• ~Breht
    (2012-06-15 14:07)
    Popatrzcie poniżej, na "Polecane artykuły":
    -Trzy kawy dziennie chronią przed chorobą mózgu
    -Pij kawę! W zdrowiu przeżyjesz wszystkich
    -Dlaczego kawosze cieszą się lepszym zdrowiem?
    Od razu widać, że komuś strasznie zależy na promocji kawy.
    Naukowcy zdobyli sobie reputacje pod koniec XX wieku. Teraz systematycznie ją sprzedają.
  • ~smakoszka kawy
    (2012-06-15 12:13)
    Moja chrzestna pila kawkę, na śniadanie codziennie jadła jajecznicę najlepiej na boczuszku i dożyła w dobrym zdrowiu i kondycji do 98 lat. Dla człowieka wszystko dobre ,ale z umiarem.
  • ~ak
    (2012-06-15 11:15)
    ludzie uwazajcie na kawe. Ona wyplukuje wszystkie mineraly,
    szczegolnie potas, a potem do zawalu juz nie daleko.
  • ~5_minut_do smakoszki kawy
    (2012-06-15 13:02)
    Twoja chrzestna piła kawkę w czasach kiedy witamin i minerałów było w żywności pod dostatkiem. I one chroniły ją przed chorobami. Dzisiaj z powodu zniszczonej nawozami gleby czyli przemysłu rolniczego zamiast rolnictwa, bardzo trudno o składniki mineralne szczególnie te występujące jedynie w warzywach zielonych tak jak np. magnez.

    Dzisiaj można mieć tylko nadzieję, że jedząc np seler łykamy razem z nim to co w nim najlepsze. Będzie to zależeć od tego na jakieś ziemi ten seler wyrósł i z jakiego kraju pochodzi.

    Całe szczęście że dzisiaj owoce i warzywa na naszych straganach pochodzą z całego świata. To dobrze bo jest wtedy szansa na różnorodność.
    A jeśli warzywa i owoce nie pochodzą z zachodniej europy to wyjdzie nam wszystkim na zdrowie bo tam rolnictwo jest zbudowane na pestycydach i zniszczonej glebie. Nie znajdziesz tam nawet biedronki czy żuczka bo wszystko wytrute.

    Zastanów się skąd biorą się dzisiaj tak zwane choroby cywilizacyjne ?

    Zachęcam ciebie i wszystkich do tego aby zdobywać wiedzę na własną rękę
    i samemu wyciągać wnioski. Nie pozwalać tego robić producentom i importerom czegokolwiek ani kawy ani innych cudów które nas ZABIJAJĄ!!!
  • ~vala
    (2012-06-15 11:29)
    acha i ja mam przewijać 11 stron ? żeby przeczytać te medialne mądrości ? KAWA szkodzi zdrowiu i skończmy tę dyskusję !!!
  • ~no_hej_5_minut_prawdy
    (2012-06-15 11:38)
    Kawa może służyć zdrowiu tylko wtedy kiedy się ją wącha dla przyjemności a nie spożywa.

    Nie ufajcie ośrodkom badawczym ponieważ są one kontrolowane przez wielki biznes. Ten sam biznes kontroluje również media i z tego powodu nie dopuszcza się krytycznych opinii tych naukowców, którzy zdecydowali sie mówić prawdę.

    LUDZIE ! Światem rządzi mamona i ty i ja dla nich nie znaczymy nic. Sami zapędziliśmy się w kozi róg.

    Ale jest wyjście

    Słuchaj tylko rodziny i przyjaciół i ...kochaj.


    P.S.

    A za cenzurę tej wypowiedzi biada tym skorumpowanym pismakom
  • ~jan byl jasiem
    (2012-06-15 10:35)
    kawa to biznes nakręcany przez lobby kawowe .
    Testy o pozytywnym oddziałowaniu kawy sa sponsorowane . he he
  • ~Naparstek
    (2012-06-15 12:53)
    A jeszcze nie dawno nawet w reklamach podawano, ze "kawa wyplukuje magnez". Czytajcie, co oznacza brak magnezu w organizmie.
  • ~Jan Jopek
    (2015-09-26 01:55)
    W większości przypadków nie KAWA tylko KOFEINA. Picie kawy powoduje szereg negatywnych konsekwencji. Zresztą te "pozytywne" efekty kofeiny bardzo szybko się kończą. Im większe/częstsze dawki tym szybciej. I na tym kończy się magia "picia dużych ilości kawy". Zwykły nałóg wyciągający kasę i zawalający wątrobę.
  • ~za[pytajnik
    (2012-06-19 12:21)
    Nie tak dawno, amerykańscy uczeni dowodili z całą powagą swego -amerykanskiego- autorytetu coś zupełnie odwrotnego...no to w końcu jak to jest?