W leczeniu cukrzycy brakuje nam całościowej strategii. Państwo nie radzi sobie

| Aktualizacja:

Choroba po raz kolejny znalazła się na liście priorytetów resortu zdrowia. Ale jej prewencja i terapia, według Najwyższej Izby Kontroli, nie działają dobrze.

wróć do artykułu
  • ~Emeryt lat 83
    (2018-03-26 23:30)
    Ministerstwo Zdrowia i NFZ robią wielki błąd, że nie finansują w całości lub w części zakupu czujników freestyle do odczytu poziomu cukru we krwi bez konieczności nakłuwania palca. Ten rodzaj dokonywania odczytu poziomu cukru jest bardzo wygodny a na przykład w nocy można dokonać odczytu błyskawicznie. Pozwala to na robienie większej ilości pomiarów, uniknięcia hipoglikemii i prowadzenia bardziej wyrównanego poziomu cukru we krwi co zmniejsza powikłania, które są bardzo kosztowne w leczeniu. W Szwecji państwo pokrywa w pełni zakup tych czujników. Od ponad 40 lat robię cztery zastrzyki dziennie insuliny i stosuję ten sposób pomiaru cukru we krwi, jest bardzo wygodny choć kosztuje mnie to 510 zł miesięcznie, ale warto.
  • ~PR
    (2018-03-27 00:43)
    Leczenie kosztuje a żywy emeryt to jeszcze dodatkowy koszt w postaci emerytury, marnej bo marnej ale każdy grosz się liczy dla Państwa.
  • ~Ewa z USA.
    (2018-03-27 01:34)
    Ja was tu ulecze za darmo ,Niech wasz doktor ogolny ---pierwszego kontaktu -- internista da wam skierowanie na tarczyce Jak wasze TSH jest 1,5 lub 2 , to jestescie zdrowi jak ryba .Tarczyca przeciez jest kontrolerem calego organizmu ona jest odpowiedzialna za zroznicowanie i poziom .Baj ,Baj cukrzyco--wylecz sobie tarczyce ,a nie cukrzyce .
  • ~motek
    (2018-03-27 03:21)
    Za to liczba egzorcystów na mieszkańca wzrosła w Polsce na najwyższą na świecie. Głupi naród!
  • ~Państwo już tyle razy 'zdało egzamin' - że chyba
    (2018-03-27 06:39)
    raz - w kwestii "jakiejś tam" cukrzycy - może sobie odpuścić! - Ważne, żeby cukier był w "Biedronce" i ciepła woda w kranie!
  • ~proletariat główny sponsor kapitalizmu
    (2018-03-27 08:33)
    Solidarna władza potrafi tylko sprzedawać kraj, rozdawać majątek suwerena i uwłaszczać się na miliony na tym co wypracował PRL.
  • ~Pistolet
    (2018-03-27 09:28)
    Już boicie się uczciwych komentarzy?
  • ~Volksdeutsch
    (2018-03-27 09:30)
    Brawo Der Dziennik,nareszcie cenzurujecie opozycję tutaj.
  • ~wyborca/niechaj p. Redakror napisze jak jest u innych
    (2018-03-27 10:07)
    @@@/Do Autora: W leczeniu cukrzycy brakuje nam całościowej strategii. Państwo nie radzi sobie DOBRYM PRZYKLADEM byloby pokazanie, GDZIE na swiecie robia to lepiej i skuteczniej , Z panstwowej sluzby zdrowia. Bo to ze mamy braki i zaleglosci do najlepszych, to albo wiemy, albo czasem nam sie wydaje, bo wedlug znajomych i lekarzy /prof/ sa kraje moze i bogatsze, i maja lepsze sluzby, ale nasi redaktorzy sa dobrzy tylko w krytyce i wojnach podjazdowych, bo to nie wymaga wiele pracy. A JAK JEST W KAZDYM Z KRAJOW EUROPEJSKICH I POZA ?
  • ~ to jeszcze raz ja/do @@@/ Ewa z USA. (dzisiaj 01:34)
    (2018-03-27 10:21)
    Widzi Pani Redaktor ? W innych krajach czesc naszych urlopow zdrowotnych wyleczylaby sie juz na starcie. A urlopy roczne na podtrzymanie czy podratowanie zdrowia ze wszglegu na nadwerezone struny glosowe,? A 30 % zalogi na zwolnieniach, slyszal kto cos takiego? w dodatku bywa u mlodych ludzi budzetowych i mund. Czy to nie jest zastanawiajace gdzie sa pieniazki na leczenie ciezkich chorob ???
  • ~Mira o.
    (2018-03-27 10:29)
    Prof Leszek Czupryniak a nie Tadeusz. Prosze poprawic.
  • ~Mini Strand.
    (2018-03-27 12:11)
    Nikt nie jest zainteresowany NAPRAWCZĄ FUNKCJĄ, na kim będzie się wtedy zarabiać? To jak w polskiej ortopedii- łatwiej i taniej amputować niż leczyć. NFZ nie służył nigdy do ochrony Obywatela ale do generacji kosztów !
  • ~jj24
    (2018-03-27 17:37)
    A z czym radzi sobie to "państwo"?! Tylko z OKRADANIEM Obywateli!

Może zainteresować Cię też: