Szpitale bez lekarzy. Dopiero ten protest naprawdę odczują pacjenci

| Aktualizacja:

Już kilkuset medyków w całej Polsce odmówiło pracy powyżej 48 godzin tygodniowo. Kolejni podejmą taką decyzję za chwilę. Taka forma protestu będzie dla pacjentów o wiele bardziej uciążliwa niż niedawna głodówka rezydentów.

wróć do artykułu
  • ~FELCZER
    (2017-11-12 21:17)
    CZY wiecie panstwo DLACZEGO tak wielu ludzi urodzonych krotko przed 1.WS tak czesto dozywa 100 lat, a NAWET dluzej?? ---- a no DLATEGO, ze jeszcze do niedawna NIGDY NIE BYLI u Papraka tzw. szkolnej medycyny.... . Zdrowe, ADEKWATNE czlowiekowi odzywianie i hygiena w szerokim tego slowa znaczeniu, do tego sie przyczynia, a NIE szczepionki czy wizyty u d urnego Papraka tzw. szkolnej medycyny.
  • ~hybrydowy pacjent
    (2017-11-12 21:00)
    48 godzin tygodniowo to codziennie z niedzielami prawie 7 godzin. Czy widział ktoś konowała, żeby w jednym szpitalu tyle pracował, to tylko wyjdzie pacjentom na zdrowie jak te 48 godzin odpracują solidnie
  • ~artix
    (2017-11-12 23:50)
    A niby dlaczego lekarz ma pracować ponad 48 h tygodniowo? Średni czas pracy z kodeksu pracy tygodniowy to 40 godzin, z nadgodzinami to 48 godzin, żądanie pracy ponad 48 godzin jest chore. To system jest chory, a nie wypowiadanie klauzul opt-out.
  • ~Marian z B
    (2017-11-12 21:06)
    Brawo lekarze tak trzymać.
  • ~nieskundlony
    (2017-11-13 10:16)
    Istnieje potrzeba uszczelnienia przeplywu pieniędzy do kieszeni lekarzy,ich pracy w prywatnych gabinetach .Potrzebna jest operacja i chcę ominąć kolejkę idę do odpowiedniego lekarza prywatnie i sprawa zalatwiona ,nie powinna istnieć możliwość pracy w państwowym szpitalu i prywatnym gabinecie,ilu jest ludzi którzy pracują "na państwowym" i prowadzi swoją firmę.Sądzę,że za studia należy placić.
  • ~zyx
    (2017-11-12 21:40)
    Te klauzule obowiązują od 2011 r. Nie są obowiązkowe o podpisania, chociaż pewnie w niektórych szpitalach wywierana jest na lekarzy presja. Czy w 2011 r. , kiedy to wprowadzono, były z tego powodu jakieś protesty, bo nie przypominam sobie? I który Minister Zdrowia za tym stał?
  • ~No
    (2017-11-12 22:09)
    Niech Karczewski razem z Radziwiłłem i innymi lekarzami urzędasami podpisują klauzulę op out i pracują powyżej 48 godzin tygodniowo. Sprawa prosta.
  • ~pacjent
    (2017-11-13 10:14)
    juz dawno stracilismy zaufanie do lekarzy ,bo dla nich wazniejsza jest kasa niz pacjent ,nie ma sensu chodzic na wizyty bo i tak nie ma dla nas pieniedzy na badania .Traktuje sie nas jak zło konieczne .
  • ~j.b.
    (2017-11-13 00:09)
    Ci stazysci pomylili sie w wyborze zawodu.To nie beda dobrzy lekarze.My jako poczatkujacy lekarze lat 70-tych zaczynalismy wolontariaty do specjalizacji na klinikach od 7:00 do 13:00 4 do 6 lat a po pofudniu w przemyslowej poradni do 19:00. Kazdy byl szczesliwy ze mogl sie cos nauczyc a w weekend tez za darmo zeby cos podpatrzyc od doswiadczonych kolegow.Kiedy oni chca poznac dobra medycyne? Mysle ze trzeba zmienic nabor na studia,indywidualne rozmowy i info ze dobre zarobki dopiero po specjalizacji.
  • ~to apetyt unieszcześliwia
    (2017-11-12 21:21)
    Każdemu się wydaje, że pracuje za dużo a zarabia za mało...
  • ~br
    (2017-11-12 23:06)
    dlaczego lekarze robią specjalizację tylko w państwowych szpitalach?
  • ~Duszan Be
    (2017-11-13 01:10)
    Ale dlaczego nie ma kasy dla lekarzy?? Podobno WYSTARCZY NIE KRAŚĆ???!!! Pani Szydło - czy nie tak pani mówiła?????
  • ~marek11
    (2017-11-12 22:35)
    Popieram!!!
  • ~Georg
    (2017-11-13 10:34)
    No coz, w szpitalach tez panuje brutalna kapitalizm, tak jak w innych firmach! Kapitalizm to wyzysk czlowieka przez czlowieka, a socjalizm odwrotnie!
  • ~Babunia
    (2017-11-13 06:46)
    Nie chce sie leniom pracowac, za dobrze im! Nie , to zart! Wiem jak sie w szpitalu charuje, pracowalam 40 lat w szpitalnym Laboratorium, stress, stress! Ale prace konczylam po 8 godzinach i szlam do domu, czasami byly nadgodziny. Lekarz nie moze ist do domu, jak konczy sie jego sluzba, nadgodziny to normalka, a lekarz tez jest tylko czlowiekiem i czuje kiedys zmeczenie i sil nie starcza . Jak lekarz zmeczony , to moze robic bledy, a wtedy konsekwencje dla pacjenta moga byc fatalne!
  • ~pola
    (2017-11-12 23:20)
    to nie potomkowie naszych polskich patriotow i wspanialych polakow i to lekarze -daja sie manipulowac --gdzie tu serce i ich slubowanie oraz podziekowanie za wyksztalcenie .widzac naprawe polski --2 lata -i daja sie manipulowac ---to serce polski to jacyc spatkobiercy --roznych zasprzedancow przykre
  • ~pacjętka szpitala państwowego
    (2017-11-13 05:06)
    Niech książe zastąpi rezydentów swoimi lekarzami ze swoich prywatnych klinik.liczymy na to panie ministrze.
  • ~wp°is
    (2017-11-13 02:57)
    Przysiega Hipokratesa to podstawa etyki lekarskiej, kto ja lamie, przestaje byc lekarzem stajac sie dorobem w bilym kitlu.
  • ~Nie wciskajcie kitu!
    (2017-11-13 03:32)
    Skoro ktoś wyraża się o "rezydentach" per "początkujący lekarze" - to chyba nie wie, o czym mówi - bo tak naprawdę są oni zaledwie praktykantami, którzy w realnych warunkach realnej polskiej służby zdrowia dopiero zaczęli zdobywać zawodowe szlify - a dopiero po specjalizacji zaczną praktykować samodzielnie - właśnie jako początkujący lekarze! I to by było na tyle!
  • ~JaBo
    (2017-11-13 00:19)
    Lekarze na zachodzie pracuja po 60 godzin tygodniowo i niektorzy wiecej.To taki zawod a wlasciwie to jest powolanie.Przy pracy do 48 godzin potrzebujesz na specjalizacje 10 lat.Im dluzej pracujesz tym szybciej zdobedziesz wiedze i doswiadczenie.

Może zainteresować Cię też: