• ~elekt.
    (2014-11-21 16:49)
    Po położeniu się do łóżka, odrzucam wszelkie myśli, j eśli trudno, to wyobrażam sobie szum drzew w lesie, pobudzam zapach łąk, kwiatów polnych( bardzo łatwo), aby odpędzić myśli. Następnym etapem jest rozlużnianie kończyn dolnych.Najpierw lewą przy jednoczesnym wmawaniu sobie , że jest bardzo ciężka. eśli uzyskam taki stan, to przechodzę do prawej nogi w taki sam sopsó. Po uzyskaniu" bezwładności obu nóg, myślami ubezwładniam lewą, a następnie prawą rękę. Czuję się już bardzo ciężki. ystarczy jeszcz kilkanaście sekund, aby "pozbyć się ze świadomości reczty ciała. est to wpaniałe uczucie, kiedy nie czuje się ciała, a na małychobrotach pracuje umysł. W taki momencie dajesz hasło,że chces spać i masz.. Trwa do ( po kilkunastu dniach ćwiczeń, około 20 min.) Polecam. Sprawdziłem na sobie.
  • ~lawski
    (2014-11-22 21:39)
    A ja często modlę się, aż usnę. Modlitwa to jest to, a nie joga czy medytacja.
  • ~edek60
    (2014-11-23 04:34)
    Mam swój sposób na szybkie zaśnięcie-przed spaniem wypijam 25 g nalewki,wczoraj kładłem się trzy razy i pomogło.!!!
  • ~Chochoł
    (2014-11-16 01:21)
    Zawsze wietrzę przed spaniem. Zimą przykręcam kaloryfer na minimum. Zawsze wstaję zrelaksowany.
  • ~Chochoł
    (2014-11-16 01:24)
    Rzeczywiście. Przy regularnym ''chodzeniu'' spać, organizm sam ''woła'' spać. Oczy same się ''kleją''.
  • ~Chochoł
    (2014-11-16 01:17)
    Dobrym środkiem nasennym jest zjedzenie twarogu, popitym ciepłym mlekiem. Zawsze działa.
  • ~mimi
    (2014-11-23 18:35)
    dodrze przewietrz pokoj
  • ~gaga
    (2014-11-16 14:44)
    ja slucham w RADIU MARYJA rozmow niedokonczonych.Tak mnie szlag trafia na bzdury wyglaszane ze wyczerpana nerwowo zamykam laptopa i zasypiam.
  • ~I am Turecki
    (2014-11-17 02:04)
    Najlepiej to jest sie spuścić starej w odbyt. Tylko tszeba umyc parowke bo rano trudno zdrapać suche gunwo.
  • ~Chochoł
    (2014-11-16 01:39)
    ''Kawa? Nie, dziękuję'' Hmm! jestem kawoszem i tzw. niskociśnieniowcem. Kawę, często piłem późno. Nawet po 21. Po 22 już spałem. Może osoby znerwicowane rzeczywiście nie powinny jej pić późno ? Kuzynka jest takim typem. Pije kawę kiedy ma ochotę. To GENY decydują o działaniu na nas kawy, i innych tzw. używek.