Uwaga na skażone owoce i warzywa. Oto lista najbardziej zatrutych pestycydami

| Aktualizacja:

Wydawałoby się, że dieta bogata w owoce i warzywa to najlepsze, co możemy zaoferować sobie i swojej rodzinie – w tym jej najmłodszym członkom. Okazuje się jednak, że nawet w tym przypadku czyhają na nas niebezpieczeństwa, z których nie zdajemy sobie sprawy.

wróć do artykułu
  • ~Kostka
    (2018-04-11 10:10)
    Co za pseudonaukowy bełkot! Kierowanie się danymi dla rolnictwa amerykańskiego nie informuje nas w jakim stanie są produkty europejskie, a tym bardziej w polskie. Wymyślanie sobie powiązań typu "skoro szpinak +chłonie+ to sałata i wszelkie zioła też" jest jakimś absurdem. Na podstawie czego to stwierdzono (koloru warzywa?)? Jak redakcja sobie wyobraża znalezienie "sprawdzonych dostawców"? I ten fantastyczny pomysł żeby dzieciom podawać tylko gotowe kaszki i musy (z certyfikatem czy bez) - pełne dodatkowego cukru, wysoko przetworzonego mleka w proszku itd. Czyżby zgubił się dopisek, że artykuł jest sponsorowany??
  • ~kkkk
    (2018-04-11 21:42)
    a kto odpowiada za dopuszczenie tej trucizny do sprzedazy rynkowej ? jaka ma pensje , jaka dostal nagrode ?
  • ~jj25
    (2018-04-11 19:31)
    A może coś napiszecie o ZBOŻACH "suszonych" Roundup-em?! Później to ******** jest mielone i jemy to jako "ekologiczne" pieczywko!!!!!
  • ~smoczyca85
    (2018-04-11 20:18)
    Przerażający jest fakt że wszystko co jemy jest skażone chemią A co gorsze nikt kto ma władzę nic z tym nie robi. Koniec świata sobie są i zrobimy jak woda nie będzie zdatna do picia ziemia skarzona i ludzie sami poumieraja z głodu. Jak można mówić że coś co szkodzi jest dopuszczone w jakiś normach.Uważam że co szkodzi po wino być zabronione i wszystkim co stosują chemię po wino się karać przecież my to jemy to jest jakaś masakra
  • ~powodzenia
    (2018-04-11 17:08)
    no jak tam wegetarianie i inni weganie? jedzcie a na pewno bedziecie zdrowi!
  • ~Basia
    (2018-04-11 21:23)
    Jeśli ludzie kupują olej z rund upem i jaja z kodem 3 oraz inne tanie syfy to popierają tym samym producentów.
  • ~żąrt
    (2018-04-11 13:24)
    Ludzie nie św.nie, wszystko zjedzą. Kieruję się moim psem co lubi (jem podobnie). Nie lubi owoców,warzyw (w suchej karmie-przemycam) żarłok. Suka lubi owoce i warzywa (pies nie ruszy). Mięso lubimy wszyscy (najlepsze surowe - mielone). Straszą, że należy gotować (jakoś nie zachorowałem, ani psy).
  • ~Sapiens
    (2018-04-12 06:50)
    Trzeba dodać, ze MIĘSO zawiera wielokrotnie więcej pestycydów i herbicydów niż najbardzej skażone warzywa i owoce. Na skali od 0 do 300: owoce i warzywa mają 0-15, mleko:152, mięso wieprzowe 298.
  • ~Mini Strand
    (2018-04-12 15:58)
    W ubiegłym roku dowiedziałem się o haniebnym procederze DESYKACJI roślin. Jako nie tylko dozwolony ale wręcz ZALECANY przez przedstawicieli naszego państwa. Suszenie roślin na polu nie jest konieczne ale dzięki temu ma się większy zysk. Najgorsze, że do tego procederu używa się środków wybitnie szkodliwych, takich jak glifosat, którego nijak nie da się ani spłukać ani wygotować. Od roku nie kupuję ŻADNYCH POLSKICH roślin strączkowych, kasz ani żadnych "polskich" olejów z "najczystszych polskich pól" Tylko te z eko-certyfikatem mogą dawać jako taką pewność
  • ~i jak tu zyc ?
    (2018-04-17 08:16)
    Nide wiadomo co jesc, zeby sie nie truc. Wszystko jest skazone ,powietrze ,woda ,jedzenie.Najbardziej szkodzi zycie,to znaczy uplyw czasu. To wszystkim szkodzi. wystarczy popatrzec na starych ludzi.

Może zainteresować Cię też: