„Jestem wege” - czyli co? Sekrety diety wegetariańskiej

| Aktualizacja:

Moda na zdrowy i aktywny tryb życia, a także dbanie o środowisko z każdym dniem stają się bardziej powszechne. Obecnie coraz więcej osób przywiązuje uwagę do tego co je, skąd pochodzą produkty oraz jakie znaczenie mają dla naszego organizmu. Jednym z pierwszych trendów żywieniowych, którego cele i założenia stały się stylem życia, jest wegetarianizm. Choć prawie każdy o nim słyszał, nie każdy zna jego cechy szczególne. Postanowiliśmy przyjrzeć mu się dokładniej…

wróć do artykułu
  • ~Veggi
    (2018-03-09 12:31)
    Czyli jesz g o o w n o, trawozercy, moze byc krolika, kozy , albo krowy, no i masz : na przystawke ( to od zajaca) , danie glownie placek od krowy, na deser to od kozy!
  • ~Paulina
    (2018-03-09 18:26)
    O moj Boze, ja w dziecinstwie odzywialam sie glownie wegetarycznie. Mieso bylo tylko w niedziele , przezylam , mam 65 lat , nigdy nie mialam problemow z nadwaga. Mam figure najwyzej 40 latki. Jedlismy zdrowe jarzyny z ogrodka babci i mmojej mamy, chleb ze zboza z pola mojego dziadka. Mieso ze swinki , krolikow, kaczek kur i gesi wychodowanych przez rodzicow. To smakowalo. Przyprawy to sol p iep rz i ziola z ogrodka. Teraz ludzie sie obzeraja, jedza niezdrowe, gotowe produkty. Nie chce sie nikomu stac godzinami w kuchni i gotowac. Moja Mama i babcie tak cale zycie robily , same wszystko przygotowywaly, ugotowaly i nam smakowalo. Nie bylo otylych w naszej rodzinie, Do dzis jem duzo jarzyn i owocow , miesa malo. Nie ma dnia bez owocow.
  • ~md
    (2018-03-10 18:20)
    Źródłem naturalnej witaminy B12 jest mięso, a jest ona bardzo korzystna dla zdrowia. Małpy człekokształtne jedzą głównie żywność roślinną, ale jadają też mięso. Nie uznają żadnych diet, tylko jedzą co mogą zdobyć i co im dyktuje instynkt.
  • ~Mini Strand
    (2018-03-09 10:10)
    Ostrzegam wszystkich chętnych. Wegetarianizm ma sens pod warunkiem ze będziemy jedli TYLKO zdrowe rzeczy. Właściwości odżywcze przemysłowej marchwi czy jabłka zdecydowanie różnią się od tych z upraw ekologicznych. Zwykła mąka czy kasze dostępne na naszym rynku też różnią się jakościowo a wszechobecny proceder DESYKACJI roślin tylko pogarsza sytuację zdrowotną. O GMO nie wspomnę.
  • ~Magdalena
    (2018-03-09 11:52)
    jeżeli ktoś nie ma pojęcia jak skomponować taka dietę wegetariańską, to najlepiej zamawiać catering dietetyczny. Samemu mozna doprowadzic się do choroby nie dostarczająć organizmowi odpowiednich składników. Ja jestem na takiej diecie z cateringiem warszawski dzień i jadam już tak drugi miesiąc. Wiem, że mój organizm dostaje wszystko, czego potrzebuje, a ja uczę się co mogę jeść na takiej diecie.
  • ~Pati
    (2018-03-15 18:52)
    Wege nie jestem i nie będę, ale ostatnio na nowo odkryłam warzywa i owoce. Pokochałam zupy i salatki, a wszystko to dzięki diecie pudełkowej Jedzenie Marzenie, którą mam na miesiąc. Pycha! I jak zdrowo
  • ~Micha
    (2018-04-11 14:39)
    Ja też korzystam z diety pudełkowej, z tym że z Lunabox. Od paru lat jestem wegetarianką i ta opcja jest dla mnie mega ułatwieniem w życiu. Każda źle zbilansowana dieta może zaszkodzić a w tym wypadku nie mam żadnych obaw bo wszystko jest klarownie przedstawione.
  • ~Maniek4
    (2018-07-17 11:18)
    Bardzo dobrze czuję się na diecie wegetariańskiej, ale żeby byla dobrze skomponowana to oddałem to w ręce specjalistów. zamawiam sobie dietę z cateringu dietetycznego warszawski dzień by gessler i uważam, że dania są świetnie skomponowane i mają wystarczająco dużo białka. A to dla mnie bardzo wazne na diecie wege.
  • ~Mirek2
    (2018-07-17 11:20)
    wegetarianizm to styl życia. Ja akurat jestem wegetarianinem juz kilka lat i czuję się znakomicie. Teraz jednak zamawiam sobie dietę wegetariańską z optimal fit z krakowa. uważam, że jest świetnie skomponowana i dostarcza organizmowi wszystkiego co niezbędne na takiej diecie.

Może zainteresować Cię też: