• Dziecko zakrywa uszy
  17
  Koncerty muzyczne, mecze siatkarskie, pokazy lotnicze, wyścigi samochodowe - na wszystkich tych imprezach poziom hałasu jest tak wysoki, że może nawet grozić utratą słuchu. Czy na takie imprezy warto w ogóle zabierać dzieci i jak wówczas chronić ich słuch?
 • Poranna kawa
  2
  2
  Nadmiar kofeiny może mieć wpływ na… płodność. Zanim więc sięgniesz po trzeci dziś kubek kawy lub napój energetyczny warto się zastanowić.
 • Dziecko na rowerze w kasku na głowie
  7
  Do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu trafiają dzieci z poważnymi urazami po wypadkach podczas jazdy na rowerze, rolkach czy deskorolkach. Lekarze apelują o zakładanie na głowę kasków, które mogą uchronić przed uszkodzeniami mózgu.
 • Otyłe dziecko bada się stetoskopem
  2
  Jak wynika z najnowszych badań, nawet co trzeci 8-latek w Polsce ma nadmierną masę ciała. Jeśli nic z tym nie zrobimy, za kilkadziesiąt lat grozi nam epidemia zawałów serca i udarów mózgu. Okazuje się bowiem, że otyłe dziecko jest bardzo zagrożone w dorosłości problemami kardiologicznymi.
 • Kobieta w ciąży trzyma się za plecy
  5
  Ciąża to nie tylko złożony proces odbywający się wewnątrz ciała kobiety. To również niemałe wyzwanie dla sprawności fizycznej przyszłych mam. Zmiany dokonujące się w organizmie w czasie ciąży, nie muszą oznaczać dolegliwości związanych z ruchem czy postawą. Na ratunek przychodzi medycyna, a dokładniej fizjoterapia i rehabilitacja.
 • Dziecko w foteliku samochodowym
  3
  Podróżowanie z dzieckiem to nie tylko wielka przygoda, ale i nie lada wyzwanie. Zaskoczyć może nas dziecka nuda, płacz, marudzenie, a może niespodziewana choroba lokomocyjna?
 • Dziecko źle się czuje w czasie podróży
  6
  Zawroty, bóle głowy, nudności i wymioty - to niektóre z objawów choroby lokomocyjnej, która może uprzykrzyć drogę niejednemu podróżującemu. Jakie są jej przyczyny i jak można sobie z nią radzić?
 • In vitro
  Przewodnicząca rady Warszawy Ewa Malinowska-Grupińska przyznała, że liczyć mogą na ten program warszawiacy, pary małżeńskie i pary, które chcą mieć dzieci. Jakie będzie dofinansowanie? Na jaki okres jest przewidziany ten program?
 • Noworodek w szpitalu
  1
  3,14 promila wyniósł w 2016 r. wskaźnik umieralności okołoporodowej w województwie świętokrzyskim. To najlepszy wynik w kraju. W opinii krajowego konsultanta w dziedzinie ginekologii, to efekt m. in. dobrej realizacji w regionie trójstopniowego systemu opieki nad ciężarną i noworodkiem.
 • Dziecko z bólem głowy
  3
  - Migrena u dzieci stanowi około 10 procent bólów głowy - powiedziała dr Magdalena Chrościńska-Krawczyk.
 • Kobieta z noworodkiem
  2
  To lekarz decyduje o sposobie postępowania - podkreśliła wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko, komentując przygotowywane zmiany w standardach okołoporodowych. Oceniła, że z uwagi na szybki rozwój medycyny zapisywanie pewnych procedur w standardach mogłoby być niecelowe.
 • Kobieta w ciąży z papierosem
  Są kobiety, które w ciąży palą papierosy i nie widzą w tym nic złego. O tym, jaką krzywdę mogą wyrządzić swojemu nienarodzonemu dziecku, opowiedzieli ginekolog położnik Grzegorz Południewski i pediatra Paweł Grzesiowski.