Sok z buraków na nadciśnienie? Skuteczny jak leki

| Aktualizacja:
X

Zaledwie jedna szklanka tego soku pomaga obniżyć ciśnienie krwi i tym samym zapobiec groźnym skutkom nadciśnienia - miażdżycy, zawału serca i udaru mózgu.

Buraki od lat mają dobrą prasę wśród kardiologów. Ze względu na dużą zawartość azotanów pomagają obniżyć ciśnienie krwi. Jak bardzo? Brytyjscy naukowcy sprawdzili to w badaniu z udziałem 15 pacjentów, a wyniki opublikowali na łamach "Hypertension".

Okazuje się, że już szklanka (250 ml) soku z buraków obniża ciśnienie krwi o 10 mmHg, sprawiając, że wielu chorych może uzyskać prawidłowe ciśnienie krwi. Co istotne, ten wynik osiągany jest po 3 do 6 godzin od wypicia soku i utrzymuje się do kolejnego dnia.

Lekarze przypominają, że picie soku z buraków może powodować, że mocz będzie zabarwiony na różowo.

Zdrowie dziennik.pl na Facebooku: polub i bądź na bieżąco >>>

Udostępnij na Facebooku
  • ~ćwok
   2013-04-17 13:22
   Buraki miksujesz w sokowirówce z dodatkiem jabłka i selera ot i tyle Dario. Można również nastawić buraki na kiszone, robi się to tak samo jak ogórki malosolne, pycha.
  • ~marek
   2013-04-17 12:15
   Ja osobiście od roku piję sórowy sok z buraków,w tym jednego zjadam ztartego na tarce sórowego.wieczorem po wszystkich posiłkach przed spaniem...warto!!!
  • ~fan
   2013-04-17 09:13
   BO BURAK JAK PSLowiec. ZIELONY Z WIERZCHU A W ŚRODKU CZERWONY
  AutorUwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.