Zmiany w wykazie leków refundowanych

2013-03-01 13:02 | Aktualizacja: 00:37
Od 1 marca nowa lista leków refundowanych

Od 1 marca nowa lista leków refundowanych / Shutterstock)

Zmienił się wykaz leków refundowanych. Na liście jest więcej preparatów, zmieniły się też ceny niektórych z nich. W przypadku czterystu leków pacjenci zapłacą mniej, ale ponad sześćset preparatów będzie dla pacjenta droższych.

reklama


Dyrektor departamentu polityki lekowej resortu zdrowia, Artur Fałek, mówi Informacyjnej Agencji Radiowej, że dostępność nowych preparatów jest coraz większa. Teraz jest refundowany między innymi lek na chorobę Wilsona, lek przeciwgruźliczy, którego przez jakiś czas nie było na liście, preparat do leczenia napadów dziedzicznego obrzęku naczynioruchowego, zwiększa się też dostępność leku przeciwpadaczkowego.

Dyrektor Fałek dodał, że również w zakresie chemioterapii refundowane są nowe leki. Są dwie substancje w leczeniu hematologicznym, stosowane wcześniej w chemii niestandardowej, w zakresie programów lekowych pojawia się preparat na czerniaka i rozszerzone są programy lekowe w raku nerki i płuc. 


Quiz

Co wiesz o homeopatii?

Ta niekonwencjonalna metoda leczenia ma pewnie tyle samo zwolenników co przeciwników. Sprawdź swoją wiedzę na temat homeopatii.

Rozpocznij Quiz

zobacz pozostałe quizy »reklama
Źródło: IAR

reklama

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.
Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!
Prognoza pogody i program TV