• Kobieta w ciąży w samochodzie
  33
  Raport fundacji Rodzić po Ludzku nie zostawia złudzeń o stanie opieki nad ciężarnymi w Polsce. Przyszłe matki na wizytę u ginekologa muszą czekać kilka miesięcy, do tego jest problem z dostaniem się do położnej, a pracownicy wielu placówek nie znają przepisów.
 • Oko
  1
  Nowotwór to bardzo podstępny i niebezpieczny wróg mężczyzny. Potrafi ukrywać się latami i atakować z zaskoczenia. Najczęściej ujawnia się, gdy osoba jest osłabiona – jest w podeszłym wieku. Zadaje śmiertelne ciosy i nie bierze jeńców.
 • Jaki nowotwór zabija kobiety najczęściej?
  1
  Nowotwór to jedna z najbardziej śmiercionośnych chorób naszych czasów. Atakuje zarówno dzieci, jak i dorosłych. Nie zważa na płeć. Jednak statystyki dotyczące umieralności na nowotwory nieco się różnią.
 • Lekarz
  0
  Lekarze negatywnie oceniają rządy koalicji PO-PSL w zakresie publicznej ochrony zdrowia. Na specjalnej konferencji prasowej Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy podsumował ostatnie lata zmian w opiece zdrowotnej.
 • Zawał serca
  0
  Zawał mięśnia sercowego, zwany powszechnie zawałem serca bądź atakiem serca, to martwica części mięśnia sercowego. Następuje ona na skutek zablokowania tętnicy wieńcowej, która doprowadza krew wraz z życiodajnym tlenem. Zatamowanie światła tętnicy może być efektem nagłego skurczu bądź utworzenia się skrzepu krwi.
 • Co powoduje nieświeży oddech?
  0
  Halitoza to fachowe określenie brzydkiego zapachu z ust. Nieświeży oddech jest wyczuwalny dla najbliższego otoczenia. Wiele osób stara się zatuszować nieprzyjemny zapach żuciem gumy miętowej czy zastosowaniem odświeżaczy do ust. To jednak doraźne rozwiązanie, które nie sprawdzi się na dłuższą metę. Aby skutecznie pozbyć się objawów halitozy, należy odkryć źródło problemu.
 • Płód
  0
  Szwedzcy i brytyjscy naukowcy zamierzają przeprowadzić nowatorski eksperyment z komórkami macierzystymi. Będą je wszczepiać dzieciom jeszcze przed ich narodzeniem, by zapewnić ochronę przed poważną chorobą kości.
 • Kontrola zębów
  3
  Łamią Ci się zęby i miewasz dolegliwości bólowe bez konkretnego powodu? To może być choroba okluzyjna, tajemnicza dla wielu pacjentów dolegliwość, która grozi utratą zębów!
 • Czym jest HPV?
  3
  Nie oszczędza nikogo, zwłaszcza młodych ludzi i powoduje wśród nich lawinowy wzrost zachorowań. Może przenosić się przez seks i wtedy wywołuje złośliwe nowotwory narządów rodnych albo jamy ustnej. O groźnym wirusie HPV warto wiedzieć jak najwięcej.
 • Czy kolor warzyw i owoców ma znaczenie?
  1
  Paleta barw na talerzu ma nie tylko cieszyć nasze oczy. Od lat wiemy, że kolor warzyw i owoców wiele mówi o ich prozdrowotnych właściwościach. Każdy odcień spełnia inne zadanie w organizmie. Zobacz.
 • Czego nie wiesz o seksie
  0
  Kto lubi porno z transwestytami i dlaczego mężczyźni chętniej oglądają penisy niż narządy intymne kobiet? Poznaj fakty o seksie, których raczej nie znałeś.
 • Mężczyzna kaszle
  0
  Suchy, męczący kaszel i duszność - to mogą być objawy samoistnego włóknienia płuc. Jest to rzadka, przewlekła, późno diagnozowana choroba - zwracają uwagę specjaliści w obchodzonym Tygodniu Idiopatycznego Włóknienia Płuc (do 11.10).