• Dziecko u dentysty
  1
  Kiedy po raz pierwszy wybrać się z dzieckiem do lekarza? Co zrobić, żeby taka wizyta nie wywarła na małym pacjencie negatywnego wrażenia?
 • Dziecko w szpitalnym łóżku
  Każdego roku w Polsce ok. 172 tys. dzieci wymaga pomocy lekarskiej, a ponad 50 tys. jest hospitalizowanych z powodu ostrych infekcji rotawirusowych - wynika z raportu przygotowanego przez Politykę Zdrowotną. Eksperci wskazują, że liczbę zachorowań można ograniczyć dzięki szczepieniom.
 • Stopy noworodka w dłoniach mamy
  1
  Umieralność noworodków, szczególnie w krajach najuboższych jest wysoka, milion dzieci rocznie umiera w dniu narodzin – alarmuje UNICEF Polska i rozpoczyna kampanię "Więcej niż dzień". Jej celem jest zebranie środków na ratowanie dzieci i pomoc matkom.
 • Pigułki
  - Za antykoncepcję powinny być odpowiedzialne obie strony - powiedziała Aleksandra Józefowska, koordynatorka grupy edukatorów seksualnych "Ponton".
 • depresja
  2
   Co sprzyja rozwojowi depresji? Jak pomóc dziecku?
 • Zabawki w bardzo starym stylu
  2
  9
  W pierwszym kwartale tego roku Inspekcja Handlowa zakwestionowała prawie co trzecią ze sprawdzonych zabawek – poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Część z nich miała wadliwą konstrukcję lub zawierała szkodliwe substancje chemiczne. Wyniki są gorsze niż w 2017 roku.
 • SZCZECIN. BANK MLEKA KOBIECEGO OTWARTY
  1
  Wcześniaki na pewno będą zadowolone. Bank Mleka Kobiecego, pierwszy taki w regionie i dziesiąty w Polsce, został otwarty w czwartek w szpitalu na szczecińskich Pomorzanach.
 • Dziecko ze smoczkiem
  1
  Przodozgryz, tyłozgryz, stłoczenia zębów i diastema, to tylko część z wad zgryzu, które dotykają najmłodszych. Według badań, wady zgryzu mogą dotyczyć więcej niż połowy dzieci, a nawet do 80 proc. w wieku między 7. a 18. rokiem życia. Czy można tego uniknąć? Nie zawsze powodem są wady wrodzone - w równej mierze zgryzowi szkodzi długotrwałe stosowanie smoczka, ssanie kciuka, zbyt „miękka” dieta lub nawyk oddychania ustami utrwalony m. in. częstymi infekcjami górnych dróg oddechowych, katarem siennym czy przerośniętym trzecim migdałkiem.
 • Wcześniak w inkubatorze
  14
  Ponad 835 litrów mleka kobiecego zebrał w ciągu dwóch lat działalności Bank Mleka Kobiecego funkcjonujący przy Szpitalu Położniczo-Ginekologicznym Ujastek w Krakowie. Ta jedyna tego typu placówka w Małopolsce pomogła do tej pory ponad 450 małym pacjentom.
 • Zachodniopomorskie. Bezpłatne leczenie zębów dzieci w Dentobusie
  Bezpłatne badania, leczenie i profilaktyka dentystyczna dzieci i młodzieży od poniedziałku będą się odbywały w mobilnym gabinecie stomatologicznym. Dentobus ma docierać do mniejszych miejscowości województwa zachodniopomorskiego.
 • Stone Sherwood
  11-letni Stone Sherwood z Kalifonii cierpi na rzadką chorobę. - Jestem gigantem - mówi sam o sobie i nie myli się. Stone cierpi na gigantyzm - mierzy około 1,80 m.
 • Dziecko używa tablet
  Jak na mowę dzieci wpływa częste oglądanie telewizji? Czy tablet można uznać za zabawkę edukacyjną?