• ~satyr
    2013-05-31 13:38
    "Czkawka" świadczy że "ktoś" Ciebie "wspomina" (stare powiedzonka).
    "klepnąć" (uderzyć dłonią) w plecy i mija (lub łyżeczka cukru na język).
    Jest to t.zw. "blokada" przepony (za grzechy- ale "jaja").
  • ~newyorker77
    2013-06-01 02:14
    czkawka czkawka, prosze ksiedza spowiednika, z tym zyc mozna. Prosze mi tylko powiedziec, jak mozna pozbyc sie - za przeproszeniem - naszego pana premiera? Bo z nim to juz zyc nie sposob! Moze zna ksiadz jakis tani i skuteczny sposob?
  • ~Fredek
    2013-05-31 12:25
    Trzeba nasmarować dziurkę PO-liturą
    I wygwizdać tamtędy pierwsze takty hymnu POrtyi:
    "Do-Anal-d, Tusku-r...ysynuuuu !!!"
  • ~kolak patolik
    2013-05-31 10:47
    Poniżej cały ten "artykuł", po przeczytaniu którego wynalazcy slajdologii powinni spalić się ze wstydu.

    "Te mimowolne skurcze przepony i mięśni oddechowych klatki piersiowej potrafią dać się nieźle we znaki. Warto znać sposoby na pokonanie czkawki
    Najbardziej znaną metodą jest straszenie osoby, która cierpi na czkawkę. Nie zawsze się jednak to udaje, dlatego warto spróbować także inne możliwości
    Można spróbować powstrzymać oddech na parę sekund. Nabrać powietrza do płuc, zatkać nos i przez chwilę nie oddychać
    Innym sposobem jest wyciągnięcie palcami języka z buzi i trzy razy przełknięcie śliny. Wówczas czkawka bardzo szybko znika
    Jeśli jednak to nie pomoże, można wziąć szklankę z ciepłą wodą i pić małymi łyczkami - najlepiej przy tym nie oddychając. Powietrze należy przytrzymywać tak długo, jak to możliwe
    Jeżeli ta metoda także zawiedzie, to trzeba wziąć łyżeczkę cukru, wysypać ją na języku i poczekać aż sam się rozpuści
    Najlepiej w ogóle nie dopuszczać do pojawienia się czkawki. Wystarczy nie jeść bardzo zimnych i gorących potraw"
  • ~Artur
    2013-05-31 08:35
    Skoro czkawka to niekontrolowany ruch głównie przepony wystarczy zacząć regularnie i głęboko oddychać przeponą a nie stosować dziwne metody...
  • ~Marzena
    2013-05-31 09:18
    A mnie najbardziej i najszybciej sprawdza się sposób, polegający na szybkim wypiciu jak największej ilości wody gazowanej. Poza wszelką konkurencją! Polecam
  • ~Roman z Chicago
    2013-06-01 03:44
    czkawki to dopiero dostaniecie przez Kaczynskiego,jak zadrze z Ruskimi,
    a oni zakreca Polsce gaz.
  • ~kotka88
    2013-06-06 22:07
    Ja czekam aż czkawka sama przejdzie:-)
  • ~Oliwia Wątroba
    2014-12-14 12:31
    RoBIć S.x
  • ~Kasia Prest