Zwykłe mycie rąk chroni przed groźnymi chorobami

X

Dziś, 15 października, Światowy Dzień Mycia Rąk. Organizatorzy przypominają o tej prostej czynności, która zapobiega wielu groźnym chorobom.

Film promocyjny podkreśla: ręce trzeba myć wodą z mydłem, zwłaszcza w krytycznych momentach, takich jak korzystanie z toalety, podmywanie dziecka czy podawanie jedzenia. 

Amerykański Instytut Czystości podkreśla, że zwyczaj częstego mycia rąk wodą z mydłem jest za mało rozpowszechniony na świecie,choć przecież ratuje życie. Chroni bowiem przed takimi groźnymi chorobami, jak tyfus, cholera, biegunka czy infekcje dróg oddechowych. Innymi słowy, czytamy na portalu internetowym Dnia Mycia Rąk, woda z mydłem jest jakby szczepionką domowej roboty.

Udostępnij na Facebooku
Źródło: IAR
  Powered by ContentStream
  • ~Kuleczka
   2013-10-16 11:31
   Zwykłe, ale przede wszystkim dokładne mycie rąk myślę że chroni przed chorobami. Dodatkowo jeszcze dobre antybakteryjne mydła wspomagają tą higienę dodatkowo. Ja odkąd mam dzieci używam mydeł w płynie, są wygodniejsze i bardziej higieniczne np. dettol kupuję ale to też z polecenia lekarza. Jak myliśmy na zakaźnym lekarz nam je zasugerował. Według mnie od rąk zaczyna się wiele, wiele chorób, bardzo niebezpiecznych.
  • ~Kamilla
   2013-12-12 20:49
   Zgadzam się w pełni z opinią Kuleczki. Sama mam w domu przedszkolaka, kota i psa. Nie wyobrażam sobie życia bez dettolu, zwłaszcza w okresie przeziębieniowym. Tyle teraz tych wszystkich chorób, że powinniśmy zadbać o te minimym ochrony dla siebie i naszych bliskich.
  • ~Kaśka
   2015-05-20 20:50
   dzieci też można przekonać do mycia rąk, wystarczy kupić pachnące mydło w płynie takie jak luksja z mango, moje dzieci mówią że pachnie pysznie :)
  AutorUwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.