• Komórka nowotworowa
  1
  1
  Nowy ultrasonograf pozwala w trzech wymiarach, bardzo dokładnie oglądać sieć naczyń krwionośnych w mózgu. O wynalazku francuscy badacze piszą w tygodniku „Nature”. Podkreślają, że może być to istotna metoda obrazowania, pomocna w walce z groźnymi chorobami.
 • Badanie piersi
  Połowa Polek wykonuje badania kontrolne wykrywające raka piersi: mammografię i usg. Badania cytologiczne wykonuje jedna czwarta uprawnionych kobiet. Takie badania można robić bezpłatnie w ramach programów profilaktycznych.
 • Zadbaj o mózg!
  Jak wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowia, aż 47,5 miliona osób na całym świecie cierpi na demencję, w tym każdego roku dołącza do nich 7,7 miliona nowych pacjentów. Eksperci biją na alarm i podpowiadają, jak poprawić pracę mózgu.
 • Pływanie w basenie
  1
  Jesienna aura nie sprzyja aktywnościom outdoorowym. Podczas krótkich i ciemnych dni chętniej przenosimy się z ćwiczeniami na siłownię czy basen. Problemem jednak może okazać się wada wzroku - kłopot, który przeszkadza podczas wielu ćwiczeń.
 • Nalewka z aronii
  1
  15
  Aronia to bardzo zdrowy owoc, jest źródłem wielu witamin, m.in. C, E, B2. Oprócz tego zawiera wapń, żelazo, miedź, mangan, bor. Owoc ten obniża poziom złego cholesterolu. Wzmacnia ściany naczyń krwionośnych i obniża ciśnienie. Chroni przed chorobami oczu (jaskrą, zwyrodnieniami plamki żółtej, zaćmą). Dlatego warto zamknąć właściwości tego owocu w butelce i przyrządzić z niego nalewkę.
 • Dlaczego nie możesz schudnąć?
  4
  Zamierzałeś przed latem zrzucić nadliczbowe kilogramy i mimo wielu wyrzeczeń nadal twoja sylwetka pozostawia wiele do życzenia? Może winne są twoje nawyki żywieniowe... Zobacz.
 •  Co robić, by poranna pobudka była łatwiejsza?
  3
  Poranki są dla ciebie koszmarem, bo nie jesteś w stanie zwlec się z łóżka? Czas temu zaradzić. Zobacz, co warto robić, by pobudka była łatwiejsza.
 • Rak szyjki macicy zabija ponad połowę chorych
  2
  7
  Ta sytuacja nie zmienia się od 20 lat. Głównym powodem jest zbyt późne zgłaszanie się do lekarza ginekologa. Eksperci ubolewają nad tym, gdyż rak szyjki macicy bardzo wcześnie wykryty jest wyleczalny.
 • Pupa
  2
  Świat oszalał na punkcie kobiecych krągłości i idealnych pośladków. Jessie J, Nicki Minaj i Kim Kardashian to tylko niektóre celebrytki, które słyną ze swoich krągłych bioder. To także najczęściej… kopiowane pupy świata. Kobiety coraz chętnej sięgają po rozwiązania medycyny estetycznej, dzięki którym choć troszkę mogą się upodobnić do idolek z pierwszych stron gazet.
 • Badanie krwi
  26
  Nawracające poronienia samoistne, występowanie schorzeń o podłożu genetycznym w rodzinie czy niepłodność partnerska o nieznanej przyczynie to najczęstsze wskazania do wykonania badania kariotypu z limfocytów krwi obwodowej. Wynik ma szczególne znaczenie dla par starających się o potomstwo - pozwala na świadome podjęcie decyzji o ciąży i ewentualne podjęcie działań ograniczających występowanie wad genetycznych u dziecka.
 • Kobieta się uśmiecha
  1
  1
  Coraz częściej zamiast aparatem ortodontycznym zęby można wyrównać niewidocznymi i wyjmowanymi nakładkami Invisalign. Co warto o nich wiedzieć?
 • Wirus Ebola
  1
  W Liberii 15-letni chłopiec zmarł na ebolę. To pierwsza śmiertelna ofiara tej choroby w tym kraju od lipca.