• Kobieta przegląda się w lustrze
  Karboksyterapia to zdobywająca coraz większą popularność metoda walki ze starzeniem się skóry, a także cellulitem, rozstępami czy nadmiarem tkanki tłuszczowej. Wiedza o niej ogranicza się głównie do świadomości, że wykorzystywany jest tu dwutlenek węgla. Warto jednak dowiedzieć się czegoś więcej o tym zabiegu – może okaże się idealny właśnie dla Ciebie?
 • Suszona żurawina
  Jedzenie między posiłkami sprzyja tyciu? Zdrowe przekąski to tylko surowe owoce i warzywa? Na stres pomoże tylko czekolada? W gąszczu dietetycznych porad naprawdę łatwo się zagubić. Podpowiadamy jakie przekąski warto włączyć do swojej diety, by cieszyć się przyjemnością jedzenia i jednocześnie dbać o zdrowie i dobre samopoczucie.
 • Kontuzja
  Bardzo często nasze noworoczne postanowienie brzmi „Będę żył aktywnie i zdrowo”. Rozpoczynamy dietę, kupujemy karnet do klubu fitness lub nowe buty do biegania i chcemy jak najszybciej osiągnąć cel. Jak odpowiednio przygotować się do aktywności fizycznej, jak unikać kontuzji oraz w jaki sposób leczyć powstałe urazy?
 • Kobieta ćwiczy
  Sport i kontuzje niestety idą ze sobą w parze. Najczęstsze urazy - stawów, ścięgien i wiązadeł mogą na długo ograniczyć aktywność fizyczną i wymagać wielomiesięcznej rehabilitacji. W ostatnich kilku latach metodą coraz częściej stosowaną w leczeniu urazów sportowych jest terapia komórkami macierzystymi.
 • W Polsce ratuje się dzieci z najbardziej złożonymi wadami serca
  1
  Codziennie w Polsce rodzi się dziesięcioro dzieci z wadą serca, z czego jedna trzecia wymaga operacji w pierwszych dniach życia. W naszym kraju wykonuje rocznie się ponad 2700 takich zabiegów. Pod tym względem polscy kardiochirurdzy dziecięcy są liderami w Europie.
 • Kawa dla zakochanych
  Niezwykła siła afrodyzjaków od stuleci wykorzystywana jest przez zakochanych do pobudzenia zmysłów i rozniecenia uczuć. W zbliżający się Dzień św. Walentego warto wypróbować ich dobroczynne działanie podczas romantycznej kolacji, zwieńczonej pobudzającą i rozgrzewającą kawą.
 • Chrapanie
  1
  1
  Amerykańscy naukowcy opracowują specjalną nakładkę na nos, która redukuje poziom chrapania. Ta dolegliwość ma negatywny wpływ na zdrowie, jest przyczyną konfliktów, a nawet prowadzi do rozpadu związków.
 • Jak dbać o zęby?
  Zęby to nie tylko estetyka i wyznacznik atrakcyjności, tu także zaczyna się wiele kluczowych dla organizmu procesów m.in. jedzenie i trawienie. To w dużej mierze od nas zależy, czy będą zdrowe, czy wręcz przeciwnie – będziemy mieli skłonność do powstawania ubytków i innych dolegliwości jamy ustnej.
 • Wirus Zika
  1
  Władze Brazylii uspokajają: podczas sierpniowej Olimpiady komarów przenoszących wirusy Zika powinno być niewiele. Naukowcy mówią jednak, że nie jest to pewne, wszystko się może zdarzyć i politycy nie mogą dawać żadnych gwarancji.
 • Wizyta u lekarza
  1
  Leczenie w domu, finansowanie regionalne i budowa centrów zdrowia psychicznego. To Narodowy Program Ochrony Zdrowia Psychicznego 2016–2020.
 • Kasetka na leki
  3
  Jeszcze w tym roku seniorzy mogą liczyć na bezpłatne leki. Rzecznik rządu Rafał Bochenek powiedział w radiowej Trójce, że program ruszy najprawdopodobniej od września. Podkreślił, że chodzi o leki związane typowo z wiekiem senioralnym.
 • Wirus Zika
  Choć wirus Zika rozprzestrzenia się w krajach obu Ameryk, Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) na razie nie zaleca żadnych ograniczeń w podróżowaniu. Naukowcy zajmują się tymczasem trzema przypadkami śmiertelnymi, które teoretycznie mogą mieć związek z wirusem.