• "Nasze badanie dostarcza pierwszych dowodów na to, że wdychane stałe zanieczyszczenia powietrza mogą przedostawać się z płuc do krwiobiegu, a stamtąd do łożyska"
  3
  10
  Cząstki sadzy z zanieczyszczonego powietrza obecne są w łożysku u ciężarnych kobiet - wykazali brytyjscy naukowcy. Poinformowali o tym na Międzynarodowym Kongresie Europejskiego Towarzystwa Oddechowego (ERS), który od 15 do 19 września odbywa się w Paryżu.
 • Dziecko przy piersi
  1
  Jakie są zalety i wady takiego karmienia? Rozmawiały o tym psycholog Anna Nykiel oraz doula i doradca macierzyński Izabela Sztandera.
 • Zabawa w grupie
  1
  Dwaj wrocławscy aktywiści przygotowali projekt ustawy, która umożliwi samorządom wprowadzenie szczepień jako punktowanego kryterium przy rekrutacji do żłobków i przedszkoli. Trwa zbiórka podpisów pod projektem. Aby trafił do Sejmu trzeba ich 100 tys.
 • Dziecko z nadwagą u lekarza
  Dzieci i młodzież w wieku szkolnym nie mają zapewnionej spójnej i kompleksowej opieki zdrowotnej - wynika z raportu NIK. Zwrócono w nim uwagę m.in. na niewystarczającą liczbę personelu medycznego i brak gabinetów pomocy przedlekarskiej w połowie szkół.
 • Uczeń
  Zbyt ciężki tornister, garbienie się podczas odrabiania lekcji, za mało ruchu na co dzień – to tylko niektóre z przyczyn wad postawy u dzieci.
 • Dziewczynka przy tablicy w szkole
  1
  Jak rodzice mogą pomóc przemęczonym dzieciom? Jak na dziecko wpływa zbyt długi dzień w szkole?
 • Noworodek w szpitalu
  3
  100
  Przynajmniej sześcioro dzieci przyszło już na świat dzięki dofinansowaniu leczenia metodą in vitro w Warszawie. Informacje o narodzinach pierwszych maluchów przekazał zespół Kliniki INVICTA, jednego z realizatorów stołecznej kampanii. Chętni Warszawiacy, którzy bezskutecznie starają się o potomstwo, wciąż mogą skorzystać pomocy i zakwalifikować do programu.
 • Kobieta w ciąży trzyma wyniki badania USG
  USG, czyli ultrasonografia, to badanie umożliwiające ocenę stanu płodu w macicy. Metoda ta wykorzystuje fale ultradźwiękowe. Są one wysyłane przez głowicę aparatu USG odbijają się od badanych tkanek, np. od narządów wewnętrznych płodu. Jak dokładnie wygląda takie badanie?
 • Kręgosłup dziecka
  Jak dziecko powinno siedzieć przy biurku i jakie ćwiczenie jest dobre po długotrwałym siedzeniu? Ortopeda wyjaśnia.
 • Wcześniak w inkubatorze
  Dużą grupa wcześniaków może nie otrzymać profilaktyki zakażeń wirusem RS, które zagrażają ich zdrowiu i życiu – alarmowali neonatolodzy w Warszawie. Według nich NFZ nie zabezpieczył środków na rozszerzenie tego programu. NFZ zapewnia, że to dla niego istotna kwestia, która jest "przedmiotem intensywnej analizy".
 • Jak skuteczne są pigułki antykoncepcyjne?
  4
  Eksperci są zgodni, że pigułki antykoncepcyjne są jedną z najskuteczniejszych form antykoncepcji. Ale pod warunkiem, że są zażywane zgodnie z instrukcją. W przeciwnym razie wcale nie chronią przed ciążą.
 • Geny
  Niewydolność oddechowa, osłabione mięśnie, trudności z poruszaniem się – to tylko niektóre z wielu problemów osób cierpiących na Rdzeniowy Zaniki Mięśni (SMA). Szacuje się, że co roku w Polsce rodzi się ok. 50 dzieci z tą podstępną chorobą. Szansą na zminimalizowanie ryzyka odziedziczenia przez potomstwo zmian genetycznych związanych z zachorowaniem jest zastosowanie specjalistycznej diagnostyki preimplantacyjnej. Polega ona na przebadaniu - w ramach procedury in vitro - DNA zarodków i przeniesienie tylko tych z nich, u których nie stwierdzono groźnych mutacji.
 • Ewa Bukowska, Marek Bukowski

  Ewa Bukowska wyjawia prawdę o swoim małżeństwie z Markiem Bukowskim: Nigdy nie byłam wolna

 • KLER fot. Bartek Mrozowski

  Premiera "Kleru" Smarzowskiego. "Dobre scenariusze, czy o pedofilii w kościele, czy o Smoleńsku, powinny być dofinansowane"

 • Soon Yi-Previn oraz Woody Allen

  "Mia wykorzystała ruch #metoo". Żona Woody'ego Allena skomentowała doniesienia o tym, że jej mąż molestował seksualnie

Zobacz więcej