Warto jeść awokado! Wyjątkowe właściwości owocu

| Aktualizacja:
X

Co ty na to, by żyć w zdrowiu do później starości, wymigać się od chorób cywilizacyjnych i nie dać się nowotworom? A do tego zachować młodzieńczy wygląd? Nie potrzebujesz czarodziejskiego eliksiru. Takie cudowne właściwości ma awokado. Poznaj je bliżej.

Awokado słynie z działania zapobiegającego powstawaniu cukrzycy oraz z obniżania poziomu cholesterolu we krwi. Okazuje się również, czego dowiedli uczeni z University Michoacana de San Nicolas de Hidalgo w Morelia w Meksyku, że zawiera antyoksydanty o wyjątkowych właściwościach – czytamy w „Daily Telegraph”.

Ta wyjątkowość polega na tym, że docierają one do mitochondriów odpowiedzialnych m.in. za śmierć komórek i zapobiegają temu procesowi. Antyoksydanty znajdujące się w innych warzywach czy owocach, np. marchewkach lub pomidorach, nie mają takiego działania. Według uczonych awokado nie tylko ma działanie przeciwstarzeniowe, ale może również chronić przed rakiem.

Badania były prowadzone na drożdżach podanych działaniu żelaza, które jest źródłem dużej ilości wolnych rodników. Antyoksydanty zawarte w oleju z awokado pomogły przeżyć komórkom drożdży. Teraz pozostaje sprawdzenie, czy taki sam mechanizm występuje u ludzi. Uczeni są pełni dobrych myśli.

Zdrowie dziennik.pl na Facebooku: polub i bądź na bieżąco >>>

Wyniki badań uczonych z Meksyku zostały zaprezentowane na dorocznym spotkaniu American Society for Biochemistry and Molecular Biology w San Diego.

Udostępnij na Facebooku
Źródło: Daily Telegraph
  Powered by ContentStream
  • ~xF16
   2012-04-25 16:49
   "Warto jeść awokado!"

   A co słaby popyt w hiper du... trzeba wspomóc ?
  • ~Filosemita
   2012-04-25 16:52
   Z kibucu nawet wszy (jak karaluchy) som zdrowe idobrze odzywione na semickiej
   publice.
  • ~ZIOLONKAWA WYSEPKA WSTYDU
   2012-04-25 16:39
   morele z kibucu najzdrowsze... życie wieczne gwarantowane !!!
  AutorUwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.