• Wizyta u lekarza
  6
  Ten system informatyczny miał odmienić polską służbę zdrowia. Lekarze nie musieliby już tyle siedzieć nad papierami, co skróciłoby kolejki. Okazuje się jednak, że Polska nie dotrzyma kolejnej daty jego rozliczenia z Brukselą. To, w najczarniejszym scenariuszu oznacza, że Komisja Europejska nie da ani złotówki z obiecanych 600 milionów dofinansowania.
 • Dynia
  3
  Dynia może być wspaniałym, niskokalorycznym uzupełnieniem naszej codziennej diety.
 • Depresja - chorobowe zaburzenie nastroju
  9
  W ponure jesienne dni często łapie nas smutek. Ale gorszy nastrój nie zawsze oznacza depresji. Ta poważna choroba wymagająca leczenia ma swoje objawy. Poznaj je.
 • Dziecko ma szczepienie
  1
  Jedną z groźniejszych chorób, która dotyka małe dzieci, a także osoby starsze jest grypa. Przenoszona drogą kropelkową rozprzestrzenia się niezwykle łatwo. Często źle zdiagnozowana z powodu niecharakterystycznych objawów, prowadzi do groźnych dla zdrowia powikłań.
 • Jak wzmocnić odporność?
  0
  Każdy dorosły „łapie” średnio od dwóch do czterech infekcji rocznie. Dzieci chorują jeszcze częściej – w tym samym czasie przeziębiają się siedem, a mali rekordziści – nawet kilkanaście razy. Nie chcesz, by twój maluch zawyżał te statystyki?
 • Para w łóżku
  0
  Są różne teorie na temat tego, jak zwiększyć płodność i szanse na poczęcie dziecka. Najczęściej powtarzana jest ta, która zakłada wstrzemięźliwość seksualną na początku cyklu aż do czasu tuż przed owulacją. Najnowsze zalecenia są kompletnie inne.
 • Płuca
  0
  Kaszel, duszność, krwioplucie i ból w klatce piersiowej - to główne objawy różnych chorób układu oddechowego. W Polsce z powodu Przewlekłej Obturacyjnej Choroby Płuc, astmy, nowotworów płuc cierpi kilka milionów osób.
 • Stresująca praca
  1
  Raport na wczoraj, spotkanie z szefem, konflikt ze współpracownikiem... Każdego dnia Polacy muszą zmagać się w pracy z wieloma stresującymi sytuacjami. Czy wiedzą, jak sobie z tym radzić? Czy zdają sobie sprawę z konsekwencji prowadzenia takiego trybu życia?
 • Noworodek
  1
  Pierwsze chwile po porodzie należą do najpiękniejszych, a jednocześnie najtrudniejszych w życiu kobiety. Z jednej strony rozpiera ją szczęście z powodu ujrzenia potomka. Z drugiej – ból oraz dyskomfort z powodu pobytu w szpitalu daje się mocno we znaki. Mamy często z utęsknieniem czekają na powrót do domu. Kiedy kobieta może opuścić szpital?
 • Poród
  1
  Nacięcie krocza, zwane również epizjotomią, to zabieg chirurgiczny stosowany podczas naturalnego porodu.
 • Kobieta w ciąży
  1
  Udało się... jestem ciąży... Chwila euforii, gratulacje od najbliższych. Co jednak dalej? Co powinna zrobić kobieta, która dowiaduje się, że spodziewa się dziecka?
 • Leki
  0
  Chorzy czekają skuteczne na leki przeciwmalaryczne - mówi ordynator Grażyna Cholewińska-Szymańska z Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie. Nagrodę Nobla w dziedzinie medycyny w tym roku przyznano za nowe terapie chorób wywołanych przez pasożyty. Otrzymali ją Amerykanin William C. Campbell i Japończyk Satoshi Omura za odkrycia dotyczące leczenia schorzeń wywołanych przez nicienie oraz Youyou Tu z Chin za odkrycia związane z nową metodą leczenia malarii.