• Noworodek w szpitalu
  6
  4
  Coraz częściej na świat przychodzą dzieci, których rodzice skorzystali z zamrożonych od wielu lat zarodków. Na początku lutego w Chinach urodził się zdrowy chłopiec, którego mamie w drodze procedury in vitro przetransferowano zarodek utrzymywany w zamrożeniu przez 16 lat.
 • Kobieta w ciąży
  Hormony podczas ciąży to prawdziwy rollercoaster dla każdej kobiety. Jednym z tych mniej przyjemnych skutków ubocznych obok huśtawki nastrojów, mdłości oraz kłopotów żołądkowych, są schorzenia dziąseł. Szalejące hormony powodują, że puchną, krwawią, są wrażliwe na dotyk. Czy jest się czego bać?
 • Kobieta w ciąży trzyma małe buciki na brzuchu
  3
  1
  Oczyszczenie organizmu z wolnych rodników nie tylko chroni go przed przedwczesnym starzeniem się, zwiększa także szansę na poczęcie dziecka. Ginekolodzy coraz częściej zalecają antyoksydację jako niezbędny element przygotowań do ciąży. Na czym ona polega?
 • Dziecko chore na ospę
  2
  To mit, że każde dziecko musi przejść ospę. Nie tylko nie musi, ale i nie powinno, bo choroba ta jest uciążliwa i często powoduje groźne powikłania. Skuteczną ochronę zapewnia szczepienie. Jeśli jednak malec nie został zaszczepiony, warto wiedzieć, jakie są objawy ospy.
 • Test ciążowy
  1
  Nie musisz czekać na pierwsze objawy ciąży, by sprawdzić, czy spodziewasz się dziecka. Wystarczy zrobić test ciążowy, ale w odpowiednim czasie i prawidłowo, bo w przeciwnym razie pokaże fałszywy wynik.
 • Kobieta w ciąży i kot
  1
  2
  Na czym polega ta choroba i kiedy może być zagrożeniem dla płodu? Jak uchronić się przed zakażeniem? Wbrew mitom, tą chorobą najczęściej zarażamy się nie poprzez kontakt z kotem, a przez zjedzenie półsurowego mięsa oraz źle umytych warzyw i owoców.
 • In vitro
  6
  80
  Po pół roku działania w Łodzi miejskiego programu in vitro dziecka spodziewają się 43 pary ze 125, które skorzystały z dofinansowania do procedury. Na in vitro przekazano z budżetu miasta 650 tys. zł, natomiast na 2017 r. zarezerwowano na ten cel 1 mln zł.
 • Dziewczynka trzyma atrapę szczęki
  6
  21
  Aż 57 proc. rodziców w Polsce jest zdania, że nie ma potrzeby wydawania pieniędzy na leczenie zębów mlecznych u dzieci - wynika z sondy jednej z katowickich klinik. Powód? Te i tak wypadną - twierdzą rodzice. Tymczasem dentyści biją na alarm, bo próchnica to choroba zakaźna, która z mleczaków może przenieść się na zęby stałe dziecka. Niestety taką świadomość ma zaledwie 2 proc. rodziców!
 • Dziewczynka u lekarza
  4
  Czasami dziewczynka potrzebuje pomocy ginekologa na długo przed pierwszą miesiączką. Jakie dolegliwości powinny skłonić rodziców do wizyty u dziecięcego specjalisty? Jak ona przebiega?
 • Dziewczynka u dentysty
  1
  Leczenie stomatologiczne dzieci będzie dla lekarzy dentystów bardziej opłacalne - zadeklarował minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Podniesiona ma zostać tzw. wycena punktowa świadczeń stomatologicznych udzielanych dzieciom, ale też kobietom w ciąży.
 • Dziewczynka myje zęby
  1
  5
  Odpowiednia dawka fluoru jest w stanie uchronić zęby dziecka przed rozwojem próchnicy już od najmłodszych lat. Jak powinna wyglądać właściwa profilaktyka fluorkowa i jakie korzyści płyną m.in. z regularnej fluoryzacji oraz suplementacji?
 • Para młodych ludzi planuje dziecko, dom, przyszłość
  1
  Podczas starań o dziecko bardzo ważne jest zachowanie równowagi hormonalnej w organizmie. Pomóc w tym może zbilansowana dieta bogata w mikro- i makroelementy. Co powinno się w niej znaleźć w pierwszej kolejności?