Uwaga, trwa sezon na rotawirusy

| Aktualizacja:

Przebieg zakażenia rotawirusowego u osoby dorosłej może być całkowicie bezobjawowy, tymczasem mali pacjenci chorują bardzo burzliwie. W dodatku to właśnie najmłodsi zmagają się z tą dolegliwością najczęściej – szczególnie narażone na atak rotawirusów są dzieci między szóstym miesiącem a drugim rokiem życia. Objawy zakażenia zarówno dla malca, jak i rodziców są nie tylko męczące, ale i potrafią mocno wystraszyć. Czy można zmniejszyć ryzyko zachorowania i co robić, gdy rotawirus dopadnie naszą pociechę?

wróć do artykułu
  • ~ula
    (2018-04-03 09:46)
    Moje dziecko też złapało jelitówkę i zostało przez trzy dni w domu. U nas nie było gorączki ani wymiotów. Podałam ten sam probiotyk i elektrolity, dlatego nie było mowy o odwodnieniu czy rozwoju infekcji.
  • ~klon
    (2017-10-10 20:43)
    Sezon na jelitówkę w pełni. U nas choruje naprawdę sporo osób w pracy, nie mówiąc o przedszkolakach, w grupie mojego syna. Rota jest paskudny i może człowiekowi uprzykrzyć życie. Na całe szczęście, w tej chwili zostało nam już tylko wzmacnianie jelit i odporności probiotykiem acidolac, po całej tej bieganinie do toalety.

Może zainteresować Cię też: