Barwnik spożywczy odpowiada za rozwój cukrzycy? Niepokojące badania

| Aktualizacja:

Jest w paście do zębów, kosmetykach, lekach, a nawet farbach. Powszechnie stosowany barwnik może mieć związek z rozwojem cukrzycy typu 2 – podejrzewają amerykańscy naukowcy. Wyniki badań na ten temat opublikowali na łamach magazynu naukowego „Chemical Research in Toxicology”.

wróć do artykułu
  • ~Kość
    (2018-06-28 09:45)
    Może wreszcie społeczeństwo zrozumie, że barwniki nie są do niczego potrzebne w produktach spożywczych? Jedzenie ma swój kolor i nie ma sensu go przekłamywać. Łosoś jak będzie naturalnie szary a nie sztucznie różowy będzie tym samym smacznym mięsem. A jak ktoś chce różowego to niech gotuje w buraczkach ;) Trujemy się bezsensownie dla doznań estetycznych...
  • ~Bader
    (2018-06-30 14:15)
    Obawiam się że największe szkody przynosi ludzka chciwość i głupota. Obniżenie tych paskudnych przypadłości o 10% w narodzie, sprawiło by wielką zmianę jakości życia.
  • ~Liczyrzepa
    (2018-06-28 10:03)
    Smog, pestycydy, herbicydy, spaliny samochodowe, GMO, zabijają więcej ludzi niż cukrzyca! Do refleksji! Pozdro.
  • ~GMO
    (2018-06-28 13:32)
    Znajomy, kolegi somsiada opowiadał jak jego ziomala zabiło GMO... szedł ulicą i na głowę spadła mu z transportu lotniczego kolba kukurydzy GMO... zginął na miejscu z roztrzskaną czaszką... więc stzreżcie się GMO!!! (PS. gdyby kukurydza była, nasza, narodowa to pewno jako lekko podgniła rozciapciała by mu sie na głowie brudzac ubranie i powodujać najwyżej wstrząs mózgu)
  • ~ZNAK.uwaga.Głupota
    (2018-07-01 04:57)
    bardzo mądrzy uczeni stwierdzili!!!! ale by potwierdzić stwierdzenia trzeba dodatkowych badań to jak się nazywa wnioski, które oni podali ! nazywa się to dajcie nam więcej kasy bo bezrobocie nie dla nas !!!! Won z takimi newsami !!! to jak Piłsudczycy i Socjaliści w skrócie zwani PiS. wszytsko będzie jak już będą nowe wybory zmienili premiera by nie musiał się tłumaczyć z niedotrzymanych obietnc ... no i oczwiście w razie czego jako poseł będzie mogła ujawnić prawdę o pancerny Audi, że to albo złom albo też miała pecha, że trafiła na drzewo tylko nie fruwając w powietrzu, a na lądzie zwanym drogą.
  • ~Marcin z Pacanowa
    (2018-07-06 12:00)
    Pytałem się o implanty zębowe. Mało kto nie robi tytanowych... wszyscy dentyści tylko tytanowe.
  • ~ZNAK.uwaga.Głupota
    (2018-07-01 06:08)
    bardzo mądrzy uczeni stwierdzili!!!! ale by potwierdzić stwierdzenia trzeba dodatkowych badań to jak się nazywa wnioski, które oni podali ! nazywa się to dajcie nam więcej kasy bo bezrobocie nie dla nas !!!! Won z takimi newsami !!! to jak Piłsudczycy i Socjaliści w skrócie zwani PiS. wszytsko będzie jak już będą nowe wybory zmienili premiera by nie musiał się tłumaczyć z niedotrzymanych obietnc ... no i oczwiście w razie czego jako poseł będzie mogła ujawnić prawdę o pancerny Audi, że to albo złom albo też miała pecha, że trafiła na drzewo tylko nie fruwając w powietrzu, a na lądzie zwanym drogą.
  • ~rs
    (2018-06-30 15:57)
    A może oprócz barwników, za cukrzycę odpowiada zwiększone spożycie cukru?

Może zainteresować Cię też: