• Wirus Zika
  Wirus Zika może być obecny w organizmie człowieka nawet dwa miesiące po zakażeniu. Wykazały to testy przeprowadzone w Wielkiej Brytanii.
 • Jęczmień
  1
  Obniża poziom cukru we krwi, zapobiega otyłości, chroni przed chorobami serca – jęczmień. To dobrze nam znane, ale często pomijane w codziennym menu, zboże według dietetyków zasługuje na miano superproduktu.
 • Elektroniczny papieros
  1
  Elektroniczne papierosy mogą być wyjątkowo groźne dla nienarodzonych dzieci. Amerykańska badaczka apeluje do kobiet w ciąży, żeby nie sięgały po żadne papierosy, ani tradycyjne ani elektroniczne. Profesor Judith Zelikoff przedstawiła wyniki swych testów na spotkaniu Amerykańskiego Towarzystwa na Rzecz Rozwoju Nauki w Waszyngtonie.
 • Mózg: problemy z pamięcią
  6
  54
  Odpowiednia dawka codziennego ruchu jest nieoceniona dla zdrowia – zarówno fizycznego, jak psychicznego. Według najnowszych ustaleń kanadyjskich naukowców zwiększa potencjał umysłowy u osób zagrożonych demencją.
 • Krem
  2
  1
  Wywołują alergię, podrażnienia, niekiedy bywają bardzo szkodliwe – E dodatki występują nie tylko w żywności, ale także w kosmetykach. Niestety to, że produkt należy do reklamowanej marki lub jest bardzo drogi, nie oznacza, że jest bezpieczny, ponieważ także te produkty zawierają szkodliwe dodatki i konserwanty. Jeśli nie chcesz przepłacać i jednocześnie zależy Ci na właściwej pielęgnacji ciała, sprawdź co kryje się pod zawiłymi nazwami składników na etykietach produktów kosmetycznych.
 • Dieta na zdrowe oczy
  6
  6
  Jeśli chcesz zapobiec chorobom oczu i problemom ze wzrokiem, zwróć uwagę na swoją dietę. Jest kilka produktów, które warto wprowadzić do codziennego jadłospisu.
 • Kobieta przeciera oczy
  6
  2
  Praca przed komputerem, oglądanie telewizji, czytanie książek przez długi czas, przebywanie w zadymionych pomieszczeniach – przez to bardzo często bolą nas oczy.
 • Warto jeść owsiankę
  12
  31
  Dobrze nam znane z dzieciństwa płatki owsiane znowu wracają do łask. Owsianką zajadają się dorośli, zwłaszcza osoby na diecie i dbające o zdrowie.
 • Kardamon
  7
  To popularna przyprawa, która ze względu na swoje właściwości lecznicze znalazła zastosowanie nie tylko w kuchni, lecz także w medycynie naturalnej.
 • Topinambur
  2
  8
  Topinambur to inaczej słonecznik bulwiasty, karczoch jerozolimski lub ziemna gruszka. Spokrewniony jest ze słonecznikiem zwyczajnym i pochodzi z Ameryki Północnej. Europejczycy przekonali się o jego właściwościach dopiero w czasach wielkich odkryć geograficznych, a Polacy zaczęli uprawiać od 1730 roku. Choć bardzo zdrowy, nadal jest jednak niezbyt znany.
 • Chory mężczyzna
  1
  Tak zwana ,,świńska grypa" dotarła do powiatu siedleckiego. Elżbieta Stańczuk, kierownik Sekcji Epidemiologii w sanepidzie w Siedlcach powiedziała Radiu Podlasie, że od początku lutego grypa w odmianie AH1N1 stała się przyczyną hospitalizacji sześciu osób.
 • Masaż twarzy
  Większość kobiet zapytana jaki zabieg jest najlepszy na uporanie się z pierwszymi oznakami starzenia, odpowie: mezoterapia. Wokół tej popularnej kuracji narosło jednak kilka szkodliwych mitów, które należy obalić.