• Ziewające niemowlę
  1
  Przyszłe mamy obawiają się tego co czeka je w domu, a szczególnie nieprzespanych nocy. Jak skutecznie uśpić małe dziecko? Ekspert podpowiada: Warto wypracować sobie rytm dnia i ustalić stałe godziny kąpieli, karmienia i snu. Ważna jest bliskość, ale przydatne są również smoczki uspokajające.
 • Przewijanie niemowlaka
  2
  - Jeżeli mówimy o zmianie pieluchy, to mówimy przede wszystkim o bezpieczeństwie stawów biodrowych - zaznaczył fizjoterapeuta Paweł Zawitkowski. Jakie pieluchy są najlepsze?
 • Otyłe dziecko
  2
  5
  31,2 proc. ośmiolatków w Polsce ma nadmierną masę ciała. Z otyłością zmaga się 12,7 proc. z nich, a z nadwagą 18,5 proc. – to wstępne dane z badań Instytutu Matki i Dziecka pod auspicjami WHO. To bardzo złe wyniki - ocenia koordynatorka badania dr hab. Anna Fijałkowska.
 • Kobieta trzyma w ręku test ciążowy
  Na bezpłatne badania diagnostyczne określające płodność mogą się od wtorku w Katowicach zapisywać kobiety planujące macierzyństwo. Akcja zorganizowana z okazji Dnia Matki przez katowicką Fundację Gyncentrum potrwa do 6 czerwca.
 • Ciąża
  14
  Coraz więcej kobiet, z różnych przyczyn, decyduje się na macierzyństwo w późniejszym wieku. Część dopiero po 30-tce poznaje partnera życiowego, niektóre odkładają plany rodzinne z uwagi na sytuację zawodową lub ekonomiczną. Decydujesz się na ciążę po 35 roku życia? Sprawdź, jak możesz się do niej przygotować i co powinnaś wiedzieć, zanim rozpoczniesz starania o malucha.
 • In vitro
  8
  4
  W jednej z klinik w Holandii lekarz przez 17 lat pobierał nasienie od jednego dawcy, podejrzewa się również, że mieszał różne próbki, a nawet, że sam był dawcą. W efekcie tych działań jeden z anonimowych dawców może być biologicznym ojcem ponad 200 dzieci.
 • Otyłe dziecko
  2
  Około dwa 2 tysiące uczniów I klas szkół podstawowych zostanie objętych miejskim programem walki z otyłością w Sosnowcu (Śląskie) – podał Urząd Miasta. Zaplanowano badania dzieci i edukowanie rodziców.
 • Kobieta w ciąży trzyma małe buciki na brzuchu
  2
  - Nudności w ciąży zależą od tego, jaki mamy stan wyjściowy wątroby - powiedziała Marta Mieloszyk-Pawelec, farmaceuta i ekspert mikroodżywiania.
 • Komórka jajowa i plemniki
  3
  49
  Zwinne, szybkie i sprytne – takie są męskie plemniki! A co warto wiedzieć o żeńskiej komórce jajowej, która łącząc się z plemnikiem daje nowe życie? Poznaj najbardziej fascynujące fakty naukowe na temat złożonego procesu zapłodnienia, który poprzedza cud narodzin.
 • Wcześniak w inkubatorze
  15
  Jakie czynniki powodują przedwczesny poród? Jakie problemy zdrowotne miewają wcześniaki? I czego najbardziej obawiają się rodzice wcześniaków?
 • Kobieta w ciąży
  8
  1
  Im później decydujemy się na dziecko, tym więcej trudności może pojawić się przy próbach poczęcia – przestrzegają ginekolodzy. Dlatego myśląc o dziecku po 30-tce, warto się do tego przygotowywać. Jak poprawić swoją płodność? Dietetycy i ginekolodzy mają kilka wskazówek.
 • Kobieta karmi piersią niemowlaka
  3
  351 litrów mleka kobiecego zebrał w pierwszym roku działalności Bank Mleka Kobiecego działający przy Szpitalu Położniczo-Ginekologicznym Ujastek w Krakowie. Ta jedyna tego typu placówka w woj. małopolskim pomogła do tej pory blisko 150 małym pacjentom.