• Ciężarna na wadze
  W dzisiejszych czasach kobiety są pod presją posiadania idealnej sylwetki. Okazuje się, że w pułapkę kultu ciała coraz częściej wpadają kobiety ciężarne. Ile powinna przytyć kobieta w ciąży? Czy dodatkowe kilogramy są zawsze wynikiem ciągłego podjadania?
 • Mężczyzna pociesza chłopca
  1
  Co czuje rodzic, kiedy dowiaduje się, że jego dziecko jest transpłciowe? Jak wygląda procedura zmiany płci w Polsce?
 • Dłoń dorosłego i dziecka
  3
  "Pomóż Marysi i innym!" - to hasło akcji rejestrowania potencjalnych dawców komórek macierzystych krwi i szpiku dla 1,5-miesięcznej Marysi. Chętni będą mogli się rejestrować między 8 a 12 marca w dziewięciu gminach powiatu bytowskiego.
 • Kobieta z noworodkiem
  1
  42
  Większość kobiet pod koniec ciąży skupia się na przygotowaniu się do porodu. Nie mogą doczekać się chwili, w której pierwszy raz przytulą swoje maleństwo, ale z drugiej strony są przerażone myślą o tym, co będzie później. Doskonale wiemy, że pierwsze tygodnie po porodzie są bardzo ważne i jednocześnie mogą być trudne, dlatego przeczytaj, jak się do nich przygotować.
 • 1. Higiena od pierwszego ząbka.
  2
  1
  Zdrowe i silne zęby u malucha wspierają również jego zdrowie ogólne. Jeśli lekceważymy tę kwestię, to od najmłodszych lat narażamy dziecko na tzw. próchnicę butelkową oraz wady zgryzu. O jakich zasadach warto pamiętać, by uniknąć problemów z zębami?
 • Szczepienie dziecka
  2
  Dane pokazują, że lawinowo rośnie liczba rodziców, którzy nie szczepią dzieci. Od 2010 roku wzrosła ona dziesięciokrotnie. Sprawa trafiła do Naczelnego Sądu Administracyjnego, który potwierdził, że Inspekcja Sanitarna może karać rodziców uchylających się od szczepień dzieci grzywną do pięciu tysięcy złotych. Wysokie kary nie wprowadziły jednak zamierzonych zmian.
 • Dziecko płacze
  5
  124
  Czas oczekiwania na pierwszą wizytę do psychiatry dziecięcego w ramach NFZ wynosi pół roku; jednocześnie w liczbie samobójstw dzieci i młodzieży jesteśmy w czołówce krajów europejskich - podkreślali eksperci podczas inauguracji kampanii "Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję".
 • Serce
  3
  Od 6 do 9 milionów złotych w ciągu trzech lat potrzeba na wyprodukowanie w wersji klinicznej protez serca dla dzieci – szacuje Jan Sarna, dyrektor prowadzącej prace nad tymi urządzeniami Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii imienia Zbigniewa Religi w Zabrzu.
 • Stopy noworodka w dłoniach mamy
  4
  Dzieci urodzone w najbogatszych krajach mają nawet 50 razy większe szanse na przeżycie pierwszego miesiąca niż te w najuboższych – alarmuje UNICEF. Największe szanse mają dzieci w Japonii i Islandii; najmniejsze w Pakistanie, Republice Środkowoafrykańskiej i Afganistanie.
 • Niemowlę u lekarza
  4
  Kiedy dziecko przychodzi na świat, mama jak najlepiej chce wspierać jego prawidłowy rozwój. Książki, artykuły, rady od rodziny – to nie wystarczy, aby dowiedzieć się wszystkiego na temat opieki i żywienia niemowlęcia. Niezbędne jest wsparcie eksperta, który przekaże młodym rodzicom najważniejsze informacje o rozwoju, a także zalecenia żywieniowe dla dzieci. Jak przygotować się na pierwsze (i kolejne) spotkanie z lekarzem?
 • Kobieta ściska brzuch
  Podczas ciąży rozciągają się mięśnie brzucha, przez co zmienia on swój kształt. Po porodzie mięśnie powinny wrócić na swoje miejsce, ale nie zawsze tak się dzieje. Dlaczego u niektórych kobiet dochodzi po ciąży do rozstępu mięśni prostych brzucha, a u innych nie? Jak dbać o mięśnie brzucha po ciąży?
 • Leczenie zębów u dziecka
  2
  Ponad 58 proc. dzieci w wieku przedszkolnym ma już próchnicę. Problem dotyczy średnio 2 zębów stałych oraz 5 zębów mlecznych - jak wynika z danych Akademii Zdrowego Uśmiechu, która przeprowadziła badania w 560 przedszkolach w Polsce. Stomatolodzy alarmują, iż dane dotyczące rozwoju próchnicy u dzieci są przerażające, a wielu rodziców wciąż bagatelizuje problem.
 • Naga kobieta na plaży

  Dziennikarz ujawnia uczestniczki seksafery z Dubaju: Miss Polonia, uczestniczka Top Model, dziewczyna znanego aktora

 • Burza

  Gdzie jest burza? Zobacz najlepsze interaktywne mapy na żywo

 • Gmail

  Gmail sam wysłał spam z naszego konta? Google: Nadawca sfałszował nagłówki wiadomości

Zobacz więcej