• ~smakosz
    (2012-10-30 21:51)
    Jeżeli zjada się samą zupę to tak. Ale zupa i drugie danie (+ jeszcze deser) to prosta droga do utycia. Sama zupa już zasyca i rozcieńcza kwasy żołądkowe, więc drugie danie i deser, zamiast się spalać, łatwiej odkładają się w tłuszcz.
  • ~zdr
    (2012-10-30 22:44)
    Dietetycy też mówią, że zupa rozciąga żołądek, w następstwie czego, w tak rozciągnięty żołądek wrzuca się coraz większe porcje pożywienia i się tyje.

    A co się tyczy samego przyrządzania zup to zupa powinna być zawsze świeża, nigdy odgrzewana. W odgrzewanej zupie nie ma nic dobrego, ani witamin, ani mikroelementów, po prostu nic co człowiek powinien jeść. Odgrzewane warzywa to bezwartościowa breja. Można się tym tylko zatruć.


    Jeżeli chodzi o jedzenie zupy na śniadanie, to było to praktykowane w domach wiejskich i w mieście nawet w latach trzydziestych ubiegłego wieku, kiedy kobiety nie pracowały zarobkowo i nie dorabiały budżetu państwa a zajmowały się swoimi rodzinami i zdrowo je karmiły. Dzieci nie jadły chrupek, chipsów, batonów, płatków zbożowych a dorośli nie pili kawy z pączkami i drożdżówkami.
  • ~satyr
    (2012-10-30 23:08)
    Dlaczego w każdej reklamie musi być "baba" (dziewczyna,cnotka,itd...)
    muszę się "spuszczać" przed jedzeniem ? (na tym polega "DIETA").
  • ~kich
    (2012-10-31 09:53)
    do "smakosz" -> czytaj ze zrozumieniem. Mowa o samej zupie, a nie zupie + drugie danie + deser. Z takim myśleniem nt jedzenia, to nikt nie schudnie - to logiczne przecież...
  • ~Drzazga 101
    (2012-10-31 14:38)
    O Matko, jaka tam znowu ZUPA - only POLĘDWICA, zgodnie z porzekadłem: - Ona jedząc polędwicę, dała trzymać się za *** !
    Hej !-
  • ~autor
    (2012-10-31 15:09)
    Polewka jest grunt, mięso jest szpunt. Jeść zupy rano nie jest nic dziwnego A CO od zawsze jedli rolnicy idąc rano w pole???
  • ~przodowy hajer
    (2012-11-06 22:15)
    Preferuje rolade z modrom kapustom i szpek.
  • ~danka
    (2012-11-10 15:34)
    zupa, mi powięszyla lekko żołąek, chyba też dzięki zupom zapędziłam swój metabolizm że nie mogłam go zahamować, teraz stosuję rezonator biofotonowy i czuję w końcu poprawę, metebolizm mam optymalny, samopoczucie dużo lepsze, polecam