• ~Artur
    (2013-05-31 08:35)
    Skoro czkawka to niekontrolowany ruch głównie przepony wystarczy zacząć regularnie i głęboko oddychać przeponą a nie stosować dziwne metody...
  • ~kotka88
    (2013-06-06 22:07)
    Ja czekam aż czkawka sama przejdzie:-)
  • ~mongolski
    (2014-04-19 00:26)
    "~Artur2013-05-31 08:35
    Skoro czkawka to niekontrolowany ruch głównie przepony wystarczy zacząć regularnie i głęboko oddychać przeponą a nie stosować dziwne metody..."
    PROSTE!
  • ~Roman z Chicago
    (2013-06-01 03:44)
    czkawki to dopiero dostaniecie przez Kaczynskiego,jak zadrze z Ruskimi,
    a oni zakreca Polsce gaz.
  • ~newyorker77
    (2013-06-01 02:14)
    czkawka czkawka, prosze ksiedza spowiednika, z tym zyc mozna. Prosze mi tylko powiedziec, jak mozna pozbyc sie - za przeproszeniem - naszego pana premiera? Bo z nim to juz zyc nie sposob! Moze zna ksiadz jakis tani i skuteczny sposob?
  • ~Marzena
    (2013-05-31 09:18)
    A mnie najbardziej i najszybciej sprawdza się sposób, polegający na szybkim wypiciu jak największej ilości wody gazowanej. Poza wszelką konkurencją! Polecam
  • ~kolak patolik
    (2013-05-31 10:47)
    Poniżej cały ten "artykuł", po przeczytaniu którego wynalazcy slajdologii powinni spalić się ze wstydu.

    "Te mimowolne skurcze przepony i mięśni oddechowych klatki piersiowej potrafią dać się nieźle we znaki. Warto znać sposoby na pokonanie czkawki
    Najbardziej znaną metodą jest straszenie osoby, która cierpi na czkawkę. Nie zawsze się jednak to udaje, dlatego warto spróbować także inne możliwości
    Można spróbować powstrzymać oddech na parę sekund. Nabrać powietrza do płuc, zatkać nos i przez chwilę nie oddychać
    Innym sposobem jest wyciągnięcie palcami języka z buzi i trzy razy przełknięcie śliny. Wówczas czkawka bardzo szybko znika
    Jeśli jednak to nie pomoże, można wziąć szklankę z ciepłą wodą i pić małymi łyczkami - najlepiej przy tym nie oddychając. Powietrze należy przytrzymywać tak długo, jak to możliwe
    Jeżeli ta metoda także zawiedzie, to trzeba wziąć łyżeczkę cukru, wysypać ją na języku i poczekać aż sam się rozpuści
    Najlepiej w ogóle nie dopuszczać do pojawienia się czkawki. Wystarczy nie jeść bardzo zimnych i gorących potraw"
  • ~Fredek
    (2013-05-31 12:25)
    Trzeba nasmarować dziurkę PO-liturą
    I wygwizdać tamtędy pierwsze takty hymnu POrtyi:
    "Do-Anal-d, Tusku-r...ysynuuuu !!!"
  • ~satyr
    (2013-05-31 13:38)
    "Czkawka" świadczy że "ktoś" Ciebie "wspomina" (stare powiedzonka).
    "klepnąć" (uderzyć dłonią) w plecy i mija (lub łyżeczka cukru na język).
    Jest to t.zw. "blokada" przepony (za grzechy- ale "jaja").
  • ~NATALKA
    (2014-07-20 20:18)
    POPROSTU NAPIJ SIE WODY PRZECHYL SZKLANKE W ODWROTNĄ STRONE I JUZ PROSTE