• Wcześniak w inkubatorze
  Jak lekarze przygotowują się do operowania wcześniaków?
 • Dziecko ma katar
  Katar to problem, z którym zetknęli się chyba wszyscy rodzice małych dzieci. Kiedy staje się przewlekły i u jakiego specjalisty warto to skonsultować?
 • Mleko w butelce
  Bank Mleka Kobiecego, oferujący pomoc matkom, które nie mogą karmić swoich dzieci własnym mlekiem, zostanie uruchomiony 1 lutego 2018 r. w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 2 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. To pierwsza taka placówka na Pomorzu Zachodnim.
 • Ala
  1
  Mała Alicja urodziła się z krótszą o 7 cm nóżką. Lekarze stwierdzili brak części kości w kończynie. Ali groziła nawet amputacja. Jej rodzice Elżbieta i Mariusz Mickoś znaleźli pomoc za granicą. Niestety, by uratować nogę córki, potrzebują aż miliona złotych. Dlaczego taka operacja może się odbyć tylko za granicą?
 • Dziecko trzyma się za brzuch
  2
  6
  Zażywanie przez dzieci narkotyków i dopalaczy w Polsce dramatycznie wzrosło. Ile środków jest obecnie dostępnych na polskim rynku? Jak działają na organizm? Po czym rozpoznać, że dziecko brało narkotyki?
 • Śpiący noworodek
  4
  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra 14 stycznia na rzecz wyrównania szans w leczeniu noworodków - zapowiedział w piątek szef WOŚP Jerzy Owsiak, który w Łodzi oficjalnie uruchomił produkcję tekturowych skarbonek dla ponad 120 tys. wolontariuszy przyszłorocznej zbiórki.
 • Młody chłopak ma problem
  Czy to wołanie o pomoc? Jak pomóc takiemu dziecku?
 • Chłopiec przytula się do psa
  38
  Oderwanie od szpitalnej rzeczywistości, redukcja stresu, okazja do zabawy i budowania relacji – to tylko niektóre pozytywne aspekty spotkań małych pacjentów ze zwierzętami, na które wskazywali praktycy zajmujący się dogoterpią w pięciu szpitalach dziecięcych.
 • Dziecko w maseczce
  7
  3
  Zanieczyszczone powietrze wpływa nie tylko na zdrowie, ale też inteligencję dzieci i całe późniejsze życie. Aby to zmienić, obok systemowych rozwiązań potrzebna jest zmiana nawyków – mówili eksperci na konferencji "Zanieczyszczenie powietrza a zdrowie dzieci".
 • Noworodek w szpitalu
  4
  Do poradni zdrowia zgłaszają się matki, które urodziły nawet pięcioro dzieci z płodowym zespołem alkoholowym, bo nie podjęto żadnych kroków, aby po pierwszym dziecku z FASD sytuacja się nie powtórzyła, dzieci te nie mają też wystarczającego wsparcia - alarmowano na konferencji dotyczącej FASD.
 • EMOSTREFA W SZPITALU ŚWIĘTEJ RODZINY W WARSZAWIE
  O tym, jak ważny dla wcześniaków jest jak najwcześniejszy i jak najbliższy kontakt z rodzicem, wiedzą wszystkie mamy i ojcowie. Pomaga im nie tylko nawiązać więź z maluchem, ale przede wszystkim wspomaga jest prawidłowy rozwój. Niestety, w polskich szpitalach trudno jest znaleźć miejsca i warunki, w których rodzic może skupić się na kontakcie ze swoim nowo narodzonym dzieckiem. Naprzeciw potrzebom i dużych, i małych wychodzą specjalne EMOstrefy. Jedna powstała w warszawskim Szpitalu Specjalistycznym imienia Świętej Rodziny, w ramach programu "Blisko z tobą chcę być".
 • Karmienie piersią
  5
  Wcześniaki powinny być karmione mlekiem matki, bo jest ono najbardziej korzystne dla jego zdrowia i pozwala obniżyć wydatki na opiekę medyczną – przekonywali eksperci podczas śniadania prasowego w Warszawie.