• Szczepienie dziecka
  1
  1
  Kalendarz szczepień jest różny na terenie różnych krajów, nawet tych będących członkami Unii Europejskiej. Dlaczego tak jest? Gdzie szczepienia nie są obowiązkowe?
 • Noworodek
  1
  Zbyt częste badania wewnętrzne, kroplówka zamiast wody i przyspieszanie porodu - m.in. te procedury, zdaniem fundacji "Rodzić po Ludzku", sprawiają, że poród w polskich szpitalach jest zbyt zmedykalizowany. Wysoki jest też odsetek cięć cesarskich - 43 proc.
 • Rodzina
  9
  Kryzys tradycyjnego modelu rodziny, trudności rodziców z odnalezieniem się w tej roli, deficyt kontaktu między nimi a dziećmi – te problemy widoczne w codziennej praktyce psychiatrów dziecięcych przyczyniają się, ich zdaniem, do powstawania zaburzeń u dzieci.
 • Co wpływa na płodność kobiety?
  41
  Od lat lekarze zgodnie twierdzą, że zasadniczym czynnikiem, wpływającym na płodność kobiety, jest jej wiek. Wraz z upływem czasu obniża się tzw. rezerwa jajnikowa, co stopniowo ogranicza szanse na uzyskanie ciąży. Doniesienia naukowe wskazują, że jednym z najbardziej miarodajnych parametrów płodności kobiety jest hormon AMH. Analiza jego poziomu pozwala nie tylko zweryfikować potencjał rozrodczy, ale także określić przybliżony czas, jaki pozostał na skuteczne starania o dziecko.
 • Kapsułki z omega-3
  6
  4
  Coraz więcej mówi się o wpływie diety bogatej w rybi tłuszcz na rozwój dziecka w życiu płodowym. Obiegowa opinia głosi, że kwasy tłuszczowe omega-3 zwiększają inteligencję takiego malucha. Najnowsze badania sugerują jednak, że wcale tak nie jest. Pokazują za to inną interesującą właściwość rybiego tłuszczu.
 • Kobieta w ciąży ćwiczy na siłowni
  2
  Czas obalić mity związane z trenowaniem w czasie ciąży. Aktywność fizyczna jest w tym okresie nie tylko wskazana. Może też znacznie ułatwić nam poradzenie sobie z trudnościami porodu oraz pozytywnie wpłynąć na rozwój płodu, a w przyszłości naszego dziecka.
 • Kobieta patrzy na test ciążowy
  1
  10
  Czy postęp w endokrynologii rozrodu zapewni już wkrótce nowe metody leczenia niepłodności? To całkiem możliwe. Już teraz na celowniku naukowców znalazła się kisspeptyna. Ten hormon zawdzięczający swoją nazwę amerykańskim czekoladkom Hershey's Kisses, a kojarzony głównie z dojrzewaniem i popędem płciowym, ma na to coraz większe szanse.
 • Niemowlę je posiłek
  5
  10
  Aż 61 proc. niemowląt przed 5. miesiącem życia jest źle karmionych, ponieważ ma niewłaściwie, niezgodnie z zaleceniami rozszerzoną dietę – zaalarmowali eksperci, powołując się na najnowsze ogólnopolskie badania.
 • Płacząca kobieta
  7
  2
  Niepłodność psychosomatyczna to coraz częstszy problem wielu Polek. Ciągły stres, napięcie i niepewność sprawiają, że szanse na zajście w ciążę ulegają "zablokowaniu". W ten sposób organizm sygnalizuje, że nie jest to dobry moment na dziecko. Jak sobie poradzić z taką sytuacją?
 • Rodzice z noworodkiem
  3
  Statystyczna Polka rodzi obecnie dziecko w wieku ponad 29 lat – o 3 lata później, niż jeszcze w 2000 r. – poinformowano podczas II Kongresu Wyzwań Zdrowotnych w Katowicach. O połowę spadła natomiast w ciągu ostatnich 10 lat umieralność okołoporodowa dzieci.
 • Poród rodzinny
  1
  1
  Udział mężczyzny w narodzinach dziecka może niekorzystnie wpłynąć na relacje seksualne rodziców – przestrzegli specjaliści podczas II Kongresu Wyzwań Zdrowotnych w Katowicach. Odradzają rodzinny poród mężczyznom, którzy nie są do tego przygotowani.
 • Szkoła
  1
  Wyjaśniły to psycholog i terapeutka behawioralna Iwanna Olesiejuk oraz nauczycielka Żaneta Rajtak. Czym różni się nauka dziecka z zaburzeniami od edukacji zwykłego ucznia? - Takie dzieci mają problem z nawiązaniem kontaktu - powiedziała Rajtak.
 • Zbigniew Wodecki

  Dom Zbigniewa Wodeckiego zniszczony przez podtopienia: Niestety nie da się w nim mieszkać

 • Melania Trump i Brigitte Macron

  Świetne nogi nie pomogły. Internauci hejtują Brigitte Macron za najkrótszą sukienkę na szczycie NATO. FOTO

 • Amfiteatr w Kielcach gotowy jest na organizację dużych imprez

  Nie ma Opola, nie ma Kielc. Koncert TVP, który miał być organizowany 10 czerwca nie odbędzie się

Zobacz więcej