Sok z buraków na nadciśnienie? Skuteczny jak leki

2014-04-17 00:02 | Aktualizacja: 14:28
Sok z buraków dobry na serce

Sok z buraków dobry na serce / Shutterstock)

Zaledwie jedna szklanka tego soku pomaga obniżyć ciśnienie krwi i tym samym zapobiec groźnym skutkom nadciśnienia - miażdżycy, zawału serca i udaru mózgu.



Buraki od lat mają dobrą prasę wśród kardiologów. Ze względu na dużą zawartość azotanów pomagają obniżyć ciśnienie krwi. Jak bardzo? Brytyjscy naukowcy sprawdzili to w badaniu z udziałem 15 pacjentów, a wyniki opublikowali na łamach "Hypertension".

Okazuje się, że już szklanka (250 ml) soku z buraków obniża ciśnienie krwi o 10 mmHg, sprawiając, że wielu chorych może uzyskać prawidłowe ciśnienie krwi. Co istotne, ten wynik osiągany jest po 3 do 6 godzin od wypicia soku i utrzymuje się do kolejnego dnia.

Lekarze przypominają, że picie soku z buraków może powodować, że mocz będzie zabarwiony na różowo.

Zdrowie dziennik.pl na Facebooku: polub i bądź na bieżąco >>>

Quiz

Co wiesz o zawale serca?

Serce to swego rodzaju pompa, która pracuje bez chwili przerwy. Nieustannie kurczy się, tłocząc krew do naczyń. Warunkuje życie człowieka, więc jego choroby zwykle są bardzo groźne. Według danych szacunkowych z powodu zawału mięśnia sercowego umiera coraz więcej osób w coraz młodszym wieku. Sprawdź, ile wiesz o tym schorzeniu?

Rozpocznij Quiz

zobacz pozostałe quizy »





Źródło: BBC
Podziel się:
Znajdź Dziennik.pl na:FBgoogle plusetwitter
Wypowiedzi: 10
  • ~JEDZ BURAKI2014-04-17 20:00

    Buraki z NO2 ---> Nitric Oxide ---> GC ---> cGMP up---> iCa = VASOREXATION

  • ~Trema2013-06-17 15:23

    więcej sposobów na nadciśnienie można znaleźć na stronie http://nanadcisnienie.pl/

  • ~darek052013-04-22 09:05

    Ja swoje nadciśnienie reguluję stosując picie-Pyłku kwiatowego-jest to produkt pszczół i należy pytać o niego w sklepach zielarskich, pszczelarskich i bywa dostępny również w marketach.Poprawił mi skutecznie samopoczucie i kondycję psychiczną.Piję go już dosyć długo i naprawdę polecam osobom zmęczonym i właśnie z nadciśnieniem.

  • ~Burakowiec2013-04-18 08:32

    Jak po soku z burakow szczalem na rozowo, to rzucilem sie do internetu sprawdzac, o co chodzi. a tam..., ze mam nieszczelne jelita, ze juz w zasadzie moge sie zegnac ze swiatem... Kurczatko! Osiwialem w ciagu godziny, ale pozniej doczytalem na innych stronach, ze to ********* Bryndza!

  • ~karol2013-04-17 16:19

    kto wierzy durnym angolom

  • ~CZERWONY BURAK2013-04-17 16:02

    a ja piję BURAKA co dziennie mam tylko czerwony ryj i wysokie ciśnienie

  • ~ćwok2013-04-17 13:22

    Buraki miksujesz w sokowirówce z dodatkiem jabłka i selera ot i tyle Dario. Można również nastawić buraki na kiszone, robi się to tak samo jak ogórki malosolne, pycha.

  • ~marek2013-04-17 12:15

    Ja osobiście od roku piję sórowy sok z buraków,w tym jednego zjadam ztartego na tarce sórowego.wieczorem po wszystkich posiłkach przed spaniem...warto!!!

  • ~fan2013-04-17 09:13

    BO BURAK JAK PSLowiec. ZIELONY Z WIERZCHU A W ŚRODKU CZERWONY

  • ~daria2013-04-17 09:06

    Mam dylemat, czy buraki mają być surowe,czy gotowane i jak go zrobić?