• Lekarze
  2
  Lekarze rodzinni z Federacji Porozumienie Zielonogórskie rozważają wypowiadanie kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia. Przy 45 -dniowym terminie wypowiedzenia umowy mogą nie obowiązywać już w październiku.
 • Mężczyzna u lekarza
  3
  Nie bez powodu mówi się, że kobiety są z Wenus, a mężczyźni z Marsa. Różnimy się wyglądem, charakterem, a także sposobem dbania o siebie i własne zdrowie. W zależności od płci jesteśmy też mniej lub bardziej podatni na zupełnie inne choroby, które w dodatku mogą mieć u nas różny przebieg i objawy. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się lekarze zajmujący się medycyną kobiecą lub męską. Z jakimi problemami można się do nich zgłaszać?
 • Wypoczynek
  1
  Letni czas to najlepszy moment na doładowanie energią, regenerację sił i nabranie dystansu do codzienności. Z pomocą przyjdzie nie tylko dwutygodniowy urlop, ale również rozmaite formy aktywności, np. weekendowy wypad za miasto, wycieczki rowerowe czy dzień z przyjaciółmi nad wodą. Doskonałym rozwiązaniem będą również domowe zabiegi pielęgnacyjne, które zregenerują skórę. Poniżej kilka inspiracji na dobre samopoczucie latem z Bakalland.
 • Udar mózgu
  0
  Bardziej się załamują, ale też mają więcej energii, jeśli odpowiednio ją nakierują mogą szybciej wrócić do społeczeństwa - przekonuje dr Justyna Jaworowska, która sama przeszła dwa udary w wieku 24 lat. Po rocznej rehabilitacji wróciła na studia i została specjalistką rehabilitacji medycznej.
 • Sok jabłkowy
  3
  Nawodnienie organizmu latem – co jeść i pić, żeby się nawodnić podpowiada dr Katarzyna Stoś, prof. nadzw. Instytutu Żywności i Żywienia
 • Dziecko u dentysty
  3
  Dziecko unika dentysty jak ognia? Współczesna stomatologia jest w stanie mu pomóc, zwłaszcza jeśli maluch ma obniżoną tolerancję na ból. Przydatna w tym jest nowoczesna technologia znieczulania najmłodszych, w której zamiast strzykawki wykorzystuje się… komputer, a także gaz rozweselający.
 • Kobieta biegnie
  1
  Bieganie pozytywnie wpływa na zdrowie, sprzyja idealnej sylwetce, często jest częścią terapii odchudzającej. Ostatnio naukowcy zauważyli jednak niepokojący związek. Wyczynowe bieganie może mieć negatywny wpływ na… zdrowie zębów. Takie zaskakujące badania opublikowano na łamach z The Scandinavian Journal of Medicine and Science in Sports. Dentyści jednak uspokajają, bo problem można łatwo rozwiązać.
 • Nastolatki grają w koszykówkę
  0
  Już nastolatkowie mogą zadbać o swoje zdrowie w taki sposób, by w przyszłości zminimalizować ryzyko zachorowania na raka. Najnowsze badania wykazały, że potrzebna jest odpowiednia dawka ruchu.
 • Zielona herbata
  3
  Jest ulubionym napojem osób dbających o zdrowie. Grono jej miłośników zapewne powiększy się po poznaniu danych z najnowszych badań.
 • Witaminy
  3
  Na wątrobę, żylaki, piękne włosy, potencję czy smukłą sylwetkę - suplement diety. Taki przekaz płynie z najczęściej pojawiających się w mediach reklam różnych środków, które mają w cudowny sposób rozwiązać nasze problemy zdrowotne. W rzeczywistości jednak nie działają.
 • Para planująca dziecko
  2
  Eksperci przeanalizowali dane ponad 58 tysięcy kobiet. Na tej podstawie określili, w jakim wieku powinny starać się o potomstwo panie, które chcą mieć dwoje lub więcej dzieci.
 • Kobieta u dentysty
  1
  Czy na samą myśl o kolejnym zabiegu stomatologicznym stajesz się lekko poddenerwowany, zasycha Ci w gardle, dopadają Cię bóle brzucha i natrętnie prześladuje Cię myśl, aby (który to już raz?) przełożyć nieuchronnie zbliżającą się wizytę? Tak?
 • Iga Wyrwał

  Rozebrały się na Zachodzie. Polskie ślicznotki w akcji...

 • Monika Olejnik, Beata Kozidrak

  Olejnik i Kozidrak chwalą się nogami. Które ładniejsze? [FOTO]

 • Znienawidzone pozycje seksualne

  Pozycje seksualne, których kobiety nienawidzą

Zobacz więcej