Podniesienie składki zdrowotnej lekiem na całe zło? Zrzucą się na nią pracodawcy, pracownicy i budżet

| Aktualizacja:

Eksperci proponują, by na jej podwyżkę o 1,2 pkt proc. złożyli się po równo pracodawcy, pracownicy i budżet. Apelują o poważną dyskusję o finansowaniu leczenia

wróć do artykułu
  • ~tttx
    (2017-10-15 16:35)
    Zwiększenie składki zdrowotnej obciąży wszystkich na umowy o pracę a zupełnie nic nie zmieni w przypadku jednoosobowych działalnośći gospodarczych. Druga sprawa, Belgia wg. rankingu ma opiekę zdrowotną na 4 miejscu w Europie. Składka zdrowotna wynosi 7.35 % z czego pracownik pokrywa 3.55% a pracodawca 3.8%. U nas to oczywiśćie nie przejdzie, bo "przedsiębiorcy" to święte krowy.
  • ~lekarz do JM
    (2017-10-15 11:42)
    To nie tylko problem symbolicznych składek rolników (chyba złotówka od hektara raz na kwartał), ale też wszelakiego duchowieństwa (zakony, postulanci, nowicjusze, klerycy...), to też mundurowi, sędziowie i prokuratorzy, wszyscy z tajnych lub jeszcze tajniejszych służb i oczywiście ich rodziny,.......
  • ~na in vitro forsa jest
    (2017-10-13 23:06)
    jeszcze trochę i wszystkie problemy opieki zdrowotnej zostaną rozwiązane!Drodzy pacjenci, głowa do góry! Na IN-VITRO, na leczenie pijaków i narkomanów forsa jest, a oddziały szpitalne zamykają! Jednak nie będziecie pozbawieni pomocy!Ministerstwo właśnie podpisuje długoletni kontrakt z KASZPIROWSKIM. On was wyleczy. Będziecie bzykać jak króliki! Odin,Dwa, Tri, Czetire,Pjać.
  • ~medmen
    (2017-10-13 17:06)
    Gigantyczne marnotrawstwo w znanej wersji socjalistycznej, a jeszcze chcą podnosić "składki" ( czyli podatki), które niczego nie załatwią. "Za darmo" powinny być tylko szpitale akademickie i pogotowia ratunkowe. Wszystko inne - objęte ubezpieczeniem : dobrowolnym !!!!!
  • ~Ela
    (2017-10-13 12:20)
    Składkę zrowotną od dochodu płacą nawet emeryci.Żaden rzad nie uporządkował sprawy składek z KRUs, ktore są kwartalne i symboliczne. PO i PSL przez dwie kadencje nie wykonały orzeczenia Tryb.Konst. żeby również rolniicy płacili od dochodu, by ujdenolicić ZUS i KRUS.Takie zróżnicowanie jest bowiem niezgodne z konstrytucją i krzywdzące dla platników ZUS. Co o tym tak cicho?Pn Kamysz głupa udaje?
  • ~JM
    (2017-10-13 09:27)
    W systemie opieki zdrowotnej jest o 30-40% za mało pieniędzy. Ale zwiększenie nakładów na opiekę zdrowotną nie może wiązać się z kolejnym obciążeniem osób płacących składki w ramach etatu czy działalności gospodarczej. Po pierwsze urealnienie składek płaconych przez rolników - rolnik mający gospodarstwo 200 ha (milioner, proszę sprawdzić jakie ma dofinansowanie do ha z pieniędzy EU) płaci mniejszą składkę zdrowotną za siebie i rodzinę niż najniższa składka dla działalności gospodarczej. Nie może być świętych krów, płacić muszą wszyscy a nie 40 % pracujących. Dodatkowe pieniądze powinny być przesunięte z budżetu. Na początku działania NFZ wszystkie procedury wysokospecjalistyczne, np. TK czy MRI, opłacał budżet państwa (dofinansowywał NFZ) a nie bezpośrednio NFZ (czyli obywatele za swoich składek). Co roku obcinano wykaz procedur - w tej chwili prawie ich nie ma. Politycy powinni się w końcu zastanowić co jest priorytetem: czy zdrowie obywateli, czy stanowiska w spółkach skarbu państwa, niepotrzebny kanał przez mierzeję wiślaną, centralny port lotniczy... Podsumowując - nie dla podnoszenia składki na NFZ dla osób pracujących, tak dla opodatkowania rolników i przesunięciom budżetowym!
  • ~wilk
    (2017-10-12 12:43)
    lepsza dostępność ile razy to słyszelismy
  • ~asdasd
    (2017-10-12 10:49)
    Sprywatyzować szpitale. Niech każdy sobie wykupuje ubezpieczenie albo pakiet w prywatnym szpitalu. Obsługa milsza, kolejki krótsze - zależy im na pacjencie. I tak z ważniejszymi chorobami chodzi się prywatnie, bo na NFS to można co najwyżej wykitować.
  • ~wawa
    (2017-10-12 10:17)
    Najpierw dali rodzicom na alko i leniom na emerytury a teraz im zabiorą i dadzą na zdrowie. Później wszystkim zabiorą przez podwyżki opłat i cen i koło się zamknie. A frajerom radość.
  • ~xxxx
    (2017-10-12 09:51)
    Ile by nie dać na służbę zdrowia , to zawsze będzie im mało, może tak należałoby uszczelnić system wydawania pieniędzy zamiast wydzierać ludziom następne pieniądze z kieszeni.
  • ~wjw
    (2017-10-12 08:59)
    A wieś i inne święte krowy nadal będą korzystać nie płacąc nadal nic albo jakieś grosze składki...
  • ~wladek
    (2017-10-12 08:41)
    Od płacenia składki lekarzy nie przybędzie. Będą tylko padać firmy, które taką składkę MUSZĄ odprowadzić. Z tego powodu ja od kilku lat nie prowadzę działalności.
  • ~kręciołek
    (2017-10-12 08:38)
    A może najpierw zacząć od zlikwidowania działalności prywatnej lekarzy na sprzęcie szpitalnym i przyjmowanie w państwowych szpitalach prywatnych pacjentów lekarzy poza wszelką kolejnością.
  • ~Młoda radczyni
    (2017-10-12 08:02)
    Nie zgadzam się, ja praktycznie nie korzystam z publicznej służby zdrowia, więc czemu mam na nią płacić jeszcze więcej? Place już od każdej umowy myto za to, by ona istniała, większa kwotę uważam za gruba przesade.
  • ~WERT...jesteś niedouczony i uPOśledzony
    (2017-10-12 07:54)
    dalej siedzisz w psychiatryku umysłowo chory biedaku?
  • ~ZK Sztum,Wronki,Czarne 95% POparcia dla Patologii Oprychów
    (2017-10-12 07:53)
    a ZK Grudziądz czeka na HGW-złodziejke DZIAŁEK i KAMIENIC z PEŁO !!!
  • ~WERT
    (2017-10-12 07:47)
    wszystko to od dawna znane sprawy- ale nie przy psych-opacie Ministrze- ktory ma niedobrze pod sufitem- swiadczeniodawcow potrafi torturowac- i wszystkie pieniadze zmarnuje na bezproduktywne szpitale. Pani Premier to niestety bezrozumna MEDUZA.

Może zainteresować Cię też: