• Para w łóżku
  Coraz częściej zdarza się, że stereotypowe role się odwracają i to mężczyźni zaczynają unikać zbliżeń. Kobiety zazwyczaj podejrzewają wtedy swoich partnerów o zdradę. Podłoże problemu może być natomiast całkiem inne: zaburzenia erekcji lub przedwczesny wytrysk.
 • Mężczyzna ma katar
  Ogrzewanie mieszkania, połączone ze zbyt rzadkim wietrzeniem, powoduje, iż wysycha nam śluzówka w nosie. Na domiar złego, w czasie zimy spożywamy znacznie mniej płynów niż podczas lata. Aby w trakcie sezonu grzewczego, błona śluzowa funkcjonowała prawidłowo, należy odpowiednio się nawadniać, a także nawilżać nos i powietrze w mieszkaniu.
 • Według danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego od 1 do 7 lutego odnotowano w Polsce ponad 150 tysięcy przypadków zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę. 7 osób z tego powodu zmarło.
 • Kobieta leży w szpitalu
  1
  Od jesieni z powodu grypy na Ukrainie zmarło 220 osób. W przeważającej części był to wynik zakażenia świńską grypą. Większość chorych zbyt późno zgłosiła się do lekarza.
 • Mężczyzna wyciera pot z czoła
  1
  Nowe opaski na nadgarstki mają na bieżąco analizować skład naszego potu. Dane te mogą przydać się nie tylko sportowcom, ale także trenerom, lekarzom i pacjentom. O nowym wynalazku pisze tygodnik "Science".
 • Cukierki z lukrecją
  Brytyjski celebryta Jamie Oliver ponownie wzywa londyński rząd do wprowadzenia podatku od słodyczy. Znany z telewizji kucharz od dawna twierdzi, że niewłaściwe odżywianie się jest przyczyną poważnych kłopotów ze zdrowiem.
 • Szpital
  Resort zdrowia chce znieść limity w opiece paliatywnej, hospicyjnej i leczeniu bólu. Wiceminister zdrowia Piotr Warczyński powiedział, że trwają prace, które umożliwią bezlimitowe rozliczanie tych świadczeń.
 • Apteka
  38
  56
  Apteka nie będzie już zwykłym sklepem z lekami, lecz punktem konsultacyjnym. Aptekarz zaś kimś w rodzaju lekarza od drobnych przypadków.
 • Jogurt
  4
  6
  Okres zimowy to czas próby dla każdego organizmu – szczególnie, jeśli temperatury spadają znacznie poniżej zera, a zawartość witamin w warzywach i owocach jest mniejsza niż podczas pozostałych pór roku. Odporność organizmu należy systematycznie wzmacniać, dlatego konieczne jest wzbogacanie diety o odpowiednie produkty.
 • Rezonans magnetyczny
  1
  2
  Jak nieinwazyjnie zajrzeć do wnętrza organizmu, dokładnie przyjrzeć się poszczególnym narządom i szybko wykryć wszelkie niepokojące zmiany, na przykład nowotwór we wczesnym stadium, które da się leczyć? Właśnie temu służy rezonans magnetyczny. To jedna z najdokładniejszych metod diagnostycznych, która w dodatku dziś wcale już nie wiąże się z koniecznością spędzenia kilkudziesięciu minut w bezruchu w wąskim tunelu hałasującego urządzenia. Jak obecnie wygląda takie badanie i czego można się dzięki niemu dowiedzieć?
 • Mężczyzna całuje brzuch ciężarnej kobiety
  2
  Brazylijska służba zdrowia stara się chronić przyszłe matki przed wirusem Zika. Jej eksperci zalecili między innymi, by podczas karnawałowych zabaw nie całować się z ciężarnymi kobietami.
 • Nasiona chia
  4
  Te niepozorne nasionka kryją w sobie potężną leczniczą moc i dawkę energii, która wzmocni i odżywi organizm. Są niezwykle pożywne i zapewniają nieocenione korzyści zdrowotne.