Celiakia - coś więcej niż alergia na gluten. Objawy i leczenie

| Aktualizacja:

Celiakia uznawana jest za najpoważniejszą nietolerancję pokarmową. Choroba polega na trwałym nieprzyswajaniu glutenu, który zawarty jest w zbożach. Niestety wiele osób nie zdaje sobie sprawy ze swojego schorzenia, a występujące objawy przypisuje innym problemom zdrowotnym. Dlatego też ważne jest, by uświadomić sobie na czym polega choroba, jaki jest jej przebieg, objawy i sposób leczenia.

wróć do artykułu
 • ~Monia
  (2015-02-07 21:02)
  wszystkiemu winne jest genetyczne modyfikowanie. Eksperymentujcie dalej, to faktycznie zostanie tylko szczaw i mirabelki.
 • ~Karolajnaaaa
  (2015-02-21 19:26)
  Trzeba uważać na nietolerancję glutenu albo celiakię. Jednakże jak dla mnie moda na niejedzenie glutenu bez powodu jest bez sensu. Wystarczy szybki test (ja zrobiłam w REVITUM - www.revitum.pl) aby dowiedzieć się, na co jesteśmy uczuleni i te potrawy trzeba wyeliminować z naszego jadłospisu. Eliminacja pozostałych jest totalnie bez sensu.
 • ~Marisha
  (2015-05-04 14:50)
  Karolajnaaaa - byłam w Revitum, o którym piszesz. Wrażenia jak najbardziej pozytywne. Udało się wykryć w zalążku problemy ze zdrowiem. Otrzymane od nich suplementy diety pozwoliły przechytrzyć chorobę, zanim się pojawiła... :-)
 • ~Moira
  (2015-07-02 20:06)
  Moj syn miał podejrzenie wpierw o celiakie a okazało się że to zaburzenia jelitowe.Od biegunek po zaparcia.. eh wyszliśmy z biegunek,to zaczęły sie zaparcia ,zaparcia zwalczyliśmy dicopeg junior.Mam nadzieję że teraz już bedzie dobrze

Może zainteresować Cię też: