To będzie powrót do przeszłości. VAT wykurzy outsourcing ze szpitali

| Aktualizacja:

Placówki medyczne znów będą same sprzątać łóżka pacjentów, przygotowywać im posiłki i dezynfekować pomieszczenia. W przeciwnym razie do ceny netto zamawianych na zewnątrz usług dopłacą 23 proc. VAT. 

wróć do artykułu
  • ~~Ja(bis)
    (2018-01-07 20:58)
    No to Niemcy mają kolejny problem! Okazuje się, że ponad 80 proc. uchodźców to totalni analfabeci !!!!!!!!
  • ~kkkk
    (2018-01-07 20:58)
    obecnie przetarg na obsluge szpitala plus katering wygrywa firma handlowo - uslugowa zarzadzajaca hotelami z restauracja /wlasnosc /, efekt to stara podarta posciel w szpitalu , a wyzywienie niczym resztki restauracyjne --nikowcy pacjenci z Nowej Huty na Was czekaja
  • ~lemke
    (2018-01-07 21:26)
    Będzie? Przecież od 2 lat mamy powrót do PRL wielkimi krokami...
  • ~lekarz doświadczony życiowo
    (2018-01-07 21:27)
    To powrót do normalności. Szpital powinien być tworem maksymalnie samodzielnym, choćby na wypadek wojny czy innych kataklizmów. Powinien dysponować kuchnią, pralnią, magazynem leków, opatrunków, łóżek polowych, namiotów, śpiworów, kocy itd. A za PO wszyscy zachłysnęli się pseudonowoczesnością i dzisiaj ze sprzętu kuchennego w szpitalach są tylko czajniki.
  • ~Widziałem dużo
    (2018-01-08 00:34)
    Cały dumnie nazywany outsourcing to jedna wielka "lipa" i początek wielkich finansowych przekrętów w medycynie. Sumka jaką zewnętrzna firma obciąża placówkę jest najczęściej wyraźnie wyższa od kosztów utrzymania własnej analogicznej komórki wypełniającej identyczne do kupowanych na zewnątrz funkcji. Dlaczego więc ten przekręt nadal utrzymuje poparcie i nadal trwa? Ponieważ własne zespoły nie dają ważniakom na górze łapówek. Każdy ważniak emeryt zakłada firmę zewnętrzną z słupami z rodziny i stosując łapownictwo zawsze wygrywa wybrane przetargi. Ważniak jest zadowolony, jego rodzina jest zadowolona i obdarowywani rozstrzygający przetarg też. I to koniec filozofii.
  • ~Pacjent
    (2018-01-08 00:39)
    To chyba dobra wiadomość, czyżbym się mylił, "Dziennku PL"?
  • ~lolo
    (2018-01-08 02:19)
    koniec lapowkarstwa I kolesiostwa , tak POwnno dawno byc,bardzo dobra wiadomosc,koniec niby ,,przetargow,,
  • ~Batko-Macisław Płatow
    (2018-01-08 10:04)
    W Moim mieście jest szpital 8 piętrowy.Z tego czynne jest 3 piętra.reszta hula wiatr. Jest pralnia-nieczynna ,kuchnia-nieczynna. Z powiatowego Szpitala w ciągu 8 lat koalicji PO-PSL zrobiono punkt dializ.Awans .
  • ~emerytka
    (2018-01-08 10:43)
    Byłam pacjentką szpitala w Warszawie w pudełku (katering zewnętrzny ) otrzymałam po kimś nie zjedzony posiłek, wymieniono mi na drugi który wyglądał jak wymiociny. Pudełka trzymające niby ciepło okropne. Ktoś wymyślił niezły biznes z tymi firmami zewnętrznymi w szpitalach, szkołach, przedszkolach. Tam gdzie gotują na miejscu jest zdrowo, smacznie i nie ma zachorowań.
  • ~utylizator styropianu
    (2018-01-08 17:30)
    Ja proponuję, żeby zostały przywrócone 5-letnie Licea Pielęgniarskie. Szpitale uzyskałyby znaczącą pomoc praktykantek, szybko uzupełniono by braki kadrowe, a poza tym można by zwrócić się do absolwentki per "Siostro" - co w teraz skutkuje odpowiedzią - "nie jestem pańską siostrą, proszę do mnie zwracać się pani magister"
  • ~bajobongo