• Narzędzia dentystyczne
  7
  Aż 3 na 4 Polaków ma negatywne doświadczenia związane ze znieczuleniem strzykawką u dentysty. Polska wciąż jest w ogonie pod względem dostępu do bezbolesnych technik znieczulenia, ale w czołówce pod względem liczby zachorowań na próchnicę i liczby protez. Zdaniem specjalistów, powszechność znieczuleń strzykawką to jeden z kluczowych powodów utrzymującego się wciąż wysokiego wskaźnika próchnicy.
 • Kalafior dla cukrzyka
  1
  Dietetycy najczęściej zachwalają intensywnie kolorowe warzywa i owoce: bakłażany, szpinak, pomidory. Tymczasem także te białe skrywają masę prozdrowotnych właściwości.
 • Krew
  0
  Jak co roku w wakacje powtarzają się apele - potrzebna krew. Latem o prawie jedną piąta rośnie liczba wypadków komunikacyjnych i jednocześnie stali krwiodawcy wyjeżdżają na urlopy. Dramatyczna sytuacja była w połowie lipca, kiedy z powodu braku krwi odwoływano planowe operacje i zabiegi w szpitalach.
 • Jak dodać sobie energii?
  0
  Czy ty również (jak wielu z nas) odczuwasz spadek formy mniej więcej o godzinie 15:00? Nie musisz jednak ucinać sobie wówczas drzemki. Wystarczy, że skorzystasz z naszych podpowiedzi na ekspresowe dodanie sobie energii.
 • Zabieg na twarz
  1
  Zwykło się przyjmować, że mężczyźni mają „lepiej” niż kobiety, ponieważ ich skóra jest grubsza, bardziej unaczyniona i nawilżona. Prawda jest jednak taka, że lista męskich problemów z wyglądem nierzadko dorównuje tej kobiecej. Z jakimi borykają się najczęściej i co najchętniej wybierają z szerokiej oferty gabinetów medycyny estetycznej? Odpowiadamy!
 • Szczupła sylwetka
  0
  Czas najintensywniejszych przygotowań do lata mamy już za sobą. Możemy więc albo cieszyć się piękną sylwetką, albo żałować, że w tym roku jednak nie udało się zgubić zbędnych kilogramów. Jeszcze innym rozwiązaniem jest znalezienie w sobie dalszej motywacji do ćwiczeń, choć być może efekty pracy zaprezentujemy światu dopiero za rok. Oto kilka sposób na to, jak to zrobić!
 • Sałatka ze szpinakiem
  4
  Odpowiednio dobrana dieta może nie tylko poprawić pamięć, ale również w istotny sposób zmniejszyć ryzyko zachorowania na chorobę Alzheimera - twierdzą amerykańscy naukowcy. Taka dieta ma nawet już swoją nazwę - MIND. Co warto o niej wiedzieć?
 • Jak się odchudzić?
  4
  Od 10-minutowego spaceru w słońcu po lekką kawę latte w kąpieli – jest kilka skutecznych patentów na odchudzanie, które bez problemu możesz wykorzystać w ciągu dnia.
 • Wątroba
  0
  Nowoczesne leczenie wirusowego zapalenia wątroby typu C wkrótce dostępne w Polsce. 1 lipca wprowadzono program leczenia przewlekłego WZW typu C oraz umieszczono na liście refundacyjnej pierwszą terapię bezinterferonową.
 • Marihuana medyczna
  11
  Czy w Polsce powinna być zalegalizowana medyczna marihuana? Prawnicy, z którymi udało się porozmawiać Polskiemu Radiu, przypominają wyrok Trybunału Konstytucyjnego z ubiegłego roku. Wskazywał on, że nie ma przeciwwskazań do zmiany przepisów, jeżeli w grę wchodzi dobro pacjenta.
 • Kobieta wygląda przez okno
  1
  Latem, kiedy żar leje się z nieba, szukamy różnych sposobów na ochłodzenie się. W pracy lub w domu najczęściej włączamy klimatyzację. Niestety, w ten sposób możemy narazić się na katar, kaszel lub inne nieprzyjemne dolegliwości zdrowotne. Jak tego uniknąć?
 • Jak ustawić klimatyzację w samochodzie?
  1
  W czasie upalnych dni wielu kierowców nie wyobraża sobie prowadzenia auta bez włączonej klimatyzacji. Nic dziwnego. Zbyt wysoka temperatura panująca wewnątrz pojazdu źle wpływa na koncentrację, może nawet doprowadzić do udaru cieplnego. Z kolei niewłaściwe stosowanie klimatyzacji może stać się przyczyną przeziębienia. Jak wobec tego ustawić klimatyzację w aucie, by nie zachorować?
 • Maryla Rodowicz

  Rodowicz o Kulczyku: Znaliśmy się wiele lat, umiał wydawać pieniądze

 • Monika Jaruzelska

  Jaruzelska wściekła na tabloid: Naruszył moje dobra osobiste

 • Angelina Jolie

  Z 40 na karku i w minimalnym makijażu Angellina Jolie wygląda... obłędnie!

Zobacz więcej