• Krew
  0
  Czeka cię morfologia? A może inne badanie krwi? Dowiedz się, jak się do nich dobrze przygotować.
 • Próbka moczu
  0
  To badanie wykonujemy dość często. Aby jego wynik był prawidłowy, warto się do niego dobrze przygotować. Czyli jak?
 • Upał
  0
  Lekarze przestrzegają: tak wysokie temperatury mogą być niebezpieczne, szczególnie dla osób starszych, przewlekle chorych i małych dzieci.
 • Wódka
  0
  Kolejny skandal ze skażoną żywnością w Chinach. Na celowniku tym razem chińska wódka - popularne baiju. Dwóch producentów z południa Chin miało wzmacniać moc trunku, dodając do niego lek na potencję.
 • Dopalacze
  0
  Wspólnie przeciwko narkomanii. Nawoływanie stowarzyszenia Monar do usprawniania systemu przeciwdziałania narkomanii spotkało się z zainteresowaniem resortów odpowiedzialnych za walkę z tym zjawiskiem. Rozmowy trwają.
 • Masaż twarzy mężczyzny
  1
  Coraz więcej mężczyzn w Polsce korzysta z zabiegów medycyny estetycznej. I choć kobiety wciąż stanowią większość, to już co piątym klientem gabinetów jest mężczyzna. Panowie wydają tam od 1 do 2,5 tys. zł.
 • Warto jeść śniadanie
  0
  Często rezygnujemy ze śniadania, bo wolimy się wyspać. Albo jemy niewielką porcję w biegu. Takie pomijanie pierwszego posiłku niekorzystnie odbija się na zdrowiu. Naukowcy wypunktowali zalety obfitego śniadania.
 • Lekarz bada otyłego mężczyznę
  2
  Mniej kalorii, ale wciąż niezdrowo - tak w ostatniej dekadzie zmieniały się preferencje Amerykanów związane z codziennym odżywianiem się. W tym czasie natomiast zmniejszyła się w Stanach Zjednoczonych liczba otyłych obywateli.
 • Lekarze
  5
  Lekarze rodzinni z Federacji Porozumienie Zielonogórskie rozważają wypowiadanie kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia. Przy 45 -dniowym terminie wypowiedzenia umowy mogą nie obowiązywać już w październiku.
 • Mężczyzna u lekarza
  3
  Nie bez powodu mówi się, że kobiety są z Wenus, a mężczyźni z Marsa. Różnimy się wyglądem, charakterem, a także sposobem dbania o siebie i własne zdrowie. W zależności od płci jesteśmy też mniej lub bardziej podatni na zupełnie inne choroby, które w dodatku mogą mieć u nas różny przebieg i objawy. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się lekarze zajmujący się medycyną kobiecą lub męską. Z jakimi problemami można się do nich zgłaszać?
 • Wypoczynek
  1
  Letni czas to najlepszy moment na doładowanie energią, regenerację sił i nabranie dystansu do codzienności. Z pomocą przyjdzie nie tylko dwutygodniowy urlop, ale również rozmaite formy aktywności, np. weekendowy wypad za miasto, wycieczki rowerowe czy dzień z przyjaciółmi nad wodą. Doskonałym rozwiązaniem będą również domowe zabiegi pielęgnacyjne, które zregenerują skórę. Poniżej kilka inspiracji na dobre samopoczucie latem z Bakalland.
 • Udar mózgu
  0
  Bardziej się załamują, ale też mają więcej energii, jeśli odpowiednio ją nakierują mogą szybciej wrócić do społeczeństwa - przekonuje dr Justyna Jaworowska, która sama przeszła dwa udary w wieku 24 lat. Po rocznej rehabilitacji wróciła na studia i została specjalistką rehabilitacji medycznej.