• ~ponczek
    (2014-02-27 06:35)
    pan charbja się obeżre do syta i kaszalot też
  • ~sokular
    (2014-02-27 09:55)
    1 pączek zawiera w zalezności od jego wielkości 200-400 kcal.Jeżeli ich zjesz 4 to juz nic więcej dziś nie jedz!!!chyba,że chcesz być tłusty jak ten czwartek...
  • ~gruby Dyzio
    (2014-02-27 10:49)
    może problem postawić na forum europejskim i raz na zawsze skończyć z tym pogańskim ponczkiem
  • ~a co!
    (2014-02-27 11:09)
    wolę sobie odmówić mielonego z chemicznego miesa , ziemniaka przenawożonego ,oraz pomidora sztucznie pędzonego jak pączka!
  • ~gosc
    (2014-02-27 14:52)
    Zjadam 4-5 i jakos nic nie przytylam i cholesterol w normie.

    Ludzie nie dajcie sie zwarjowac dietom itd.Codziennie nie jemy paczkow ani kotletow mielonych,a szczaw zostawmy Niesiolowskiemu.

    Dietetycy robia teraz kase na glupkach.Bedziemy zdrowsi jak wszystko bedziemy jesc z glowa.
  • ~Kucharz
    (2014-02-27 21:01)
    Ja jadam tylko paczki nadziewane musztarda.
  • ~Romek
    (2014-03-01 02:52)
    Tluste ludzie sa bez stresu a chudzielce to nerwusy ciezko z nimi zyc.
  • ~adsenior
    (2014-03-01 14:20)
    Dziwne, bardzo dziwne jest to, że pączków nie starają się łże media zdyskredytować, wszak to też POLSKA TRADYCJA, związana w postem poprzedzającym Wielkanoc. Wszak najbliższa środa to Popielec, okres wielkiego postu, przed Wielkanocą. Wiem, wiem teraz już się tak go ściśle nie przestrzega jak jeszcze 100-50 lat temu, ale rzutuje on na zwyczaje kulinarne Polaków.
  • ~bobik
    (2014-03-02 11:26)
    dlaczego tłusty czwartek nazywa się "tłusty czwartek"? powinien się nazywać słodki czwartek gdyż w jednym pączku (najpopularniejszy produkt tłustoczwartkowy) jest:

    Opis jednej porcji produktu [80 g]: 1 pączek - 80 g
    Wartość energetyczna w 1 porcji [80 g]: 340,80 kcal
    Białko w 1 porcji [80 g]: 5,76 g
    Węglowodany w 1 porcji [80 g]: 51,60 g (czyli potocznie cukier, z tego mamy 206kcal)
    Tłuszcz w 1 porcji [80 g]: 12,24 g (110,16kcal)


    a w jednym faworku jest:
    Opis jednej porcji produktu [8 g]: 1 faworek - 8 g
    Wartość energetyczna w 1 porcji [8 g]: 38,08 kcal
    Białko w 1 porcji [8 g]: 0,76 g
    Węglowodany w 1 porcji [8 g]: 3,76 g 15,4kcal
    Tłuszcz w 1 porcji [8 g]: 2,40 g 21,6 kcal

    czyli odnośnie pączków mam racje. a odnośnie faworków już nie. popatrzyłem na wikipedii co piszą o tym święcie. i wszystko się wyjaśniło. http://pl.wikipedia.org/wiki/T%C5%82usty_czwartek

    a Ty ile zjadłeś dzisiaj pączków?
    pozdrawiam i słodko i tłusto :)
  • ~ania malosz
    (2014-03-13 11:03)
    Nie zjadłam ani jednego - unikam takich produktów od bardzo dawna, to nie jest coś dobrego dla zdrowia, raczej coś wyniszczającego. 3 miesiące chudłam na foreverslim mocno zmieniając dietę i nie mam zamiaru powracać do starej wagi. Bo po co?