• Lekarz w fartuchu z różową wstążeczką
  0
  Rak sutka jest najczęstszą postacią choroby nowotworowej u kobiet. Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że każdego roku z tego powodu umiera około 508 tysięcy kobiet na całym świecie.
 • Kokaina
  0
  Jest coraz bardziej popularny, bo pomaga młodym ludziom w walce z uzależnieniami. To program "Fred goes net", który polega na wczesnej interwencji.
 • Komar
  12
  Na Słowacji i w zachodnich rejonach Czech pojawiły się komary przenoszące malarię. Klimatolodzy ostrzegają, że może to być dopiero początek takiej inwazji.
 • Sok pomarańczowy
  1
  Kawa, pita w umiarkowanej ilości, dobroczynnie wpływa na zdrowie. Skutecznie też stawia na nogi, kiedy rano jesteśmy niewyspani lub w ciągu dnia łapie nas zmęczenie. Można jednak ją zastąpić na inny zdrowy napój.
 • Buty na wysokim obcasie
  0
  Statystyczna Polka zakłada buty na obcasach trzy - cztery razy w tygodniu, a jej ulubiona wysokość buta to 7 centymetrów. Po całym dniu większość z nich odczuwa bolesność nóg, ale tylko jedna czwarta konsultuje to z lekarzem, obawiając się żylaków. Dlaczego kobiety lekceważą objawy i ryzykują własnym zdrowiem?
 • Witamina D
  1
  Co chwilę słyszymy o nowej, zbawiennej roli, jaką może pełnić w naszym organizmie. Niemal wszyscy Polacy mają jej niedobór. Mowa o „słonecznej” witaminie D, która cieszy się dużą popularnością wśród naukowców. Wciąż zaskakują nas nowe odkrycia na jej temat. Ile jednak tak naprawdę o niej wiemy? Zacznijmy od tego, że…
 • Kobieta przeglądająca się w lustrze
  0
  Chyba każdy z nas ma na ciele jakieś blizny – pamiątki z dzieciństwa, efekt choroby, wypadku lub zwykłej nieuwagi. Niektóre z nich z czasem bledną, z innymi uczymy się żyć, ale równie często są one powodem kompleksów i niezadowolenia ze swojego wyglądu. Na szczęście czasy, kiedy blizny musiały nam towarzyszyć przez całe życie już dawno minęły!
 • Wysoki mężczyzna
  1
  Już wcześniej naukowcy wykazali tę zależność. Tym razem jednak badanie objęło aż 5,5 miliona osób. Uczeni określili, jakie konkretnie jest ryzyko zachorowania na nowotwór, biorąc pod uwagę wzrost ciała.
 • Krem
  2
  Wywołują alergię, podrażnienia, niekiedy bywają bardzo szkodliwe – E dodatki występują nie tylko w żywności, ale także w kosmetykach. Niestety to, że produkt należy do reklamowanej marki lub jest bardzo drogi, nie oznacza, że jest bezpieczny, ponieważ także te produkty zawierają szkodliwe dodatki i konserwanty. Jeśli nie chcesz przepłacać i jednocześnie zależy Ci na właściwej pielęgnacji ciała, sprawdź co kryje się pod zawiłymi nazwami składników na etykietach produktów kosmetycznych.
 • Jak odjąć sobie lat?
  0
  Czy stomatolog może sprawić, że poczujemy się piękniejsze? Tak! Współczesne metody na poprawę wyglądu naszych zębów sprawią, że staniemy się w oczach innych i swoich - bardziej atrakcyjne, pewne siebie, a nawet młodsze. Przygotowaliśmy przegląd najlepszych metod na odjęcie sobie lat. Stomatologia estetyczna to nie tylko wybielanie – sprawdź co jeszcze może zrobić dla Ciebie dentysta!
 • Zalety porannego seksu
  1
  Naukowcy ustalili, że najlepiej uprawiać seks o 5:48. O tej porze hormony płciowe kobiet i mężczyzn są na optymalnym poziomie, co gwarantuje lepsze doznania. Igraszki o świcie mają jeszcze więcej zalet.
 • Leki
  0
  Naukowcy mają kolejny pomysł na walkę groźnymi dla człowieka bakteriami. Według tygodnika „Nature” syntetyczne cząsteczki mogą doprowadzić do powstania nowej grupy antybiotyków.