Epidemia niezbadanych suplementów. Dlaczego wciąż nie ma nad nimi nadzoru?

| Aktualizacja:

Produktów przybywa tak szybko, że na aptecznych półkach lądują, nim ktokolwiek zdąży je przetestować. Ponad połowa Polaków wierzy, że są bezpieczne dla zdrowia. Naczelna Izba Lekarska ma inne zdanie.

wróć do artykułu
  • ~hahahahahahaha
    (2018-05-15 23:02)
    brawo naukowcy którzy od lat wmawiają wyższość kapitalizmu nad socjalizmem. nie muszą wmawiać ludzie widzą i wierzą ! walczą o kapitalizm bo jest taki ludzki z wysokimi standardami...
  • ~guest
    (2018-05-15 22:45)
    a co z kontrolą leków?
  • ~kkkk
    (2018-05-15 21:40)
    zabierac pozwolenie na dzialalnosc takim aptekarzom amatorom , ktorzy z apteki robia prywatne firmy handlujace truciznami , kosmetykami , sokami , niewiadomego pochodzenia
  • ~hern
    (2018-05-15 21:54)
    Normy WHO dla dziennego spożycia witaminy D są bardzo restrykcyjne. Norma zalecana przez Amerykańskie Towarzystwo Endokrynologiczne jest dokładnie dwukrotnie wyższa niż ta wyznaczona przez WHO. Witaminę D trudno jest przedawkować.
  • ~Randap
    (2018-05-16 07:47)
    Brawo. Państwo tylko z teorii! Medykamentów się nie kontroluje, pieczywa i innych pożzal się Boże wypieków też! Chłopy leją na pola trucizny że dym! Kontroluje w tym kraju ktoś comolwiek jeszcze?
  • ~to proste jak drut
    (2018-05-16 07:53)
    A gdzie tzw. ministerstwo zdrowia? Czy nie mozna wprowadzic nakazu rejestracji suplementu? Czy nie mozna zakazac reklamy tego szajsu? Można, tylko trzeba minimum woli i wypier***dolenia lobbystów ministerialnych.
  • ~Gierek
    (2018-05-16 11:28)
    Kolejne potwierdzenie, że to nędzna kolonia i nic więcej. W kazdej dziedzinie
  • ~Mini Strand
    (2018-05-16 08:43)
    "Rozważa karanie producentów, którzy w reklamach wprowadzają w błąd." TO ONI TEGO JESZCZE NIE ROBIĄ? Cała afera polega nie na tym ze Państwo chce dbać o nasze zdrowie ale "Big Farma" nie może na suplementach położyć swojej żałosnej łapy. Podobnie jak na ziołach czy na lekach homeopatycznych. To prawda , naciąłem się parę razy na fałszywe suplementy dlatego zawsze trzeba sprawdzać czy mają certyfikaty i kto je wydawał.Strasznie jest to wkurzające ale co robić ,takie czasy- nikomu nie można ufać. Z Suplementami jest podobnie jak z produktami spożywczymi. SPRAWDŹ ZANIM KUPISZ!!
  • ~kpk
    (2018-05-16 08:52)
    AFLOFARM w tym przoduje.
  • ~Felczerzy
    (2018-05-16 11:25)
    Obecne staroświeckie normy witaminy D3 gwarantują za niski poziom i w przyszłości osteoporozę. Kiedyś normą było 600 - 800 jednostek dla dorosłych dziennie teraz na świecie nowa norma to 2000 - 4000 jednostek dziennie a i tak u niektórych to za mało.
  • ~Remi
    (2018-05-17 19:51)
    Artykuł napisany przez farmacje której ucieka kasa z suplementów. To im zależy na oczernieniu supli aby pozbyć się konkurencji
  • ~Lesne dziadki
    (2018-05-16 11:30)
    Biore długo D3 w ilosci 4000 j. dziennie a i tak mam w badaniu krwi 42 ng/ml czyli ledwo co ponad niezbędne minimum , które wynosi 30ng/ml. Do maksymalnego steżenia 100ng/ml jeszcze bardzo daleko. Nasi lekarze banialuki plotą . Refundować badania 25/OH/D3 we krwi przez NFZ a nie przywoływać wiedzę z komuny.
  • ~Amok
    (2018-05-18 17:21)
    Bezwarunkowo każdy tzw. suplement czy inny środek spożywczy musi,(powinien) mieć atest instytutu badawczego,żadna guma do żucia nawet, powinna mieć atest państwowego instytutu,co raz więcej ludzi zatruwanych przez złodziei zbrodniarzy reklamujących się wszędzie zabija Polaków,zatrzymać ten proceder,a służba zdrowia odetchnie.
  • ~Pigularz
    (2018-05-18 17:35)
    W polskim prawie suplement to nie lek,jest przyprawą jak ****** czy sól.
  • ~Del
    (2018-05-17 09:38)
    Kiedyś tego nie było.
  • ~#zmiescisz_sie_smialo
    (2018-05-16 16:16)
    Ciekawe, ile tych suplementów żrą antyszczepionkowcy.
  • ~Mini Strand
    (2018-05-16 08:52)
    Ludzie zapominają ze pojęcie APTEKI zmieniło się od lat 80tych. Wtedy całość towaru kontrolowało Państwo dziś każdy może otworzyć aptekę i jeszcze dostać na to specjalną dotację. Biznes lepszy od handlu wodą kranową

Może zainteresować Cię też: