Zdrowa alternatywa dla Dukana? Dieta OXY

Jeśli lubisz jeść kefir z otrębami, koktajle mleczne i pierś z kurczaka gotowaną na parze, dieta OXY raczej przypadnie ci do gustu. Zwłaszcza że działa skutecznie, a nie zagraża zdrowiu tak jak dieta Dukana.

wróć do artykułu
  • ~Kaja
    (2014-04-23 11:11)
    Hej. Ja jestem zachwycona tą dietą, bo w końcu pojawiło się coś, co mnie nauczyło zdrowych nawyków i jeszcze pozbyłam się problemów z pecherzem - dzięki żurawinie. Oczywiście nie jest to dieta bez wad - posiłki trzeba spożywać regularnie np, ale i tak jest czymś, co mi pomogło zgubić obleśny brzuszek pociążowy.
  • ~Czerwony Kubeczek
    (2014-01-17 14:27)
    Najbardziej podoba mi się to, że dieta wykorzystuje żurawinę:) to jest meega. Moja babcia zawsze mówiła, że ona jest na wszystko... i proszę, okazuje się, że odchudza:))) osobiście byłam na tej diecie i polecam:))
  • ~Julka Woś
    (2014-04-23 11:35)
    Mi się wydaje, że każda dieta, która wprowadza 5 posiłków, ogranicza węglowodany musi zadziałać. Nie ma tutaj żadnej filozofii. Oczywiście ciekawe jest to, że jest ten shake, ale bez przesady:) Warto przyjrzeć się tej diecie...
  • ~Aśka
    (2014-04-23 11:18)
    Mam tylko takie jedno małe pytanie techniczne. Gdzie można kupić tę dietę?
  • ~mia5
    (2014-02-26 14:20)
    To przepraszam, czym to sie różni od Dukana ??? Tez na początku samo białko... Stosowała dukana ale bez fazy uderzeniowej tzn. od razu jadłam warzywa. jem tak cały czas już 3 lata - dodałam tylko owoce. Utrzymuje wagę i uważam że jest to zdrowa dieta.
  • ~Dagooshya
    (2014-02-24 22:35)
    Ja jestem teoretycznie już po diecie 3D Chili. Polega ona przede wszystkim na jedzeniu 5 posiłków dziennie i wielu różnych przypraw (zielonych- np. bazylia, oregano; czerwonych- chili, słodka i ostra papryka; i żółtych - imbir, kurkuma). W tym wypadku 3D nie oznacza 3 faz ogolnie, tylko trzy fazy w ciągu dnia (które reguluje się właśnie tymi przyprawami). tak naprawdę niczego sobie nie odmówiłam, (poza ziemniakami niestety, ale czasem jak nikt nie patrzy pozwalam sobie na skok w bok;)), wręcz niektórych posiłków nie daję rady zjeść sama. Schudłam całkiem sporo i zatrzymałam się myślę że na idealnej dla mnie wadze (48 kg przy 160cm, mam 24 lata). Cały czas jem posiłki z tej diety bo są naprawdę smaczne czuję się dzięki nim najedzona i pełna energii (oczywiście odrobinę podrasowałam poszczególne dania, między innymi zamiast mrożonych mieszanek warzywnych robię świeże). Wspomnę, że niedawno miałam operację nogi więc na okrągło siedzę w domu a mimo to schudłam :) Naprawdę polecam. Teoretycznie dieta jest płatna, ale w sieci można znaleźć wiele przepisów ... ;) Powodzenia wszystkim!
  • ~hili
    (2014-01-17 20:45)
    @kabulina: za slodka? może jakąś dosladzaną kupowałaś?
  • ~marzena
    (2014-03-05 11:15)
    a gdzie dostanę tą diete i ile kosztuje
  • ~mala
    (2014-04-23 15:17)
    jak schudnac szybko i bezpiecznie
  • ~luki
    (2014-03-15 14:01)
    Witajcie nie ma co stosowac jakichs gotowych diet.
    Wystarczy jesc czesto i w ograniczonych ilosciach. Jem 5 posilkow na dzien 1.do 200 kcal 2. Do 400 kcal 3. Do 200 kcal 4. Ok 400 kcal 5.do 300 kcal do tego jakies cwiczenia aerobowe rowerek skakanka brzuszki pompki itd. Dokladnie nie chce pisac planu zywieniowego i treningowego bo sam sobie go dopasowywalem pod siebie. Moj wzrost 190cm. Waga przy rozpoczeciu w styczniu 105 kg aktualnie waze 86 kg w sumie po 2 miesiacach wiec wystarczy chciec. Oczywiscie zarazila sie ode mnie cala rodzina i rowniez sa ladne efekty. Wystarczy poczytac po sieci o produktach. Odlozyc slodycze ale nie calkowicieo zywiscie mam wyznaczone dni na slodycze. No i owoce tez ograniczyc bo niestety fruktoza rowniez nie sluzy ale po treningach do podniesienia poziomu insuliny w organizmie owoce sa jak znalazl.
  • ~Kamila
    (2014-01-17 14:36)
    "Każda faza diety OXY trwa tydzień, ale efekty zobaczysz już po pierwszych dniach. Jedząc wyłącznie produkty białkowe (mięso, ryby, nabiał), będziesz szybko zrzucała nadliczbowe kilogramy." Ciekawe jakie efekty są już widoczne po pierwszych dniach... ktoś? coś?
  • ~Baśka
    (2014-04-23 11:27)
    Ja do tej diety również podeszłam z pewną rezerwą. Ktoś mi o niej mówił, coś kiedyś czytałam... ale bez szału. Tematem na nowo zainteresowałam się w zeszłym miesiącu, gdy waga osiągnęła już krytyczną wartość. Zrobiłam nawet taki motyw, że kupiłam tę dietę i... skonsultowałam się w jej sprawie z dietetykiem, który przyjrzał jej się dokładnie. Obliczył, że mimo tego, że jest to dieta proteinowa, jest zbilansowana i bardzo zdrowa. Reasumując: schudłam na niej już ponad 10 kg:)
  • ~Franek - były pilot
    (2014-03-17 00:02)
    Basia2014-02-04 10:33

    "witam
    Ja z mężem stosuje ta dietę i przez 3 tygodnie stosowania ja schudłam 7,5 kg a maż 14 kg wiec działa i nie chodzimy wcale głodni. Rewelacja!!!"
    WSTYDŹ SIĘ BASIU za ten cytat i nie wciągaj w kłamstwo męża.
    Przeczytaj mój komentarz i uderz się w pierś. Kiedyś jeden z amerykańskich pilotów będąc w Polsce buńczucznie stwierdził, że jego kolega zestrzelony w pierwszej wojnie kuwejckiej, przeszedł w ciągu siedmiu dni po pustyni 200 km i schudł 20 kg. Gdy zapytaliśmy a skąd brał wodę na pustyni, oświadczył, że to wcale nie było tak. Szedł sobie wzdłuż strumienia wodnego a nie po gorącej pustyni i schudł kilka kilogramów...
    Taką wartość ma Twoje oświadczenie. Ciekawe ile za to otrzymałaś pieniędzy lub ile takich "cud-dietek" wcisnęłaś ludziom, nie mówiąc, że ich zwyczajnie trujesz pa - Kłamczuszko..
  • ~Hania
    (2014-02-23 10:31)
    Ja Dukana nie próbowałam ponieważ naczytałam sie że jest szkodliwy mimo, że skuteczny. Jednak przekonałam się do innej fajnej i skutecznej diety. Allevo. Dieta jest super zbilansowana, w saszetkach mamy gotowe produkty dostarczające wszystkiego co organizm potrzebuje. bardzo smaczne zupki jak domowe, koktajle jak ze świeżych owoców, shake czekoladowy i batoniki na pocieche dla łasuchów. Dieta smaczna, mega szybka w przygotowaniu, pożywna i zapychająca.A skuteczność oceniam na5. po miesiącu miałam 5 kg mniej i nie odnotowałam efektu jojo.
  • ~kaka
    (2014-03-30 22:06)
    super -tylko przy diecie oxy pampersy miejcie przy sobie! -do kazdego posiłku 750 ml płynu trzeba wypic i jesc każdemu by się odechciało. Bez WC w pobliżu masakra
  • ~Ala
    (2014-04-11 17:10)
    Franek były pilot - twoja dieta wcale nie byla zdrowa, glodowkami wrecz spowalniales metabolizm. Nie prosciej wybrac sie do dietetyka i nauczyc sie zdrowo i na wlasne potrzeby energetyczne komponowac diete? Ja nie jestem zwolennikiem diet cud z szybkim efektem, bo i efekt jojo po nich gwarantowany. Zdrowy ubytek wagi to ok. 4-5 kg w miesiacu. To, co ty promujesz nie jest natomiast warte nasladowania w takim dokladnie wydaniu, bo tez jest szkodliwe.
  • ~Agnieszka
    (2014-04-23 11:40)
    Problemem diety Dukana było chyba to, że wysoka podaż białka wpływała destrukcyjnie na nerki i wątrobę. Chodzi o to, że nie było to białko wydalane z organizmu, tylko zalegało. Pewnie dlatego zastosowano tutaj te żurawinę i otręby - by oczyścić organizm z toksyn. Podoba mi się również to, że znacznie obniżona jest w tej diecie ilość spożywanego białka - przez co niemozliwe jest by odczuwać jakiekolwiek skutki uboczne. Można skomponować zdrową dietę białkową? Można!
  • ~Barbara
    (2014-03-27 23:27)
    Hejka. Czy będąc na tej diecie będę mogła biegać? :) Uwielbiam to robić, a czytałam że w pierwszej fazie nie można wykonywać żadnych ćwiczeń którym towarzyszy intensywny wysiłek fizyczny. DLACZEGO???
  • ~Irena
    (2014-04-13 09:03)
    Ja zaufałam diecie Allevo. Przy zastosowaniu sie do jej zasad, a nie sa one jakoś bardzo wymagające, można szybko i sporo stracić. Dieta uczy zdrowego odżywiania, często a po trochu, poprawia przemianę materii i oczyszcza organizm. Przy odrobinie dyscypliny przy jedzeniu smacznych koktajli mozna stracić sporo tłuszczu a i efekt jojo tu nie występuje.
  • ~Iwona
    (2014-04-23 11:21)
    Witam wszystkich!! niedawno dowiedzialam sie o tej diecie,ale nigdzie nie moge znalezc jadlospisu .Czy ktos moglby mi pomoc.Bylabym bardzo wdzieczna

Może zainteresować Cię też: