Jak trwoga, to do Boga? Naukowcy twierdzą, że to działa

Naukowcy, badając reakcje mózgowe katolików, wykazali, że taka strategia naprawdę przynosi korzyści. Dogmatyczne przekonania religijne stanowią bufor zabezpieczający przed lękiem i przynoszą ulgę w trudnych chwilach.

wróć do artykułu
  • ~slazak
    (2017-03-13 22:17)
    Wierzacy lud, tzw. lud bozy daje sie latwo wykorzystac jako ofiary, ktore trzeba naturalnie bronic. To typowa metoda faszystow.
  • ~cid
    (2017-03-13 22:29)
    Ten bełkot to ośmieszanie nauki. Wiara to relacja osobowa człowieka ze Stwórcą. Czym to oni mierzą działanie łaski Bożej w człowieku? Skalą "religijnego fundamentalizmu", przednią częścią zakrętu obręczy i EEG? ;-) Fundamentalizm, tak jak się dziś go pojmuje nie ma nic wspólnego z religią.
  • ~Ewa z USA.
    (2017-03-14 02:14)
    Bog jest milosierny i tez jest sprawiedliwy .Jak moze byc czlowiek szczesliwy ,gdy znajdzie na swojej drodze zywego Boga ,to sie nie da opisac ,to jest najwieksza tajemnica .Bog dla nas stworzyl ten swiat ,abysmy sie radowali ,cieszyli ,zyli jak w raju .Chodz nieraz to nasze zycie jest ciezkie i czlowiek tula sie po tym swiecie. Ale Bog nas potrzebuje i my tez Boga potrzebujemy i w tym tkwi najwieksza tajemnica stworcy .
  • ~On
    (2017-03-14 06:44)
    Religia to opium dla ludu biednego. Ludzie wymyslili boga, pisali biblie, koran. Ludzie nie chca przyjac do wiadomosci, ze z godzina smierci konczy sie wszystko, ostatecznie! Ludzie, ci sprytniejsi , za pomoca religii manipuluja , wykorzystuja tych naiwnych, slabszych! Raligie ludzkosci nic dobrego nie przyniosly. Tyle wojen, mordow w imieniu boga. Ale to nie tzw bog jest winny . Bez religii czlowiek bylby taki sam: agresywny zawistny, krwiozerczy, egoistyvzny.
  • ~ktoś
    (2017-03-14 08:26)
    Katolicyzm a klerykalizm to dwa różne pojęcia, u nas mamy to drugie i to w NAJBARDZIEJ PASKUDNEJ FORMIE!
  • ~cid
    (2017-03-14 08:56)
    Pogratulować UJ starej, dobrej metodologii marksistowskiej w podejściu do religii...;-) Że też na takie gnioty pseudonaukowe są granty. Czy nie lepiej zapytać postępowych unijnych ekspertów np. wróżkę i astrologa? Taniej będzie, a opinia guślarzy będzie jeszcze silniejsza i podobnie "naukowa"...
  • ~sdsdd
    (2017-03-14 10:53)
    To badania w stylu chińskich naukowców :) Zbadali że "muchy latają". Oczywiste, że pomaga w wypadku np. śmierci. Problem, że wiara równocześnie niszczy ci życie lub obniża jego komfort. Patrz - księża. To naturalne, że życie w przekonaniu, że wszystko jest grzechem, i w podporządkowaniu do jakiejś grupy sprawia, że życie jest potworne. Najlepiej zatem nawrócić się za pięć dwunasta. Zatem żyj jak chcesz, bądź szczęśliwy, bo śmierć i tak przyjdzie.
  • ~MK
    (2017-03-14 13:36)
    Nie mam zamiaru zmuszać kogoś wierzyć w Boga. Ale agresywnego ateizmu nie znoszę właśnie dlatego, że nieustannie tą wolność narusza i w swoim fanatyzmie jest gorszy niż najbardziej fundamentalistyczna sekta!
  • ~Mark
    (2017-03-14 15:22)
    WOW, ale nowosc. Nawet jednoroczny Murzyn to wie.
  • ~wjw
    (2017-03-14 15:37)
    A ja zawsze uważałem, że domeną pseudonauki było USA...
  • ~outsider
    (2017-03-14 16:26)
    Przestancie z tym religijnym belkotem Bog zawsze byl wrogiem szczecia czlowieka .zazdrosny wie poprostu ze jak czlowiek czuje sie kochany i szczesliwy to wiekszosci przypadkow niejest mu doniczego potrzebny..Stad wszelkie plagi i chorubska i tragedie..Wierzac w wasze babilonskie i pustynne przekazy daleko sie niezajedzie..najpierw ******** czlowieka bez przygotowania ,bez doswiadczenia w siwat apozniej karal go zajego pomylki i zle podjete decyzji..Gdyby przyrownac Boga do rodzicow to byloby to patologiczne .w tych czzasch za takie wychowanie i traktowanie dzieci zostalby pozbawiony wszelkich praw rodzicielskich...tykle wojen,tragedimtorut,obozow koncentracyjnych ani jeden aniolmz niezmierzonych zastepow nieprzyszedl bezbronnemu czlowiekowi z pomoca.. na co wy liczycie za zycie wieczne ..minelo tysiace lat a moze i wiecej..inic sie niezmienilo...Pozatym zauwazcie ze siedza oni sobie bezpicznie w zaswiatach inikt z nich nieche tu zamieszkac ale do karania czlowieka sa pierwsi..przypomnijcie sobie niejakiego Jezusa..nikt dokonca niewie jak wygladal.jak mial na imie....i co sie znim stalo..jak skonczyl..mowi sie ze nnas wykupil,zbawil.aja sie pytam docholery kto nas sprzedal aby trzeba bylo nas wykupowac???
  • ~Boby
    (2017-03-14 17:16)
    To kolejny dowód na uzasadnienie roli jaką pełniła religia w ewolucji człowieka.
  • ~D.MARYNIA
    (2017-03-14 17:47)
    TOWARZYSZE GENERALOWIE Z WOLSKIM NA CZELE DALI PRZECIEZ DOWOD NAUKOWY - TUZ PRZED SMIERCIA
  • ~Dziadyga
    (2017-03-15 09:46)
    Aż 8,5 % populacji z powody innej (wadliwej) budowy mózgu nigdy w nic nie uwierzy. I widać tak ma być, natomiast ci gwałtownie zaprzeczający istnieniu Boga rozpaczliwie wołają Jego pomocy.

Może zainteresować Cię też: