Rzepakowy czy gryczany? Jak wybrać dobry miód?

| Aktualizacja:

Jesień to idealny moment, aby zrobić zapas miodu na cały rok. Po czym poznać dobry miód i jaki jego rodzaj będzie dla nas najbardziej odpowiedni – radzi Małgorzata Chylewska, ekspert ds. żywienia w firmie cateringu dietetycznego LightBox.

wróć do artykułu
 • ~rumor xyz
  (2018-02-26 17:51)
  Jest takie powiedzenie:chcesz twoje dzieci przekonać do spożywania miodu,nie zaczynaj od gryczanego,bo je odstraszysz.Tak jak praktyk, kupuję tylko u zaufanych pszczelarzy.
 • ~praktyk
  (2017-08-15 21:30)
  Tylko od pszczelarza, najlepiej na miejscu w pasiece. W sklepach i na targach bardzo często kupujemy fałszywki.
 • ~obserwator
  (2016-10-12 20:00)
  Obserwujac i czytajac wpisy o dobrym miodzie dolaczam krotki tekst . Dobry miod jest od dobrego pszczelarza . Nasuwa sie pytanie ;; kto to jest ten" dobry pszczelarz " ? Odpowiedz nie jest i jest zarazem prosta . Dobry pszczelarz ma tylko kilka lub kilkanascie roi pszczol gdyz leczy ich organicznie a nie chemicznie ( wiem ze sa wyjatki w przypadku malzenstw lub rodzin zajmujacych sie pszczolami ) . Na dzien dzisiejszy pszczelarstwo to tez biznes nie kontrolowany do konca przez PZP . Nie jest tajemnica , ze w biznesie cel uswieca srodki i kazdy chce jak najwiecej uzyskac z pasieki minimalizujac straaty. Podam przyklad z przeszlosci . Moja mama zbierala caly dzien ziemiaki aby miec w domu gromnice (swiece z wosku pszczelego ) a dzisiaj swieczki masz jakie chcesz
 • ~miód
  (2016-10-12 13:53)
  ...a miód nawłociowy? (na nerki i drogi moczowe).
 • ~kasia
  (2016-10-10 11:21)
  kupuję miody od sprawdzonych pszczelarzy mogę polecić pasiekę ambrozja z suchej beskidzkiej
 • ~mlk
  (2016-10-10 10:52)
  Kupienie w Polsce niefalszowanego miodu jest bardzo trudne. Najczestsze jest podawanie pszczolom syropow, zeby nie musialy szukac nekraru. Najgorsze miody sa na targowiskach w duzych miastach oraz w sklepach. /////// Najlepiej pojechac do pszczelarza, prosto do pasieki i najlepiej zeby to byl pasjonat albo nasz wlasny wujek lub dziadek, ktory ma pszczoly tylko dla siebie, a nie na handel.
 • ~agata
  (2016-10-10 10:35)
  moja siostra zamówiła slimcea ponieważ bardzo jej koleżanka polecała. Pracuje na siłowni przy fitnesie.. Siostra schudła w miesiąc 5 kg więc slimcea fajnie działa :)

Może zainteresować Cię też: