• ~andrzejto
    (2015-05-13 13:54)
    Mam 48 lat, od prawie 2 lat jestem na paleodiecie. Lekarka po obejrzeniu moich wyników stwierdziła: jesteś zdrowy jak koń. Pomimo nieco wyższego poziomu cholesterolu. wszystko jest Ok. Więc na osobistym przykładzie mogę tą dietę polecić. - Chłopek roztropek - właśnie tak działa paleodieta, że dostosowujesz menu, do tego co masz w okolicy. Jaskiniowcy nie mogli sobie cenić słodkości, bo ich nie było. Owoce nie były takie jak teraz, a ze słodkości dostępny był tylko miód. Tłuszcz jest doskonałym źródłem energii, tylko musisz przestawić organizm na spalanie tłuszczu - czyli uruchomić hormon leptynę. Ta jest blokowana gdy jest wysoki poziom insuliny. A wysoki poziom insuliny bierze się z jedzenia węglowodanów. Szczególnie wysoko przetworzonych. Przy okazji, to na przykład Indianie z Północnej Ameryki nie hodowali roślin, a porównywanie ich do szympansów świadczy o niejakich brakach w twojej wiedzy. - Ja - 30 lat to była średnia wieku, weź pod uwagę wysoką śmiertelność niemowląt, która mocno zaniża średnią wieku. Ci, którzy przetrwali okres dziecinny, zwykle dożywali długiego wieku. A średnia? Cóż, idąc na spacer z psem obaj średnio macie po 3 nogi, więc należy mieć do średnich dystans...
  • ~dzisiejszy
    (2012-10-08 07:53)
    A jak dlugo zyli jaskiniowcy na takiej diecie ?
  • ~Nick
    (2012-10-08 14:54)
    Starzyzna rodowa jaskiniowcow dozywala najwyzej 30 lat. Ta dieta to POpaprany POmysl ministra finansow na zaoszczedzenie wydatkow na emerytury :-)
  • ~chudzinka
    (2012-11-10 14:58)
    najlepsza dieta to ta judejska z KL
  • ~Gusiek460
    (2012-10-15 08:11)
    BÓG stworzył świat z florą i fauną, i człowieka jako odkurzacza do jego sprzątania. Jednak bez instrukcji obsługi. Działa więc on do dzisiaj tylko w rękach silniejszego.
  • ~JS
    (2012-10-12 23:24)
    Myli ie pan Kiks. Opisana dieta (glupio nazwana paleo) jest zalecana przez wiekszosc lekarzy. Oznacza w normalnym jezyku: bialko (chude mieso, ryby, jajka), jarzyny, owoce. Brak weglowodanow - pelnoziarnistego chleba, ryzu, kasz itd. Nabial rzeczywiscie nie jest specjalnie polecany. Ale w sumie rzeczywiscie jest zdrowa.
  • ~Kiks
    (2012-10-12 16:45)
    Co za bzdury! Naprawdę szkoda czasu na czytanie
  • ~anty darwinista
    (2012-10-09 07:52)
    Moim zdaniem niektorzy na prawde maja za przodkow "jaskiniowcow",bo jak nadal mozna uwazac ze czlowieka i kobiete nie stworzyl Bog Wszechmogacy. Ktore zwierze rozwinelo sie i zmienilo "samo z siebie" i jak z myszki powstala zyrafa? A z mrowki krowa?! Glupota to,na prawde !
  • ~gucio
    (2012-10-09 06:23)
    A gdzie można kupić bezkofeinową kawę, którą pili jaskiniowcy? Interesuje mnie też technologia pozbywania się kofeiny przez jaskiniowców.
  • ~ja
    (2012-10-08 21:53)
    będziemy żyć tyle ile oni -30 lat a może mniej