Zagadkowe przekroczenie norm arsenu. Tak truje huta miedzi należąca do KGHM

Rekordowe stężenia trującego pierwiastka mogą być efektem pracy pieca zawiesinowego w Hucie Miedzi Głogów – wynika z informacji DGP.

wróć do artykułu
  • ~chr,
    (2018-02-11 21:03)
    to wlasnie skutki rzadow PIS i osobiscie Kaczora . A obiecali PO wygranych wyborach ze sytuacja i czystosc powietrza w Polsce poprawi sie o 160% po 2 latach !!!
  • ~Arsen Lupin
    (2018-02-11 20:37)
    Za PO nie truła.
  • ~kalifaktor
    (2018-02-11 21:37)
    Trujące opary? No to zagadka wysokiego poparcia dla PiS w tym regionie rozwiązana...
  • ~Sudent z Wrocławia
    (2018-02-11 21:36)
    Czyrzby przedstawiciele totalnej opozycji podżucali szkodliwe substancje aby truć nas prawdziwych polakuw?
  • ~Miedzioryt
    (2018-02-12 04:10)
    Niemcy macie swoje problemy łapy precz od KGHM
  • ~SMOG
    (2018-02-11 21:46)
    a gdzie byles Bcowna gdy rzadilo PelO pewnie odychalas cala piersia i wdychalas KRYSZTALOWE POwietrze NO NIE
  • ~KGHM TRUJE LUDZ
    (2018-02-12 09:13)
    Głogów jest zatrutym miastem. KGHM JEST TRUCICIELEM NIC NIE ROBIĄ A PREZYDENT GŁOGOWA ROKASZEWICZ NIC SOBIE NIE ROBIĄ Z TEGO,PANIE ROKASZEWICZ WYBORY NIEDŁUGO ŻEGNAMY PANA
  • ~chemik nieorganiczny
    (2018-02-12 09:17)
    Polska poucza swiat w sprawie Auschwitz, a mimo tego Polska truje w Glogowie Polakow gazem zawierajacym arsen.
  • ~ZATRUTE MIASTO KGHM ZABIJA LUDZI
    (2018-02-12 09:18)
    KHGM TRUJE GŁOGÓW NORMY ARSENU SĄ KILKUKROTNIE PRZEKROCZONE, ZATRUTE JEST POWIETRZE, ZIEMIA ,LUDZIE CHORUJĄ, A KGHM WYDAŁ MILIARDY NA ULEPRZENIE HUTY OK WYNIKI FINANSOWE BĘDĄ LEPSZE,ALE LUDZIE W GŁOGOWIE SĄ TRUCI,LUDZIE NA OGRÓDKACH DZIAŁKOWYCH MAJĄ WARZYWA SKARZONE ARSENEM A PAŃSTWO POLSKIE NA TOPOZWALA
  • ~Prawda PISie tałatajstwo które się tutaj oburza
    (2018-02-11 23:33)
    Skoro za PO o tym nie naPISali to znaczy że teraz gdy rządzi PIS też nic naPISać nie wolno.
  • ~Informator
    (2018-02-12 11:52)
    Platforma z Wirthem na czele robiła dokładnie to samo. Głogów na mapie, patrząc z Gdańska to malutka dziura. Kilkadziesiat tysięcie ludzi, którzy mają swoich pracujących w hucie czyli KGHM. KGHM żywi, ubiera, a ludziom nie wiele do szczęścia potrzeba. I na tym bazuje władza. PiS, PO, PSL czy Kukiz 15 o czerwonych też nie zapominajmy, jest kupiony. Ludzie, którzy tu robią politykę to generalnie banda spod ciemnej gwiazdy. Tu aż się prosi wejście CBA. KGHM ma fundację, która karmi i zamyka usta. Ale już dość tego. Dobrze, że opisaliście temat. Teraz oczywiście pojawi się firma związana z KGHM i będzie negocjować zamknięcie Wam ust. Ale i tak dobrze.
  • ~żeby było, tak jak było...
    (2018-02-12 07:14)
    Skandal, zwłaszcza gdy się wspomni, że jeszcze nie tak dawno temu, za władzy PO-PSL, ta huta emitowała do atmosfery zdrowy ozon i górskie powietrze przesycone aromatem lasu, lub nadmorskie pełne jodu.
  • ~m-53
    (2018-02-11 21:30)
    chr .. zanisz
  • ~Informator.
    (2018-02-12 11:41)
    Niestety, Głogów jest przeżarty prze różnych typków spod ciemnej gwiazdy. Tu funkcjonuje jedna partia patologiczna o nazwie KGHM. Tzw. ludzie z PiSu to zwykła lokalna sitwa, która udaje prawicowców. Mają swojego Zubowskiego, który pracuje w kopalni Rudna. Rokaszewicz obecny prezydent, też jest powiązany z KGHM i tak można mnożyć. Dobra Zmiana powinna w Głogowie rozwiązać struktury i wziąć się do roboty. Ale tego nie zrobi, bo nie wie. Wierzy w to, co przekaże Witek, Lipiński i Zubowski. Głogów to jedna wielka bomba ekologiczna, która już została zdetonowana.
  • ~Antypolskie? - oczywiście
    (2018-02-12 08:34)
    Antypolskie? - oczywiście nawet nie trzeba zestawiać treści z właścicielem tgo brukowca.
  • ~Filip
    (2018-02-12 06:38)
    To antypolska propaganda.
  • ~głogowianka
    (2018-02-13 10:45)
    Nie ważne PiS czy PO bo na stołkach w zależności od potrzeb siedzą i jedni i drudzy i otrzymują za to sowite wynagrodzenie, stąd to przeświadczenie, że nie KGHM a papierosy ... głupszej kontr-argumentacji w życiu nie słyszałam. Przekroczone normy u dzieci tez są tłumaczone papierosami ??? GŁUPOTA
  • ~ram