• ~Kozłoska
    (2015-12-25 10:42)
    Od paru wieków jesienią Polacy wykopywali kartofle. Od tegorocznej jesieni kartofel wykopuje Polaków.
  • ~gość21
    (2015-12-25 07:31)
    To dlaczego świnie tuczy się tłuczonymi kartoflami ?
  • ~kz
    (2015-12-24 16:35)
    Byli na księżycu , chcą lecieć na Marsa , świat komputerów i robotów a tu taka proza życia i niemoc ? Żeby "odkryć " , że kurze jajo jest zdrowe dla człowieka , to trzeba było lat , a nawet wieków ! O tym , że kartofle , są zdrowe , to już wiedzieli chłopi pańszczyźniani . Gorzej z jajem - kurczaczek , łasuch na pokrojone jajeczko nawet w w Wigilię nie pisnął. K o n o w a ł y czy lekarze ? Naukowcy , czy darmo*jady ? Przez wzgląd na Wigilię i Święta złożę jedynie Ż y c z e n i a . . .
  • ~guhvfg
    (2015-12-24 13:21)
    Pan swetru-cwylu jada ziemniaki z ziemia. Ten oryginalny i nowatorski przepis to nieklamana rewolucja kulinarna. Wkrotce zostanie on opatentowany i przyniesie narodowi niespotykany dobtobyt i szczesliwosc. Ach, ten swetru-cwylu ...
  • ~afe
    (2015-12-24 12:54)
    Mi waga spadała znacznie jak stosowałam slimcea. Był to efekt diety ograniczającej tłuszcze, niewielkiego ruchu (raz w tygodniu bieganie ) no i tabletek Slimcea. Udawało mi sie nieraz chudnąć nawet 5kg miesięcznie.
  • ~miodzio
    (2015-03-13 21:23)
    Janinko H. Jadam kartofle często i zawsze oblewane wszelkimi kalorycznymi, niezdrowymi, tuszogennymi i tłustymi polewkami, mięsem tłustym się objadam nawet w posty ścisłe, surówki obowiązkowo dotłuszczam i morfologię mam wzorową, i wszystko w widełkach normy, mogę bez problemu zakładać spodnie z czasów środka LO, a jestem chwilę przed pięćdziesiątką. Nie będę Ci wyjaśniał przeciwniczko tłuszczu dlaczego więc wszystko w obwodzie pasa u mnie gra, bo i tak nie zatrybisz. Ani ziemniaki, ani tłuszcz nie są winowajcami tuszy na sposób zero-jeden. Najgorszy jest nie tłuszcz ale CUKIER.
  • ~janinaH
    (2015-03-13 11:32)
    Jak będziesz żar same ziemniaki nie obtoczone tłuszczem i mięsem i innymi surówkami oblanymi olejem , to na pewno nie grozi ci tusza .
  • ~miodzio
    (2015-03-13 10:19)
    Należy gotować je w mundurkach ale ... ... warto je starannie obierać.

    Poezja. ... ale co autor miał na myśli?
  • ~piast
    (2015-03-13 06:51)
    Re Polanka.stary jak nie chcesz jesc ziemniakow to twój problem.Ziemniaki q każdej postaci tj.z wody,frytki placki itd sa o nieporównywalnie lepesze w samaku niż jakieś dziwactwa w postaci mgłego ryżu ********** soi. Ryż soja to dla ludzi chorych. Dla zdrowych ziemnaiaki a ten kto je ziemniaki jest zdrowy.Co do tuczenia się.nasi rodacy jako tzw zakompleksieni idioci żrą wszystko o czym jakis debil napisze iz jedzą to aktorzy ,celebryci czy inni komedianci. Normalny człowiek nie jest wegeterianinem.To choroba.Normalny człowiek je tyle ile powinien.Nie powinien sie obzerać.Niczym ani ziemniakami ani golonkami ani ktletami z soji To organizm reeguluje sprawe wybory menu. Oczywiscie są tacy którzy jedzą dania wegetariańskie i są grubi .Sa tacy którzy wpieprz..ją dziennie dwie golonki i sa ,.. chudzi. Wszystko zalezy od organizmu.Ja jem wszystko na co mam ochote ale w ilościach które wiem że mi nie zaszkodzą i nie spowodują wzrostu wagi.No i jeszcze jedna wazna rzecz . Ćwicze. Pozdrawiam normalnychtych z chlewa takze.Rolnicy naprawdę cieżko pracuja.
  • ~bb
    (2013-09-04 20:35)
    Uwielbiam ziemniaki, jem ich bardzo dużo i przytyć nie mogę.Co Wy na to?
  • ~POL ANKA
    (2013-09-04 00:13)
    ziemniaki są bardzo zdrowe, a chlewy to najlepsze mieszkania.
  • ~yurek
    (2013-09-03 15:26)
    "Aby ziemniaki nie traciły witaminy C i z grupy B, należy gotować je w mundurkach"
    "Warto starannie obierać ziemniaki..." To obierać czy nie?
  • ~Obywatel
    (2013-09-03 11:55)
    Jak tylko spadł popyt na ziemniaki , od razu okazało się , że one w ogóle nie tuczą. HA<HA< HA ...
  • ~ghdet