• ~ziomek
    (2013-03-27 00:24)
    Jeżeli nie piszą negatywnie o e-papierosach, to od razu musi być artykuł sponsorowany?! No ludzie, co Wy się tak przyczepiliście do tych e-papierosów. Jeżeli sami nie palicie, to tylko powinniście się cieszyć z rosnącej popularności elektroników, bo to Wam ani nie śmierdzi ani Was nie truje. Dajcie palaczom decydować o sobie i nie skazujcie ich na rakotwórcze klasyczne papierosy!
  • ~juma64
    (2013-03-27 16:26)
    E-papierosy są szczególnie szkodliwe dla budżetu i koncernów tytoniowych.
    Jeśli w Polsce jest tylko 500000 tyś e-palaczy to co dziennie nie wydają na normalne papierosy min. PIĘĆ MILIONÓW zł. Nie umie policzyć ile z tego idzie do
    budżetu a ile dla koncernów.Jestem pewny,że w skali roku są to MILIARDY zł.
  • ~Tetryk 51
    (2013-03-17 19:58)
    Jeszcze Nie wymyslili jak z tego kase wyciagnac to strasza. U mnie w pracy jest calkowity zakat palenia wiec sie "przesiadlem" na ten wynalazek I daje rade. I jeszcze duzo taniej. Polecam wszystkim.
  • ~zet
    (2013-03-17 11:35)
    Artykuł sponsorowany?
  • ~zmeczony koncernami
    (2013-03-18 06:48)
    e-papierosy niebezpieczne? Nie przebadane? A kto zrobił badania na bezpieczeństwo tradycyjnych papierosów? E-papierosy są o wiele lepsze
  • ~OmniModo
    (2013-12-08 14:54)
    E-papieros to nie raj. Niektóre nieprzebadane liquidy mogą być bardzo szkodliwe, ale i tak mniej niż ciała smoliste i tlenek węgla pochodzący ze zwykłych papierosów. Ponadto w e-papierosie nikotyna (to w końcu trucizna) może być dostarczana w większych ilościach niż w zwykłych papierosach, więc jak przy wszystkim (mięso, masło, białe pieczywo, lekkie narkotyki, alkohol itp itd) wymagany jest rozsądek i umiar w spożyciu.
    Tak czy siak e-fajki mniej szkodzą , to pewnik, więc dobrze, że stają się coraz bardzie popularne. Natomiast koncerny tytoniowe ... no cóż, będą co jakiś czas sponsorować i publikować wyniki badań o super szkodliwości elektronicznych urządzeń. Muszą czymś straszyć ludzi, bo im się rynek kurczy.
  • ~dr Jerzy Błaszczyk, Warszawa
    (2013-03-18 13:51)
    Szkoda, że badania zlecone przez e-papierosy przedstawiane są tu jako obiektywny artykuł. Niestety prawda o świństwie, jakim się niektórzy inhalują jest gorsza niż normalnego spalanego świństwa. Z tym, że tradycyjne fajki mają zakaz na reklamę, a e-oszustwo promuje się teraz na potęgę.
  • ~piwkot
    (2013-05-07 19:38)
    Mam jedną radę: Po prostu nie używać żadnych papierosów. Paliłem ponad 20 lat i trochę za późno wyciągnąłem taki wniosek. Rzuciłem paskudztwo 5 lat temu i jestem szczęśliwszy.
  • ~Edziu
    (2013-07-01 21:57)
    Moim zdaniem E-papierosy nie sa szkodliwe poniewaz :
    to co wydmuchujecie to para
    nie ma substancji smolistych (jest tylko nikotyna, lecz sa olejki ZEROWE i w nich nie ma nikotyny , czujecie sam smak olejku.)
    nie powoduje chorob tak jak normalny papieros, ale pewnie jaakas tam mala chorobka sie tworzy jak sie dlugo jara , wszystko moze wywolac raka tak naprawde, jedzenie , wszystko..
    Ja osobiscie polecam
  • ~Kain , morderca Nobla