Mniej pieniędzy na ochronę zdrowia. Morawiecki znów tnie plany Radziwiłła

| Aktualizacja:

Nie blisko 3 mld zł, a 1-1,5 mld - taka kwota budżetowego wsparcia na ochronę zdrowia znajdzie się prawdopodobnie w specustawie jaką dziś ma przyjąć rząd. Tak wynika z poniedziałkowych zapowiedzi wicepremiera Mateusza Morawieckiego.

wróć do artykułu
  • ~psychoterapeuta żoliborskiego paranoika
    (2017-09-11 20:43)
    Z czegoś trzeba finansować zachcianki rydzyka...
  • ~Sven
    (2017-09-11 22:05)
    Na razie nie ma forsy na sluzbe zdrowia, bo ta idzie na miesiecznice , procesje tu i tam, np na Wawelu, pomniki, pomniczki! Ale niedlugo bedzie lepiej , kasa bedzie Jak nam reparacje wyplaca! No!
  • ~Pobudka durnie
    (2017-09-11 22:45)
    Emeryyyyci , wyborcy PiS, popierajcie partię czynem ewakuując się przed terminem. Morawiecki z partii PIS wam w tym pomoże.
  • ~Jabis
    (2017-09-12 05:39)
    Cudowny plan Morawieckiego-Młodszego ... zawodzi? To może bankster ... ze swoich dorzuci? Coś tam wydoił i ... doi dalej. A na poważnie. Przecież według małego (z POSUCHY) to jest człowiek NR2 ... a PAD namieszał. O! Numeracja bęc?
  • ~Mar
    (2017-09-12 06:30)
    Co jeszcze wymyślicie by pożywiać kodziarstwo.Tyle w tym prawdy co kot napłakał, podobno Bałtyk jest słodki i woda zdatna jest do picia.
  • ~Ewa z USA.
    (2017-09-12 06:47)
    Fluor w duzych dawkach jest szkodliwy , jedynie minimalne dawki moga pomoc .
  • ~WERT
    (2017-09-12 08:04)
    I bardzo dobrze- mniej pieniedzy zmarnuja placac za wszystko 3x drozej niz jest warte
  • ~WERT
    (2017-09-12 08:07)
    Ksiaze zrobil taka super pseudo-reforme i jeszcze malo? potrzeba pieniedzy na propagandowe zmniejszenie kolejek(niektorych) bo pseud-reforma nic nie da?
  • ~Kill
    (2017-09-12 08:53)
    W kapitalizmie chodzi o forse, nie o pacjenta. Sluzba zdrowia to tez " przemysl" , chodzi tylko o zyski. Kapitalizm to wyzysk czlowieka przez czlowieka, a w socjalizmie jest odwrotnie!
  • ~KaMa
    (2017-09-12 12:03)
    Jedynie eutanazja chorych ludzi uratuje sytuacje służby zdrowia. Zastrzyk u weterynarza to tylko 20zl. Nie będzie trzeba leczyć bo nie będzie kogo. A wtedy pieniedzy na premie i podwyżki dla wybranych będzie mnóstwo.
  • ~slowianka
    (2017-09-12 14:31)
    Mniej do zajumania przez system zwany My Cie wyleczymy.
  • ~Oktan
    (2017-09-13 23:08)
    Musi się chłopina starać zapracować na fundusze nagród i premii koleżanek i kolegów w rządzie i parlamencie. "Z pustego i salamon nie naleje" (Wiesław).
  • ~prezes
    (2017-09-16 13:14)
    to jest blad.I to nawet z biznesowego punktu widzenia.Os pokolen widomo,ze prewencja (zapobieganie chorobom) jest kilka razy tansza niz kosztowne leczenie.U nas o eutanazji nie moze byc mowy wiec ciezko chorzy beda latami leczeni za drogie pieniadze,klika razy wieksze niz wydaloby sie na wczesniejsze badania,wczesne konsultacje u specjalisty,wczesniej podane,wlasciwe leki,odpowiednia czasowo rehabilitacje,ogolnie prewencje na masowa skale.Ludzie czesto juz czuja,ze jest cos nie tak,jakis bol tu czy tam,powinni isc do specjalisty,pytaja o termin-za 4 miesiace.A,to wezme jakis srodek przeciwbolowy z marketu i mi "przejdzie".oczywiscie nic nie przejdzie,za pol roku ten sam czlowiek dowie sie o swojej ciezkiej chorobie.Ale nie umrze-bedzie kosztownie leczony.Tylko dlatego,ze pol roku wczesniej nie bylo dla niego terminu u specjalisty,nie bylo diagnostyki,itd.Panstwo popelnia tu blad-mniej na drogi i szybkie koleje-jak ktos pojedzie o 30 minut dluzej do Warszawy nic sie nie stanie.Jak tych srodkow braknie w sluzbie zdrowia to duzo zlego sie stanie,takze w temacie dalszych kosztow.W Polsce ludnosc sie starzeje,dopiero teraz beda potrzebni lekarze,badania,szpitale,opieka,leki,rozne srodki pomocowe,itd.problem sie dopiero zaczyna-nie konczy.Za chwile nie bedzie jednego pokolenia w pracy,jak w RFN jest juz dzis.To pokolenie bedzie w przychodniach i szpitalach.lepiej aby panstwo-jako glos spoleczenstwa-juz dzis wydawalo wiecej na zdrowie.Ile mozna zrobic w sluzbie zdrowia za srodki,ktore planuje sie wydac na rozne inwestycje w infrastrukture?Czy tak naprawde jest dla nas wazne budowanie jakis super drog dla polaczenia Litwy ze Slowacja,czy to jest priorytet panstwa polskiego?Albo zakup okretow podwodnych?Albo budowa wielkiego lotniska obok Warszawy,gdy dookola sa liczne lotniska,ktore nie maja co robic-np.Radom,Modlin,Lodz? Czy inwestycje w auto na prad?Inni,np.Chiny,Japonia,VW w RFN chca wydac na to setki mld dolarow-czy my mozemy sie z nimi rownac,czy to ma sens ladowac w to kase?Sa rozne dyskusyjne projekty,ktore mozna skreslic,a dac te pieniadze na ochrone zdrowia i prewencje.To beda,takze z ekonomicznego punktu widzenia,duzo lepiej zainwestowane srodki.Celem powinien byc czlowiek,a nie odcinek szybkich torow albo okret podwodny.
  • ~polococta
    (2017-09-18 13:16)
    Finansowo zabezpieczenie stanu zdrowia to układ afrykański .Miejscowy oprych , na polecenie kolonialisty, wzywa ekipę bezrobotnych,wygłodniałych wieśniaków ,daje 10 dolarów a sam zabiera 90 i się robi.

Może zainteresować Cię też: