• ~Artur
    2015-02-18 09:20
    Przykro mi, że takie bzdury wypisujecie. Piję dużo wody i jeszcze mi się nic nie przytrafiło. Czekam na śmiałka, który pierwszy przedawkuje wodę - bzdura kompletna - kilka litrów wody w krótkim czasie - niby jak ?- chyba kran w przełyk. Prędzej pęknie niż umrze z przedawkowania. Pozdrawiam Autora - chyba za dużo wódy wypił - ups - wody oczywiście
  • ~Zu
    2015-02-18 09:48
    W życiu nie czytałam takich bzdur!!!
  • ~Ultramonte
    2015-02-18 09:57
    Oczywiście, że można. To się nazywa utopienie...
  • ~chlopi wiedzo co dobre
    2015-02-18 10:14
    *** ** * Oczywiscie, ze co za duzo to nie zdrowo.Nadmiar zapotrzebowania na wode musi byc pompowany na okraglo , bez potrzeby.Jesli to jest kranowa to pol biedy, ale jesli przyprawiana przedluzaczami, to mamy dodatkowo darmowa narkoze , czasem zwana swinska.Moze to podniesc dekiel, albo wyrwac kranik lub wentyl. W dodatkiu placisz jalmuzne okolo 2 zety za zatankowaniei potem kilka razy po 2 zety za odcedzenie ziemniaczkow. A ja godo... Pij Chlopie i Babo z umiarem a problemow nie bedzieta mieli, ani w tygodniu , ani w niedzieli.
  • ~nina
    2015-02-20 00:51
    naukowcy co 5 minut mówią co innego uwaga na nich
  • ~Filip
    2015-02-18 13:09
    Przydały by się w artykule przykłady śmiertelnych przewodnień dla mniej wyedukowanych czytelników, np. przypadek Jennifer Strange z 2007 roku (konkurs picia jak największej ilości wody bez korzystania z toalety) lub zgony maratończyków.
  • ~Daniel
    2015-02-18 23:51
    Bardzo mądry tekst. Ale warto jeszcze dodać do skutków ubocznych przedawkowania wody, zawał serca. Jak to mówią: "wszystko należy stosować z umiarem".
  • ~Drink nach Osten
    2015-02-19 13:25
    Woda wodzie nierówna. Zawartość sodu lub elektrolitów może powodować ich podwyższenie lub obniżenie w organizmie. Jeśli woda dokładnie by odpowiadała stężeniu w organizmie to następuje tylko wymiana starego płynu na nowy taki sam.
    Reasumując nadmiar płynów może być tragiczny w skutkach, ale może też nie mieć żadnego wpływu poza ciągłym sikaniem.
  • ~gość
    2015-02-19 19:43
    Te ! Artur ! Pijesz dużo wody , i Ci się mózg rozwodnił ! Pije się wtedy jak się ma pragnienie.I to samo dotyczy jedzenia. Jemy to na co mamy ochotę.Każda przesada - szkodzi.
  • ~~otik
    2015-02-22 21:05
    przedawkowanie wody jest malo prawdopodobne, wutor tez o tym wspomnial, a odwodnienie organizmu zdarza sie niestety bardzo czesto! wciaz pijemy malo wody, a czasem oprocz wody powinnismy dostarczyc organizmowi rowniez elektrolity, ja w przypadku wymiotow, biegunek czy po intensywnym wysilku zawsze pije Orsalit dla doroslych, o lekko owocowym smaku, dzieki czemu szybko i przyjemnie dostarczam plyny i mineraly:)