwojowi depresji? Jak pomóc dziecku?
 • Zabawki w bardzo starym stylu
  2
  9
  W pierwszym kwartale tego roku Inspekcja Handlowa zakwestionowała prawie co trzecią ze sprawdzonych zabawek – poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Część z nich miała wadliwą konstrukcję lub zawierała szkodliwe substancje chemiczne. Wyniki są gorsze niż w 2017 roku.
 • SZCZECIN. BANK MLEKA KOBIECEGO OTWARTY
  1
  Wcześniaki na pewno będą zadowolone. Bank Mleka Kobiecego, pierwszy taki w regionie i dziesiąty w Polsce, został otwarty w czwartek w szpitalu na szczecińskich Pomorzanach.
 • Dziecko ze smoczkiem
  1
  Przodozgryz, tyłozgryz, stłoczenia zębów i diastema, to tylko część z wad zgryzu, które dotykają najmłodszych. Według badań, wady zgryzu mogą dotyczyć więcej niż połowy dzieci, a nawet do 80 proc. w wieku między 7. a 18. rokiem życia. Czy można tego uniknąć? Nie zawsze powodem są wady wrodzone - w równej mierze zgryzowi szkodzi długotrwałe stosowanie smoczka, ssanie kciuka, zbyt „miękka” dieta lub nawyk oddychania ustami utrwalony m. in. częstymi infekcjami górnych dróg oddechowych, katarem siennym czy przerośniętym trzecim migdałkiem.
 • Wcześniak w inkubatorze
  14
  Ponad 835 litrów mleka kobiecego zebrał w ciągu dwóch lat działalności Bank Mleka Kobiecego funkcjonujący przy Szpitalu Położniczo-Ginekologicznym Ujastek w Krakowie. Ta jedyna tego typu placówka w Małopolsce pomogła do tej pory ponad 450 małym pacjentom.
 • Zachodniopomorskie. Bezpłatne leczenie zębów dzieci w Dentobusie
  Bezpłatne badania, leczenie i profilaktyka dentystyczna dzieci i młodzieży od poniedziałku będą się odbywały w mobilnym gabinecie stomatologicznym. Dentobus ma docierać do mniejszych miejscowości województwa zachodniopomorskiego.
 • Stone Sherwood
  11-letni Stone Sherwood z Kalifonii cierpi na rzadką chorobę. - Jestem gigantem - mówi sam o sobie i nie myli się. Stone cierpi na gigantyzm - mierzy około 1,80 m.
 • Dziecko używa tablet
  Jak na mowę dzieci wpływa częste oglądanie telewizji? Czy tablet można uznać za zabawkę edukacyjną?
 • Noworodek
  Higiena i stan jamy ustnej u kobiet oczekujących dziecka mają kluczowe znaczenie dla prawidłowego rozwoju ciąży – przekonują specjaliści.
 • Leczenie zębów u dziecka
  Według badań próchnica jest jednym z najczęstszych problemów zdrowotnych występujących u dzieci. Jak przyznają dentyści, kluczowa jest wczesna diagnoza, ponieważ skutki nieleczonej próchnicy mogą być katastrofalne dla dziecka. Są to m.in. problemy z uzębieniem stałym, przedwczesna utrata zębów, problemy trawienne, wady wymowy czy zaburzenia wzrostu.
 • Mężczyzna pociesza chłopca
  Psychikę dziecka rodzice powinni kształtować od najmłodszych lat. Czym jest odporność psychiczna i jak ją wzmocnić?
 • Kobieta w ciąży pije wodę
  1
  Niedobór jodu u kobiet w ciąży i w okresie karmienia jest powszechny w Europie – mówi endokrynolog prof. Alicja Hubalewska-Dydejczyk. Jak dodaje, w Polsce właściwie każda kobieta w ciąży, planująca ciążę, powinna mieć suplementację jodu.