• Dziecko płacze
  2
  1
  Brak lekarzy psychiatrów, niedoszacowanie świadczeń, kolejki do specjalistów – na te problemy w opiece psychiatrycznej wskazał Rzecznik Praw Pacjenta Bartłomiej Chmielowiec, który w poniedziałek spotkał się z dyrekcją szpitala neuropsychiatrycznego w Lublinie.
 • Dziecko u dentysty
  Pleśniawki, afty, próchnica, urazy zębów czy wady zgryzu to nie jedyne dolegliwości jamy ustnej, które mogą wystąpić wśród dzieci i młodzieży. Młodsi pacjenci chorują również na schorzenia przyzębia, które zazwyczaj utożsamiamy z problemem seniorów.
 • meningokoki
  3
  3
  Meningokoki to bakterie, które mogą zabić w ciągu 24 godzin. Choć zagrażają głównie małym dzieciom, co czwarta młoda mama nie słyszała o nich, a jedynie 6 proc. zaszczepiło przeciw nim swojego malucha – wynika z nowej edycji badania pt. „Szczepienia dziecięce”.
 • Depresja
  32
  Choć jest to problem częstszy niż na przykład cukrzyca ciążowa, to testy przesiewowe są ciągle w Polsce rzadko stosowane, a problem bywa bagatelizowany – podkreśla psycholog Ewa Borodo-Jaskólska. Jak dodaje, depresja poporodowa dotyka od 10 do 15 procent matek.
 • Dziewczynka nie może zasnąć
  4
  Zaburzenia snu u dzieci to coraz bardziej powszechny problem. Z czego mogą wynikać? Co zrobić, by dziecko nie miewało problemów z zaśnięciem?
 • Kobieta w ciąży u dentysty
  Podobno kobiety w ciąży nie powinny poddawać się leczeniu kanałowemu zębów, ekstrakcji, a jeśli zdecydują się na zabieg dentystyczny, to bez znieczulenia. Czy rzeczywiście panie spodziewające się dziecka muszą przestrzegać tych zasad? Czym grozi nieleczenie zębów?
 • Ciężki plecak szkolny
  1
  Ciężkie tornistry to nadal problem, który wymaga uwagi. Co można zrobić, aby dzieci nie dźwigały ciężkich plecaków?
 • Matka trzyma niemowlę
  Po urodzeniu dziecka wiele pań marzy o tym, aby dojść do formy sprzed ciąży. Jak to zrobić? Dlaczego kobiety po urodzeniu mają cały czas ochotę na słodycze?
 • Smutna dziewczynka
  5
  250
  Psychiatria dziecięca w Polsce jest w poważnym kryzysie i wymaga podjęcia natychmiastowych działań; brakuje lekarzy, a liczba małoletnich pacjentów wymagających pomocy znacznie przekracza liczbę łóżek w oddziałach psychiatrycznych - ocenił w środę RPD Marek Michalak.
 • Tornister szkolny
  2
  2
  Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak zaapelowała do rodziców i nauczycieli, by zwracali uwagę na ciężar plecaków dzieci. Małopolskie kuratorium oświaty zorganizowało jednocześnie w Krakowie akcję "Lekki tornister".
 • Joint, skręt
  1
  Mestosław rzucił pracę w korporacji, by za pomocą videobloga edukować w zakresie bezpiecznego obchodzenia się z narkotykami. Jak internauci reagują na jego filmy? Skąd czerpie wiedzę na temat narkotyków?
 • Kardiotokografia, KTG, w ciąży
  10
  Od momentu, kiedy mama potwierdzi informację, że jest w ciąży, razem ze swoim lekarzem lub położną planuje kalendarz wizyt oraz niezbędne badania. W III trymestrze ciąży wykonane zostanie m.in. badanie KTG, które pozwala na monitorowanie akcji serca nienarodzonego jeszcze dziecka oraz zapis czynności skurczowej mięśnia macicy. Dzięki niemu można wcześnie wykryć nieprawidłowości i szybko podjąć odpowiednie kroki. Podczas KTG mama usłyszy od lekarza lub położnej kilka medycznych terminów – dziś wyjaśniamy, co oznaczają.
 • Książę William i księżna Catherine z nowo narodzonym synem

  "To nieludzkie"... W Sieci huczy od komentarzy na temat wyglądu księżnej Kate kilka godzin po porodzie. FOTO

 • Brigitte i Emmanuel Macronowie oraz Donald i Melania Trumpowie

  Wojna na nogi: Melania Trump na spotkanie z Brigitte Macron założyła mini, jakiej jeszcze nie miała. Wygrała? FOTO

 • Agnieszka Szulim w "Azja Express"

  Znamy uczestników 3. edycji "Azja Express". Niektóre nazwiska to prawdziwe zaskoczenie

Zobacz więcej